Skocz do zawartości
Sosudaj200

Monitor 4k czy 144hz

Polecane posty

Cześć wszystkim, za jakiś czas planuję się przerzucić na nową kartę graficzną Nvidii 3060 Ti, z tego powodu zastanawiam się nad nowym monitorem. I tutaj mam zagwozdkę czy kupić monitor 4k 60hz czy FHD ale 144hz, a może jeszcze jakaś inna kombinacja. Nie zamierzam jakoś ostro grać w FPSy czy ogólnie multiplayer (jedynie liga legend ale tutaj chyba 144hz nie jest "must have"), bardziej mi zależy na tym żeby przyjemnie dla oka pograć w gry singleplayer. Więc tutaj proszę was o jakąś poradę co wybrać najlepiej i o propozycje monitorów 4k ( jak patrzałem cenowo to może jakiś 1500-2000zł) jak i tej drugiej opcji FHD 144hz (tutaj mi kiedyś na forum polecono AOC 24G2U, ale może znajdziemy coś jeszcze) jeżeli macie też jakieś inne warianty godne polecenia to też z z chęcią poczytam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym raczej monitor WQHD ≥144 Hz. FHD trochę słabo wygląda z perspektywy przyszłościowej. W rozdzielczości 4K, ta karta sobie nie poradzi wystarczająco dobrze: https://www.purepc.pl/test-karty-graficznej-nvidia-geforce-rtx-3060-ti-wydajny-maluch

 

Gigabyte M27Q, LG 27GL850 i Dell S2721 DGF, to są dobre opcje.

Można też kupić coś większego (i droższego) jak np. Asus PG329Q. Gdyby w grę wchodził zakup RTX 3070(Ti), to nie zaszkodzi zastanowić się nad ekranem 3440x1440, Xiaomi oraz Gigabyte oferują takie monitory w cenie ~2000 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź, prawdopodobnie skuszę się na Gigabyte M27Q ze względu na cenę, 170hz i funkcją KVM dzięki której mogę podłączyć laptopa. 3070 Ti raczej nie planuję kupować. Popatrzę jeszcze pomiędzy tymi 3 monitorami co podesłałeś i coś na pewno wybiorę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...