Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nicek

Harry Potter i Książę Półkrwi

Polecane posty

plakat.harry.potter.i.ksiaze.polkrwi-16.

film_6164_original_1.jpg

Wybacznie EDIT, ale nie mogłem się powstrzymać ;)

Nie znalazłem tego filmu, więc założyłem temat ;)

Reżyseria David Yates

Data polskiej premiery: 24 lipca 2009

Harry Potter Daniel Radcliffe

Ron Weasley Rupert Grint

Hermiona Granger Emma Watson

Albus Dumbledore Michael Gambon

Minerva McGonagall Maggie Smith

Severus Snape Alan Rickman

Rubeus Hagrid Robbie Coltrane

Lord Voldemort Ralph Fiennes

Bellatrix Lestrange Helena Bonham Carter

Horacy Slughorn Jim Broadbent

Peter Pettigrew Timothy Spall

Molly Weasley Julie Walters

Artur Weasley Mark Williams

Remus Lupin David Thewlis

Draco Malfoy Tom Felton

Neville Longbottom Matthew Lewis

Luna Lovegood Evanna Lynch

Dziś w nocy odbyła się polska, kinowa premiera przedostatniej części o najsłynniejszym czarodzieju na świecie.

Powiem szczerze, że na film szedłem, spodziewając się czegoś naprawdę dobrego. Przyznam też, że bałem się, iż się mogę zawieść. Z radością oznajmiam wam wszystkim, że ta część jest, według mnie, najlepsza.

Owszem, tak samo jak gra, film różni się od książki, jednak jestem zmuszony dodać, że film ani trochę nie jest gorszy od książki.

Osobiście uważam, że w filmie najbardziej się popisal Rupert Grint, który świetnie zagrał zakochanego Mon-Rona.

Byłem na filmi dubbingowanym, więc wypada też coś napisać o polskich aktorach, a ci są rewelacyjni. Rzadko kiedy polscy aktorzy świetnie wypadają, jednak tutaj pokazali się z jak najlepszej klasy (Przede wszystkim świetnie zrealizowano zabawne sceny).

Film mi się bardzo podobał i osobiście polecam każdemu. Nieważne, czy ktoś uwielbia Harry'ego czy nie.

Dla mnie bomba ;), 9/10 i znak jakości Nicka (N) :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze chciałem pójść na ten film do kina, ale po tym jak zobaczyłem że nie mam wyboru czy iść na oryginalną wersję czy dubbingowaną to sobie odpuszczę... Nie ma dla mnie nic bardziej irytującego niż polski dubbing (no może jedynie NIEMIECKI) poczekam na dvd...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. to jest przedprzedostatnia część. Nie zapominajmy o tym, że siódmy tom to będą 2 filmy - jeden w 2010, a drugi 2011 (ewidentne odcinanie kuponów). Ja jakoś skończyłem oglądanie filmów o HP na trzeciej (najlepszej z trzech początkowych) części i raczej nie zamierzam tego wznawiać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też gdzieś kiedyś wyczytałem że będą dwa filmy. Producenci nie chcą robić jednego, tłumacząc się, że nie upchnęli by weń wszystkich ważnych wątków (i zapewne swoich własnych głupawych) Ciekawi mnie jak zrobią właśnie ostatnią część, bo była to najbardziej chaotyczna i w moim guście - niedopracowana część sagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie widziałem, ale mam zamiar iść w przyszłym tygodniu. Powiedzcie tylko jedno, bo ja czytałem książkę, na czwartej i piątej ekranizacji bardzo się zawiodłem, wiele wątków zostało pominiętych itp. czy z Księciem Półkrwi jest tak samo? Z góry wielkie dzięki za odpowiedź :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w kinie na nowym Harrym Potterze i się nie zawiodłem, dostałem w zupełności to czego oczekiwałem. A finałowa scena

śmierci Dumbledore'a albo scena w jaskini

to 2 wg. mnie najlepsze sceny, efekty na naprawdę wysokim poziomie, mroczna, ponura kolorystyka, słowem Cud Miód Orzeszki, niewspominając już o

miłosnych

:P

scenach..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hę ? 2 filmy jako jeden tom ? Skąd to wiesz ?

Ostatni tom jest tak długi i urozmaicony, że producent nie chce pominąć zbyt dużo wątków - moim zdaniem dobrze, a i dodatkowy zysk będzie (i to jaki!).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni tom jest tak długi i urozmaicony, że producent nie chce pominąć zbyt dużo wątków - moim zdaniem dobrze, a i dodatkowy zysk będzie (i to jaki!).
Ostatni tom wcale nie jest dluzszy od tomu V, czy VI. Musi byc jakis inny powod --> kasa.

Rowniez bylem na najnowszej czesci Harrego Pottera (i to w dniu premiery o polnocy!) i musze przyznac, ze ta czesc przypadla mi bardzo do gustu. Sceneria bardziej mroczna, od czasu do czasu mozna bylo sie posmiac, a i sami aktorzy wypadli znakomicie (brawa szczegolnie naleza sie tu dla "zakochanego" Rona). Z mila checia ogladne sobie jeszcze raz ten film jak wyjdzie na DVD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Karczmarz

I tak mają z tego dużo kasy. Czytałem o tym w internecie i w magazynach filmowych - tam pisali trochę inaczej. Kasa to jedno, ale nie jest ona głównym powodem dla rozdzielenia ostatniej części filmu na dwa filmy. Tak jak już pisałem, chodzi może nie tyle o długość, co ilość wątków i nie tylko. Równie dobrze można by tak zrobić z każdą poprzednią częścią a i tak w filmie nie byłoby wszystkiego co jest w książce - to normalne - ale w ostatniej cześci jest to szczególnie ważne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna planowałem wypad do kina. Zwykle filmy oglądam w domu gdy wyjdą w wersji DVD. I dziś nadarzyła się okazja. Nowa część Harrego to dobre efekty, wspaniała sceneria i przede wszystkim wciągająca fabuła. Film oglądało się przyjemnie, chodź moim zdaniem niektóre sceny akcji nie wyszył najciekawiej. Jeśli zaś o wątkach miłosnych mowa, moim zdaniem, wypadły fantastycznie. Jedyny poważny błąd to zakończenie. Uważam, że w momencie gdy film się kończy dobrze o tym wiem. W tym wypadku był dłuższy dialog i wyjaśnienie tego co główny bohater będzie robił w następnej części, nagle widzę czarną otchłań, a kilka sekund później napisy. O co chodzi?

Żałuję, że poszedłem na wersję z dubbingiem. Fakt, wszystko wyszło wspaniale, jednak mam jakieś dziwne zboczenie co do akcentu Anglików. Ogólnie, jestem zadowolony. Dobrze spędziłem czas i z miłą chęcią wrócę do tego filmu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstyd przyznać, ale raz podskoczyłem... trochę mnie to wkurzyło ;P

Mianowicie jak Harry ratował wodą Dumbledore'a, w jaskini, wyciągnął tą rękę nad powierzchnię wody... i wiedziałem, że coś się stanie. Mimo to gdy "stwór" złapał Harrego za rękę podskoczyłem jakieś 5-10cm i wyrwało mi się klasyczne: "nosz kur$a!". Wokół mnie dzieci... xD A to wszystko dlatego, że się spodziewałem i jednocześnie mnie to zaskoczyło. ;P

Ehh, kuzyn siedzący obok (rówieśnik jakby co) ma do dzisiaj ze mnie polew... ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...