Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dav1d

Opowieść piasków (trylogia), Krzysztof Piskorski

Polecane posty

5bb01f2962809c45m.jpg 2ca907d497a58c9em.jpgcad13142fc13a9f1m.jpg


Chciałbym bardzo polecić trylogię pt. Opowieść piasków, składają się na nią kolejne tomy: Wygnaniec, Najemnik i Prorok. Są to książki młodego, ?świeżego? polskiego pisarza fantasy (i autora gier fabularnych) Krzysztofa Piskorskiego. Opowieść piasków opowiada o losach Kashima Al`Shannagg, wojownika żyjącego w mieście Tel?halik. Owo położone jest na pustyni (która powstała podczas wielkiej zagłady, Armagedonu, który został sprowadzony przez bogów i którego przeżyli jedynie ludzie Tel?haliku i sąsiadujących osad), rządzone jest przez Proroka i kapłanów księgi, zwanych duzzahami. Akcja książki przenosi nas do czasów, gdy następuje zmiana proroka oraz związane z tym zmiany w życiu ludności Świętego Miasta. Tyle o fabule, czas na trochę krytycyzmu. Wszystkie trzy książki bardzo mi się podobały (o dziwo, nie zauważyłem "kryzysu drugiego tomu"). Piskorski dość zgrabnie operuje językiem, właściwie buduje historię, zaciekawia, malowniczo opisuje miejsca wydarzeń, sceny walki są bardzo soczyste. Osobiście bardzo czekam na kolejne pozycje tego pisarza (napisał jeszcze kilka opowiadań i dwa tomy Zadry), który w moim osobistym rankingu pisarzy fantasy uplasował się bardzo wysoko (jeżeli poprawi drobne potknięcia, to kto wie, może i stanie na najwyższym stopniu podium). Także jeszcze raz, polecam, mam nadzieję, że i was zaczaruje magia Tel?haliku oraz chętnie prześledzicie losy Kashima oraz reszty bohaterów (dużym plusem trylogii jest również to, że Piskorski nie zapomina o żadnym ze swoich bohaterów, nawet tym z pozoru mało ważnym dla fabuły, każdy ma swoje miejsce).

Autor: Krzysztof Piskorski
Tomy: Wygnaniec, Najemnik, Prorok
Liczba stron: 320, 423, 304
Data wydania: 2005, 2006, 2007r.
Cena: 26,50 zł, 28,50 zł, 27,50 zł
Wydawnictwo: Runa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...