Skocz do zawartości
heydude

Router do mieszkania

Polecane posty

Od jakiegoś czasu mój mocno wysłużony WRT54GL zbyt często się zawiesza i stwierdziłem, że najwyższy czas na zmianę. Szukam czegoś w miarę prostego i solidnego, obsługującego najnowsze standardy sieci. Komputer mam podpięty przez RJ-45, więc nie mam ciśnienia na WiFi 6. Z drugiej strony mam sprzęt który obsługuje ten standard, więc jeśli będzie taka możliwość w rozsądnej cenie to czemu nie?

  1. Cena, jaką maksymalnie możesz przeznaczyć na kupno danego urządzenia. - Pobieżnie przejrzałem co jest dostępne i mam nadzieję zamknąć się w 500 zł
  2. Napisz, kto jest Twoim usługodawcą internetowym (Neostrada, Netia, UPC, Multimedia czy jakiś osiedlowy dostawca). - Multimedia
  3. Jaką masz szybkość internetu? - Speedtest pokazuje ok. 40Mbps / 10Mbps
  4. Czy masz już sieć i chcesz dokupić do niej urządzenie? Jeśli tak, to zobrazuj jak zorganizowana jest ta sieć. Uwzględnij inne urządzenia (tj. switch, Access Point, modem) znajdujące się w sieci jak i różnego rodzaju kable oraz anteny (np. anteny panelowe lub kierunkowe). - Nie, chcę zamienić aktualny router pracujący za modemem
  5. Ile urządzeń będzie działało w sieci? - Około 10, nie jednocześnie
  6. *** Jeżeli będziesz dzielił pasmo internetowe (np. PC nr 1 ma mieć 5 Mb/s a PC nr 2 max 1 Mb/s) to napisz nam o tym. - Nie planuję
  7. Dodatkowo możesz napisać czy masz urządzenia działające w standardzie N lub AC (tj. karty sieciowe lub inne routery w sieci). ** - Mam sprzęt obsługujący WiFi 6
  8. Twoje dodatkowe uwagi i prośby. - Szukam prostego urządzenia, które rozdzieli ruch... i właściwie tyle. Nie szukam sprzętu, które będzie odpalać różne aplikacje, serwery i inne. Próbowałem kiedyś QoS, ale miałem z tym sporo problemów. Wolę ograniczać transfer bezpośrednio w aplikacji na komputerze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...