Skocz do zawartości
McAffrey

Mikrofon w słuchawkach nie działa po podłączeniu

Polecane posty

Cześć,

mam słuchawki JBL TUNE700BT i mam z nimi problem na świeżo złożonym komputerze (Windows 10) - nie działa mi mikrofon po podłączeniu przez kabel. System go wykrywa, jak poniżej:

image.png.7ac490a937c52192b98ca9fb18eafd5d.png


Próbowałem - dosłownie! - wszystkich rzeczy z pierwszych 3 stron googla, w tym:

- przeinstalowanie sterowników (obu):

image.png.3947d3b61ee695467fbd02627cf168d0.png

- usunięcie urządzenia i dodanie go na nowo,
- aktualizacja wszystkich sterowników dotyczących audio w Menedżerze urządzeń,
- troubleshooting windowsa (nic nie znalazł),
- sprawdzenie głośności mikrofonu i dostępności mikrofonu dla aplikacji (wszystko ustawione i odhaczone, mikrofon w ustawieniach prywatności jest włączony) itd.

Słuchawki podłączam do dwóch gniazdek przednich przez adapter - są sprawne, gdyż sprawdzałem je z innymi słuchawkami

Niestety, nic nie pomogło - dlatego proszę Was o pomoc. Myślę, że umyka mi mała rzecz i może ktoś z Was mi ją podrzuci. Co jeszcze mogę zrobić/zmienić/sprawdzić?

P.S. Mikrofon w słuchawkach jest sprawny i działa bez zarzutu, sprawdzałem w starym laptopie oraz na smartfonie, mikrofon działa również przy podłączeniu słuchawek przez Blutetooth do komputera. 

Nie mogę niestety używać mikrofonu przez bluetooth, gdyż po kilku chwilach mocno zniekształca dźwięki (kto ma słuchawki BT z HandsFree ten wie, o co chodzi). Jeśli ktoś ma na to rozwiązanie, to też będę wdzięczny.

Edytowano przez McAffrey
dodatkowe info
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komputer nie ma czasem 2 gniazd dla słuchawek/mikrofonu, a Ty podłączasz pod jedno gniazdo?

Jeśli tak robisz, to może (o ile zadziała) pomóc taka przejściówka: https://www.x-kom.pl/p/224078-przejsciowka-delock-adapter-2x-minijack-35mm-minijack-35mm.html?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bull3t napisał:

Czy komputer nie ma czasem 2 gniazd dla słuchawek/mikrofonu, a Ty podłączasz pod jedno gniazdo?

Jeśli tak robisz, to może (o ile zadziała) pomóc taka przejściówka: https://www.x-kom.pl/p/224078-przejsciowka-delock-adapter-2x-minijack-35mm-minijack-35mm.html?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral

Komputer ma dwa gniazdka - podłączam przez adapter.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...