Skocz do zawartości
Tumi1

Laptop do 4.000 zł (opis wg. wzorca ;) )

Polecane posty

Drodzy, 

Nowy Rok, nowy laptop.

  • Cena. Mogę wydać do 4000 zł? Nie jest możliwa jest ewentualna dopłata do lepszego sprzętu.
  • Główne zastosowanie. Pisanie (priorytet - jestem pisarzem i prawnikiem, więc dużo pracuję wzrokiem oraz granie (docelowe gry: Wiedźmin 3, Kingdoms Come, SW: Battlefront 2 - raczej tytuły, które wyszły do 2018-2019. Nie napalam się na CB2077 na full detalach)
  • Rozmiary. 15'6  (nigdy tego nie wiem, ale generalnie chodzi mi o najpopularniejszy wymiar, nie chce kolosa)
  • Mobilność. Bardzo ważna jest długość pracy na baterii (przy pisaniu; gram i tak zawsze podłączony do prądu). Waga sprzętu ma drugorzędne znaczenie? Laptopa używam na uczelni oraz w różnych miejscach - rzadko kiedy w podróży? Wydajność i trwałość materiałów jest ważniejsza niż mobilność. Normalnie kupiłbym PC, ale często się przemieszczam?
  • System operacyjny. Tak, potrzebny jest system Win10? 
  • Dodatkowo: wypadłem jakiś czas temu z obiegu jeśli chodzi o karty graficzne. Czy teraz rozsądne minimum to gtx 1650? 1650ti wydaje mi się rozsądną propozycją, ale  proszę o potwierdzenie :) Dysk SSD 512 to dla mnie optymalna wielkość

Ze znalezionych propozycji zainteresował mnie

https://www.x-kom.pl/p/609382-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-gaming-3-15-i5-8gb-512-win10x-gtx1650ti.html#Specyfikacja

Proszę w ew. propozycjach nie podawać produktów firm Acer - po przygodzie z VX 15 z 2017 roku jestem negatywnie nastawiony do firmy. Plastikowe zawiasy połamały się, ekran się posypał, a załączony dysk nauczył mnie jak rozkręcić laptopa i zainstalować nowy dysk ssd...

Serdeczności,

Tomasz Krzywik

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z laptopów Lenovo możesz zerknąć na laptop Legion z ekranem 120Hz, tylko jest droższy od tego co wybrałeś. Alternatywnie Pavilion Gaming. Zgrabny i smukły laptop. Jest dosyć cichy. Klawisze strzałkowe są kształtu prostokątnego jak w biznesowych/konsumenckich laptopach, co ma znaczenie jak w samochodówkach ustawiasz sterowanie pojazdami na prawą rękę. Jak Masz opcję spisać numer seryjny z jakiegoś starego laptopa hp, to możesz też skorzystać z Vouchera HP dla wymieniających laptopa HP na nowy i otrzymać 650zł zwrotu w cashbacku. HP Pavilion Gaming i5-10300H/16GB/512/Win10 GTX1650Ti

Lenovo Legion 5-15 Ryzen 5/8GB/512/Win10X GTX1650Ti 120Hz, lub większy Lenovo Legion Y540-17 i7-9750HF/8GB/512 GTX1660Ti z wydajniejszą kartą 1660Ti na której można zagrać w nowsze wymagające gry na najwyższych ustawieniach graficznych. Niestety bez systemu przekracza budżet. Z minusów to ma procesor hf, ale też cena to rekompensuje. Z gwiezdnych wojen proponuję Jedi Fallen 2019. Wyszedł po BF 2.                                                     
Możesz też zobaczyć taki oto MSI.  MSI GL65 i5-10300H/8GB/512 GTX1650Ti 144Hz Smukły i lekki laptop z bdb matrycą 144Hz i wygodną klawiaturą. 

MSI i Legion 540-17 wystarczy do około 3,5-4 godzin korzystania bez podpinania do sieci, natomiast mniejszy dłużej. Żywotność baterii Paviliona jest wręcz doskonała.

Edytowano przez Michal30
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za chęć pomocy, bardzo to doceniam ale żaden z proponowanych laptopów nie spełnia wymagań, które wskazałem w moim poście. Tak jak napisałem, 4.000 zł to "cap" - więcej nie wycisnę z budżetu domowego, zresztą ten limit jest i tak pod korek :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W relacji cena-wydajność max ten Lenovo IdeaPad Gaming 3-15 i5/8GB/512/Win10X GTX1650Ti co wybrałeś jest ok, bo ma kartę 1650Ti. Jeszcze lepszy jest Lenovo Legion 5-15 Ryzen 5/8GB/512 GTX1650Ti 120Hz bez systemu. Pavilion z 8gb ram i 1650Ti jest za 3,9k z Win10. Jak zechcesz rozbudować ram w Pavilionie, to trzeba wyjąć 2x4 i dać 2x8, natomiast Lenovo mają 1x8gb i wolny drugi slot. Za niewiele więcej jest Legion Y540-17 z wydajniejszą kartą 1660Ti bez systemu, który można po taniości dokupić. Jak budżet jest strikte ograniczony, to pozostają modele, które zaproponowałem powyżej. 

Edytowano przez Michal30
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...