Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sHChypp

Hardcore & Nu-Tone Zone

Polecane posty

]Blood is the harvest nawet daje radę (wokalami nawet bardzo m/ )

A mnie ten wokal mierzi miejscami. Zauważylem, że żadna, polska kapela z nurtu HC, nie może się pozbyć tej specyficznej 'polskości' w sferze wokalu... Jakkolwiek by się nie starali, to to słychac jak diabli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Blood is the harvest nawet daje radę (wokalami nawet bardzo m/ )

A mnie ten wokal mierzi miejscami. Zauważylem, że żadna, polska kapela z nurtu HC, nie może się pozbyć tej specyficznej 'polskości' w sferze wokalu... Jakkolwiek by się nie starali, to to słychac jak diabli.

Bo polscy wokalisci HC strasznie się męczą z darciem po angielsku, z tego co zauwazyłem (najlepszy przykład to Schizma). A wogóle, nowojorskiego akcentu mieć nie będą ;) Zresztą, nie wiem czemu ale w Polszy brakuje takich wokalistów jak np. w Terror :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm z core'a lubie metalcore, hardcore mnie nudzi(taka monotonna CIACH!), grindcore jest niezły :wink:

Za to słówko dostajesz kochanie ostrzeżenie. Za następne bana. Bezdyskusyjnie. Regulamin jest nie po to by mieć go głęboko w tyłku. - SCP

Frontside - świetny i polski metalcore z elementami deatha

God Forbid - szczególnie polecam płyte "Gone Forever"

All That Remains -> płyta "This darkened heart"-> instrumental "Regret Not"

:wink:

Moje ulubione metalcore'owe zespoły

EDIT: A czymze zawiniłem o wielki modzie? Wyraziłem swoją opinie o HC a słowo (ciach) oznacza niezbyt skomplikowane, proste granie z nieoryginalnymi riffami i jednostajną grą na perce. No chyba że mam warna za to że wyraziłem opinie niezgodną z opinią moda? :P

A i nie jestem żadnym twoim "kochaniem"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frontside jest do pupci. W ogóle mi się nie podoba. Nic, a nic. A metalcore z elementami deatu to jest u Chimairy. A Chimaira jest o wiele lepsza od Frontside...

A jak dla mnnie HC to nie jest jakaś monotonna 'ciach'. Dlaczego? Nie wiem :P Monotonna ciach to szajskie, niskobudżetowe i nieambitne techno :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym, jakoś co do tego, że frontside to metalcore to nie jestem przekonany.. Różnie bym to nazywał, ale akurat nie tak.

Sam MC w sumie duzo nie słucham, chociaż jest kilka zespołów, które przynajmniej raz w tygodniu polecą - od choćby Avenged Sevenfold - dość melodyjne, ale mam wrażenie, że nie wydali dotąd słabej płyty [ostatnia wprawdzie trochę odstawała, ale zła nie jest] - wszystkie są bardzo klimatyczne i dobrze się tego słucha [nie ma co ukrywać - 3/4 takie muzyki jest bardzo łatwe w odbiorze :P ]

Bo polscy wokalisci HC strasznie się męczą z darciem po angielsku

Ba... mają taką tendencję do syczenia, strasznie twarde są te wokale, a angielski ma to do siebie, ze jest stosunkowo miękki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frontside jest do pupci. W ogóle mi się nie podoba. Nic, a nic. A metalcore z elementami deatu to jest u Chimairy. A Chimaira jest o wiele lepsza od Frontside...

Nie jest lepsza, tylko tobie bardziej się podoba, sprawa gustu. Mnie na przykład Chimaira jakoś nie porwała. I gdzie Ty w chimairze masz elementy deathu? :P

Hym, jakoś co do tego, że frontside to metalcore to nie jestem przekonany.. Różnie bym to nazywał, ale akurat nie tak.

Hm mi się tak wydaje po przesłuchaniu ich najnowszej płyty. Jest na niej dużo innych elementów ale ogólnie to chyba MC. A ty jakbys nazwał ich muzyke?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: A czymze zawiniłem o wielki modzie? Wyraziłem swoją opinie o HC a słowo (ciach) oznacza niezbyt skomplikowane, proste granie z nieoryginalnymi riffami i jednostajną grą na perce. No chyba że mam warna za to że wyraziłem opinie niezgodną z opinią moda? :P

A i nie jestem żadnym twoim "kochaniem"

Niczym mi nie zawiniłeś. Lecz nie stosujesz się do regulaminu, który to obowiązuje "na terenie" całego FA. Tutaj raczej nie przeklinamy.

A swojego zdania o muzyce nie zmieniaj.Masz prawo wyrażać swoje zdanie o WSZYSTKIM, ale w ODPOWIEDNIEJ FORMIE.

Mam nadzieję, że się w miarę rozumiemy. Tyle ode mnie...

...kochanie :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest lepsza, tylko tobie bardziej się podoba, sprawa gustu. Mnie na przykład Chimaira jakoś nie porwała. I gdzie Ty w chimairze masz elementy deathu

Fakt. Ale wszytsko co mówię jest moim zdaniem ;)

A elementy deathu? Riffy. I ogólnie czuję pewne podobieństwo do deathu... Może się mylę, ale... ;]

Crossover - nie słyszałem. Ale szukam jakichś kapalek crossoverowych. Bo póki co crossover to taki zwód Allena Iversona :D:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A elementy deathu? Riffy. I ogólnie czuję pewne podobieństwo do deathu... Może się mylę, ale... ;]

No chyba się mylisz. Ja tam nie dostrzegam jakichś deathowych akcentów, a słuchałem ponad tydzien (potem mi się znudziła).

Crossover - nie słyszałem. Ale szukam jakichś kapalek crossoverowych.

Wehrmacht, Clawfinger, Cryptic Slaughter

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clawfinger

To słyszałem crossover ;]

No chyba się mylisz. Ja tam nie dostrzegam jakichś deathowych akcentów, a słuchałem ponad tydzien (potem mi się znudziła).

Według wikipedii death metal charakteryzuje się m.in. szybkim tempem i growlem. Szybkie tempo mamy. Growl może nie jest jakiś z prawdziwego zdarzenia, ale moim zdaniem to nie jest normalny głos wokalisty...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Growl może nie jest jakiś z prawdziwego zdarzenia, ale moim zdaniem to nie jest normalny głos wokalisty...

:roll:

Sory ale chyba nie wiesz jak brzmi growl. Cannibal Corpse, Vader itp "pure" death metal - tam jest prawidzwy growl(a jeszcze łatwiej - growl jest wtedy gdy ni cholery nie mozesz zrozumiec co gość śpiewa :D ) . A wokal Chimairy hm nazwałbym to krzykiem. W tym zespole przeważają akcenty thrasha i heavy, a typowa deathowa nawalanka(ciach?) w chimairze po prostu nie występuje. heh czytaj wikiepedie a na pewno bedziesz ekspertem od metalu :wink:

Ekhem.... Czy któs mi może powiedzieć jak nazywa się ten topic ? Przypadkiem nie HC/new tone ? Bo zaczynam mieć wrażenie że thrash/death... - SCP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crossover - nie słyszałem. Ale szukam jakichś kapalek crossoverowych.

Wehrmacht, Clawfinger, Cryptic Slaughter

Dodałbym jeszcze D.R.I (Dirty Rotten Imbeciles), a w polsce mieliśmy Slashing Death (z Docem) i teraz można pod to podpiąć Acid Drinkers :P W sumie crossover również można nazwać thrashcorem :P Ale nie czepiajmy się szczegółów ;)

Metalcore, cholera, nie bardzo lubię :P Te wasze Chimairy, Hatebreedy, Black Dahlia Murdery i tego typu kapele niezbyt mnie porywają. Inną sprawą jest Deathcore 8) Kto słyszał francuskie Zubrowska ten wie o czym mówię :]

Death metal niekoniecznie musi być szybki i z głębokim growlem, przykład? legendarne Autopsy, death/doomowe tempa i średnie (aczkolwiek genialne) growle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Może i nie ma elementów deathu. Ale mówiłem to co myślałem. A myliś może się każdy ;)

Jeno ten krzyk w Chiamirze nie jest taki typowo krzykowy. Jak dla mnie trochę pod growl podchodzi ;)

A jeżeli chcesz porównać zespół metalcorowy z jakimś typowo deathowym zespołem, to sorry, ale wiadmomo, że MC nie ma szans pod wzglęm ciężkości wykonania...

Bo do CC to akurat ciężko jest w ogóle cokolwiek porównać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nonsakrum--> rzeczywiście bardzo dobrze chłopaki grają! Jestem pod wrażenie, bo i nasi coś potrafią zrbić dobrze :P. Szkoda, że tylko dwa uwtory są na WP, ale to i tak wystarczy żeby przyznać, że dobrze graja. Brawo dla nich i nrawo dla Mitha za znalezienie ich :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba żartujesz Cool Oj patrol patrol, musisz jeszcze dużo posłuchać ciężkich brzmień Cool

Dobrze wiesz, że jeszcze mało znam ciężkich brzmień ;) Ale zawsze możesz jakoś pomóc. Kiedyś pogadamy :P

A co do tego zespołu - grają po polsku? Standardowe pytanie, ale jak większość wie, nie przepadam za piosenkami w rodzimym języku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego zespołu - grają po polsku? Standardowe pytanie, ale jak większość wie, nie przepadam za piosenkami w rodzimym języku...

Tak, śpiewają po polsku, ale wierz mi, wychodzi im to na dobre, bardzo dobrze się słucha ;) Zasysać to Nonsakrum!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śpiewają po polsku, ale wokal i tak słabo słychać :wink: Gitary i perkusja - spoko. BTW: o co chodzi konkretnie w całym "core"? Co łączy rapcore z metalcorem? Bo z tego co wiem RATM to rapcore a jednak brzmią dość inaczej niż Nonsakrum. :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie Nonsakrum jest dobre ;) I zamim zauważylem, że te piosenki są po polsku to już się 'Miasto Brudu' skończyło xD

A co myślicie o Calibanie? Ostatnio bardziej zagłębiłem się w jego twórczość i zespół jest bardzo dobry pod pewnym względem. Jak to Vomitory(Zap :P) na Agorze napisał:

Caliban jest bardzo dobry, fajne pomieszanie z HC z Nu-Tone. Właściwie to jeden z tych zespołów [których jest naprawdę pełno], które przeczą tezie, że Numetal jest słaby - bullshit, jest masa świetnych zespołów tego gatunku ;]

Nic dodać nic ująć :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nu metal? Cóż, sam nawet nie wiem jakie zespoły grają jakiś taki nu i nie umiem ocenić. Ale ogólnie to Mithu ma rację, że pewnie przez media.

A z bardziej core klimatów właśnie zapoznaję się z twórczością zespołu Terror :) Miło :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz jakie zespoły grają nu-metal? Wydaję mi się, że właśnie Linkin Park gra taki rodzaj muzyki i muszę przyznać, że niektóre kawałki mają naprawdę niezłe, chociaż słyszałem tylko kilka i to właśnie w teledyskach na stacji telewizyjnej, nawet nie pamiętam tytułów, ani piosenek ani ich płyt. Jedyne co wiem o zespole to to, że wokalistą jest jakiś tam Chester czy jak mu tam, a niedawno odszedł od zespołu raper Mike Shinoda i założył własny team pod nazwą Fort Minor.

PS. Jeśli nie trafiłem dobrze to sorry. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...