Skocz do zawartości
hotsauce911

Upgrade PC.

Polecane posty

Witajcie. Mam do was pytanie. Otóż planuje zrobić upgrade w niedalekiej przyszłości dwóch podzespołów. Konkretnie RAM’u i GPU. Moja aktualna konfiguracja to:

Płyta główna Gigabyte X570 AORUS ELITE

Procesor AMD Ryzen 7 3700X, 3.6GHz, 32 MB

Pamięć Ballistix Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB, 3000MHz, CL15

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 970 4GB GDDR5

Zasilacz Antec EarthWatts Gold Pro 650W. 
 

Chciałbym docelowo mieć 32 GB RAM i kartę min RTX 3060 Ti. Celem jest DCS w 60+ FPS. Wiem ze mój model pamięci nie jest już dostępny do zakupu, a los nowych RTX jest niepewny.

Pytanie do was czy sprzedać ten RAM i kupić nowy (2 bądź 4 kości)? 

Czy czekać na pojawienie się ponownie RTX’ow czy może polować na Radeony ?

Budżet płynny :icon_lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięć masz 1x16GB czy 2x8GB?

Generalnie pamięci są dostępne tylko z innym radiatorem - https://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-black-at-ddr4-3000-dram-desktop-gaming-memory-kit-16gb-8gbx2-cl15-bl2k8g30c15u4b-6492643/

Co do karty - no na razie praktycznie nic nie jest dostępne, więc ciężko coś kupić. Możesz polować na 3060 Ti albo 3070, z Radeonów RX 6800 / RX 6800 XT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możesz dokupić 2x8GB tych pamięci co podałem wyżej i dołożyć do tego co masz.

Ewentualnie jeśli się nie bawisz w podkręcanie RAM-u, to można sprzedać te pamięci co masz i kupić coś szybszego - https://www.pcprojekt.pl/pamieci-ram/2620-crucial-dual-32gb-2x16gb-3600mhz-ballistix-sport-lt-ddr4-cl16.html 

Co do kart, no poluj, może gdzieś coś kupisz. Na razie dostępność jest tragiczna a ceny z kosmosu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...