Skocz do zawartości
Pigwa

Router Huawei B535-232 dławi internet?

Polecane posty

Posiadam w domu router Huawei B535-232 czyli "exclusive" dla sieci Plus. Internet z Plusa nigdy nie stanowił wzoru do naśladowania, ale z tym routerem jest gorzej niż 2 lata temu. Mam wrażenie, że router dławi to połączenie, pomimo że w specyfikacji ma zapisane "LTE do 300MB/s". W tym momencie mój komputer podłączony przez zewnętrzną antenę USB osiąga w speedteście powalające 4,17MB/s downloadu i 4,53 uploadu,(Komputer oddzielony jednym stropem). gdzie realna prędkość waha się od 200Kb/s do 1,5MB/s(download). Na komputerze bezpośrednio przypiętym kablem, download ~20MB/s, a tak naprawdę nie da się odpalić YouTube w 720p bo buforuje a strona przeglądarki potrafi się doładowywać przez minutę. Oba komputery są nowe, i w momencie testu nieobciążone. 
Szukam porady na ten beznadziejny internet, wg mnie wina leży w routerze, bo nawet nie ma zewnętrznej anteny. Niestety światłowodu nie da się podłączyć, chociaż mieszkam w środku dużego miasta. 
Nie mam fachowej wiedzy na ten temat, także proszę o zrozumiały język odpowiedzi,
Dzięki 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten ruter ma wyjmowaną kartę sim? Jeśli tak, przełóż do jakiegoś nowszego telefonu i przetestuj na telefonie. Wina może być po stronie rutera ale też karty sim a nawet nadajnika. W opcjach konfiguracji rutera są jakieś logi, informacje o zasięgu, nadajnikach, cokolwiek? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...