Skocz do zawartości
Orion

Nowy Toshiba 3TB niewykrywany przez komputer oraz głośno stuka

Polecane posty

Hej!

Płyta główna: MSI 870-C45 (6x SATAII)
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
Stary HDD: Samsung HD502HJ 500GB
Nowy HDD: Toshiba P300 3TB

W środę otrzymałem dysk Toshiba P300 3TB, zamontowałem i podłączyłem do zasilacza i płyty głównej. W trakcie uruchamiania BIOS dłużej niż zwykle (~1-2 minuty) wyświetlał komunikat "AHCI Drive Init...", po czym wyświetlił że wykrył tylko SSD i stary HDD. W Windowsie oczywiście też nigdzie nie widać było Toshiby - ani w menedżerze urządzeń ani zarządzaniu dyskami.

Już na etapie wykrywania dysków przez BIOS, nowa Toshiba zaczęła głośno stukać. Nagrałem dźwięk, posłuchajcie: https://vocaroo.com/1ejq6THctH3I Dźwięk zaczyna się na etapie BIOSu i trwa cały czas, nawet w Windowsie, aż do wyłączenia komputera.

Odłączyłem od płyty i zasilacza stary HDD Samsung, i podpiąłem Toshibę do płyty tymi samymi kablami, do tego samego portu co HDD Samsung. BIOS wykrył tylko SSD, Windows również, Toshiba stukała cały czas. Zmieniłem w BIOSie tryb AHCI na IDE - bez zmian. Podłączałem Toshibę do różnych innych portów SATA na płycie i ani razu nie została wykryta.

 

Dysk kupiłem jako nowy, otrzymałem fabrycznie zapakowany i bez widocznych uszkodzeń. Niestety nie mam drugiego komputera, ale przez wyżej opisane zachowanie zaczynam wierzyć, że mam pecha i zwyczajnie przyszedł wadliwy. Chyba, że macie jakieś inne podejrzenia.
Mogę skorzystać z rękojmi lub zwykłego 14-dniowego odstąpienia od umowy - co byłoby tu korzystniejsze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trudno.

Jako że ostatecznie wciąż potrzebny mi jest dysk, to chyba skorzystam z rękojmi - mogę poprosić o wymianę dysku na nowy i zwrot kosztów przesyłki, a przy zwrocie 14-dniowym musiałbym zapłacić za przesyłkę, zwrócili by mi pieniądze za dysk, i dalej musiałbym sobie kupić nowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...