Skocz do zawartości
alicer24

Nowa obudowa

Polecane posty

Cześć!

Poszukuję obecnie jakiejś obudowy do powiedzmy +/- 400zł.

Moja obecna ma już parę lat - nie ma tzw. piwnicy, a po dodaniu kilku ssd (jeden luzem) jest już dosyć "nieładnie".

 

Najbardziej spodobał mi się model Corsair 4000D airflow. Niestety nigdzie obecnie nie ma tej obudowy, a wziąłbym ją od razu. Czy będzie dostępna też się nie orientuję...

 

Podoba mi się też pure base 500 i pure base 500DX. Obydwie mają mało miejsca na górze, ale chyba bym przeżył.

PB500 ma praktycznie zamknięty front, a wg. testów różnica w temp. jest do 8 stopni (w co nie chce mi się wierzyć). Z kolei 500DX jest piękna, z otwartym frontem (który podobno i tak się ciężko zdejmuje). Mógłbym dopłacić, ale średnio mi się widzi taki interes, głównie przez brak kontolera do wentylatorów w tej cenie. Choinkę rgb i tak pewnie bym wyłączył.

 

Obudowę raczej chciałbym już w miarę solidną, na jak najdłużej. Jakieś propozycje?

Edytowano przez alicer24
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500DX to świetna i dobrze wentylowana buda. Wentylatory podepniesz pod płytę główną i tam możesz sterować prędkością, więc nie widzę problemu.

PB500 też nie jest zła, ale z uwagi na zamknięty front wentylacja nie jest tam wyborna. I raczej warto by dokupić jeszcze jeden wentylator na front, bo właśnie na wysokości procesora jest tam najcieplej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wentylatory, to w przypadku PB500/500DX i tak obstawiałem dodanie chociaż 1 wentylatora na top. Więc... no nie wiem

No jeszcze mnie odciąga troche ten wspomniany front w 500dx... Jakby się łatwiej zdejmował, coś w stylu drzwiczek i łatwego dostępu do filtra. Widzę jednak, że takie rozwiązania nie są za częste.

Twoim zdaniem @Dirian, lepiej dopłacić do 500DX?

 

Czy wgl jest jakaś sensowna alternatywa dla pb500dx? Może jednak np. corsair 275 airflow?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500DX to buda zdecydowanie warta swojej ceny.

A front przecież łatwo się demontuje, wystarczy pociągnąć lekko i panel schodzi. Może nie jest to tak wygodne jak drzwiczki, no ale większej filozofii w tym nie ma.

Korsarz 275 Airflow też jest w porządku. Chociaż jakościowo (blachy, plastiki), to BQ wypada moim zdaniem nieco lepiej. Z tym że odnoszę się do Korsarza iCUE 465X, bo 275 nie miałem do czynienia - znam tylko z recenzji. Ale skoro to tańszy model, to pewnie lepiej nie będzie. Ofc nie twierdzę, że te budy są kiepsko wykonane, ale 500DX robiła na mnie solidniejsze wrażenie na żywo.

O tych budach jest sporo info w sieci, poczytaj sobie i sam zdecyduj która ci bardziej pasuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2021 o 15:43, alicer24 napisał:

Ok, dzięki za odpowiedź. O tych obudowach już czytałem, ale no cięzko się zdecydować.

Pomyślę jeszcze i wezmę tego pb 500dx lub ostatecznie zwykłego 500.

Jak już wybierzesz jakąś to daj znać, jak się sprawuje, bo też się przymierzam do tego 500dx i ciekawi mnie jaki jest hałas

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...