Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

opti

Monitor gaśnie na krótką chwilę

Polecane posty

Witam, niedawno (miesiąc temu około) kupiłem nowy monitor - jest to Asus VW222U 22 cale. I dziś zaczęła się dziać dziwna rzecz - otóż podczas pracy, lub grania, monitor gaśnie na pare sekund - ale lampka cały czas się pali - i po chwili wszystko wraca do normy. Martwi mnie to dlatego, iż dzis rano monitor "zgasł" tak z 5 razy pod rząd - a to już jest bardzo niepokojąca sprawa. Czy jest to objawa iż psuje się monitor? Czy możę karta graficzna ( Radeon HD4870 Gainward 1GB, kupiona w lutym tego roku ) zaczyna się psuć...? Mial ktoś podobne problemy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... błąd out of range, nigdy o tym nie słyszałem. Ale jak mówisz, że pomogło Tobie sprzątanko w kompie, to spróbuje i ja to zrobić - w końcu jak mam kompa od lutego, tak nigdy do niego nie zaglądałem do środka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany

1. Odkurzyłem wnętrze obudowy, sloty itp.

2. Reinstall zrobiłem całego systemu

Drugi dzień mija od wykonania pkt numer 2, i jak dotąd nie widzę żadnych błędów... Można zamknąć temat, dziękuje za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za otworzenie tego tematu. Rzecz co prawda inna niż gaśnięcie, ale myslę że ma to coś wspólnego z tym problemem...

Otóż: dziś rano włączam komputer, a na ekranie tapety windowsowej widzę piękny śnieżek (nie wiem jak nazwać ten efekt, ale było sporo białych pixelików, i wszystko wyglądało jakby śnieżyło, tzn mrugało), wyłączyłem monitor, i nadal to jest, dopiero za trzecim razem wyłączenie i włączenie monitora pomogło, ale potem przez chwilkę jeszcze raz mogłem oglądać ten efekt. Wczoraj także przytrafił mi się taki efekt, ale tylko przez chwilkę. Zauważyłem, że takie coś wystepowało (wczoraj i dziś) zawsze gdy komputer długo nie był właczany, tzn i karta graficzna, i monitor. Co może być przyczyną tego błędu? Karta graficzna, czy monitor?

Mój komputer:

Intel Core i7 920

3 GB RAM DDR3 3x1 Ocz platinum

Płyta Gigabyte Ga-ex58-ud3r

karta graficzna GAINWARD Radeon HD4870 wersja 1 GB 750/3800 Mhz

kupione w lutym te części zostały

monitor: Asus VW222U - kupiony miesiąc temu

Co może być przyczyną tego błędu? Zainstalowałem najnoowsze sterowniki 9.7 do radka, sterowniki do monitora, oraz pakiet kodeków CCCP...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam efekt kiedy przez przypadek podłączyłem do dodatkowego zasilnia karty kabelek od kary dźwiękowej zamiast zasilania właściwego.

No dobrze, ale miałeś je cały czas jak tak źle podłączyłeś? Mi się to zdarza naprawdę losowo, "śnieg" na pulpicie miałem w niedziele, i dziś, więc występuje to naprawdę losowo, tyle że dziś było naprawdę gorąco - pół ekranu nie było właściwie czytelne przez ten efekt śniegu na monitorze. Spróbowałem wymienić kabel - z cyfrowego, na analogowy, D-Sub. Za parę dni napiszę, zobaczymy czy nadal będą problemy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...