Skocz do zawartości
Doma

Rozwiązany: Komputer do gier + monitor +/- 4200 zł

Polecane posty

Witam, nie raz już prosiłem o pomoc w dobraniu sprzętu i nigdy się nie zawiodłem. Tym razem składamy komputer do gier +monitor najlepiej 22 cale, który najprawdopodobniej będzie wisiał na ścianie. Fajnie jak będzie możliwość w przyszłości rozbudować/odświeżyć skrzynie. 

 

  • Budżet na komputer: 4200 zł +/-100zl jeśli warto będzie dołożyć, czasem przedział cenowy jest nie wygodny. 
  • Części do kupienia: cała skrzynia i monitor
  • Czy wliczyć system w cenę: nie
  • Zastosowanie komputera: gry
  • Preferowany sklep: morele 
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: raczej nie, ewentualnie modernizowany 
  • Termin zakupu komputera: na dniach. 
  • Dodatkowe uwagi: Do zestawu nie wliczamy myszki głośników itp, 
  • Komputer będzie pod biurkiem więc nie skupiamy się na żadnych ledach i ładnych obudowach skrzynia ma mieć dobra cyrkulacja powietrza i tyle. 

Z góry dziękuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta B460 i tak ogranicza RAM do 2666 MHz. Trzeba by dopłacić do Z490 żeby szybsze pamięci wykorzystać, ale budżet napięty.

Jak znajdziesz RTX 2060 w dobrej cenie to czemu nie, ale obecnie dostępność tych kart zaczyna być tragiczna... I ceny też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za informację, ktoś coś jeszcze zaproponuje czy w tej cenie już raczej nic lepszego nie będzie, w domu zobaczę ile wyjdzie drożej jakbym dołożył do lepszej płyty i Ramu. Myślisz że warto będzie dołożyć tak żeby w przyszłości ewentualnie tylko modernizować skrzynie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wymyśliłem taką konfigurację, czy warto dołożyć 200 zł? Na takim zestawie w przyszłości będzie można zrobić łatwy upgrade np wymiana procesora albo mocniejszy RAM, taka konfiguracja kosztem mniejszego dysku ale w najbliższym czasie zainwestuje się w dodatkowy dysk. Co myślicie? 

https://www.morele.net/inventory/info/426a6d43/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Proszę o pomoc ponieważ wcześniejszy zestaw który wybrałem strasznie poszedł do góry z ceną a nie mówiąc już o dostępności. Wstrzymałem się z zakupem i do zbierałem trochę kasy co nie wyszło mi na dobre hehe. Złożyłem coś takiego https://www.morele.net/inventory/info/344f5fdf/

Proszę o opinię na temat tego zestawu najbardziej zastanawia mnie płyta główna, i nie wiem jaka kartę nie musi być z morele może być inna strona/allegro do 1800 zł, możecie coś polecić?  Coś takiego? 

https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-dual-radeon-rx-5600-xt-6gb-top-evo-6gb-gddr6-90yv0ej1-m0na00-6859845/

Nie ukrywam że chce zamówić zestaw najpóźniej jutro. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Doma Osobiście radziłbym wziąć dysk SSD w rozmiarze 1 TB, pół to za mało przy rozmiarze dzisiejszych gier. Z kart radziłbym dopłacić do modelu RTX 3060 Ti od Gigabyte. Ceny poszły do góry, ponieważ dostępność komponentów, w tym szczególności kart graficznych jest fatalna. Z powodu rosnących cen może mieć problem ze złożeniem kompa, dlatego życzę powodzenia w polowaniu na komponenty, bo na świąteczne rabaty nie radziłbym liczyć. 

Edytowano przez goliat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii kart to obecnie jest tragedia z dostępnością więc kupno czegokolwiek graniczy z cudem...

Zastanowiłbym się nad dopłatą do monitora w wersji 23,8, bo te 21,5 to mały ekran.

 

Jeśli chodzi o kartę graficzną to nie wiem czy nie lepiej poszukać teraz jakiejś używanej GTX 1060 6GB za te ~ 600 zł, a jak się unormuje sytuacja na rynku (pewnie nie szybciej niż luty-marzec), to można sprzedać bez większej starty i kupić coś lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet już nie pozwala na większy dysk. W przyszłości zawsze można dołożyć. Co do karty to Rtx 3060 Ti również daleko za możliwościami finanowymi. 

Co myślisz o takiej karcie Dirian

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-asus-rx-5600-xt-6gb-gddr6-5600xt-9993557844?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Największy problem jest z kartami reszta raczej dostępna, nie mogę odkładać zakupu ponieważ komputer kupuję dla syna znajomego. 

Proszę jeszcze o opinię płyty głównej czy jest ok. Co do monitora to rozmiar wybrany przez młodego, siedzi bardzo blisko monitora, wcześniej używał laptopa więc dla niego będzie ok. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Doma napisał:

Proszę jeszcze o opinię płyty głównej czy jest ok.

Jeśli miałby w przyszłości nastąpić jakiś upgrade, to postrzegam to bez entuzjazmu. Sekcja zasilania poci się przy i9-10900K na ustawieniach fabrycznych. Dobrze byłoby wziąć coś pokroju Gigabyte Z490 Gaming X. Dorzuciłbym też do chłodzenia Fera 3.

2 godziny temu, Doma napisał:

Ten model za takie pieniądze wygląda kiepsko. Można poszukać czegoś używanego.

Tu jest np. MSI RTX 2060 Super Armor. Nie wiem, dlaczego sprzedający nie wspomina o gwarancji producenta. Karta powinna mieć jeszcze minimum ~2 lata gwarancji. Trzeba się trochę rozejrzeć i najlepiej dogadać się na płatność przy odbiorze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nie jesteś przekonany do używanej kart - szczególnie, że masz sporo pieniędzy na ten cel. Niestety sytuacja na rynku wygląda tak a nie inaczej.

MSI RX 5600 XT Gaming X - jakby urwać jeszcze stówkę, to całkiem spoko cena za ten model

Asus RX 570 4GB Strix - kilkanaście miesięcy gwarancji producenta, więc całkiem w porządku. Później możesz ją sprzedać z niewielką stratą i kupić RTX 3060.

Gigabyte GTX 1650 Super - przyda się urwać stówkę do ~750 zł. Karta ma 4 miesiące.

 

Jeśli dogadasz się ze sprzedawcą na płatność przy odbiorze, to powinno obyć się bez "przygód".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję bardzo za pomoc, tak więc zamawiam zestaw na lepszej płycie gigabyte gaming x, na razie dysk tylko 500gb kiedyś się dołoży drugi. Karta graficzna biorę rx 5600 xt dual od asusa, mam nadzieję że nie będzie z nią większych problemów. 

Jeszcze raz dzięki za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...