Skocz do zawartości
Cylopex

PC pod CP2077 do ~4k

Polecane posty

Witajcie!

Złożyłem samą skrzynkę do ~4k pod CP2077. Zależy mi oczywiście na graniu w 1440p na ultra. Sugerowałem się wymaganiami stąd:

Spoiler

u6dArb.png

 

I ostatecznie wyszło coś takiego:

Karta graficzna XFX Radeon RX 5700 XT Triple Dissipation 8GB GDDR6

Jest obecnie w promocji i idealnie - można to wykorzystać.

Procesor AMD Ryzen 5 3500X, 3.6GHz, 32 MB, BOX

Zamiast 3600 wchodzi 3500X - jest to oszczędność spowodowana tak drogą kartą, inaczej nie ma szans wyrobić się w budżecie, ale ten procesor i tak powinien zrobić, co należy.

Płyta główna MSI B450 GAMING PLUS MAX

Tu bez komentarza, raczej pierwszorzędny wybór.

Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan 4 Max Evo ARGB

Chłodzenie do Ryzena, jeśli zachciałoby się bardziej go podkręcać. Zresztą i tak jestem raczej fanem kupowania mocniejszych chłodzeń niż te standardowe.

Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16

Lekko dopłacone do 3200MHz, do 3600MHz byłoby już ciężko z budżetem. Polecana pamięć od dobrego produecenta.

Obudowa SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black

Polecana obudowa od dobrego producenta.

Zasilacz SilentiumPC Vero M3 600W

Zasilacz od producenta z whitelisty. Na wszelki wypadek wziąłem 600W, nie mam pojęcia, czy 500W by przy tym zestawie na spokojnie dało radę?

Dysk SSD Lexar NM610 500 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe

Dysk NVMe, producent może mniej znany, ale opinie raczej ma dobre.

SilentiumPC Mistral 140

Dwa wiatraki na górę na wylot do obudowy.

 

Proszę o opinię - czy da się tu coś poprawić? Czy w tej cenie raczej nic lepszego się nie zrobi? No i jak z tym zasilaczem, czy 500W by wytrzymało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to ja bym zaproponował inny manewr.

Poczekaj do początku grudnia na RTX 3060 Ti i kupuj w dniu premiery, powinna kosztować myślę max 2200-2300 zł żeby była opłacalna względem RTX 3070. 

Za resztę kasy weź Core i3, który w grach będzie wypadać podobnie do Ryzena 5 3500X:

https://www.morele.net/inventory/info/c02d4454/

Jutro jest promka na morele na tego i3 za 200 zł, może dorwiesz (ale radziłbym dobrze polować bo chętnych będzie od groma). Ktoś powie, że bieda łączyć i3 z RTX 3060 Ti, ale w 1440p to nie będzie mieć wielkiego znaczenia, bo po tyłku i tak dostaje głównie karta.

 

Jak wpadnie kasa w przyszłości to zrobisz sobie przesiadkę na i5 10400f / 10400 czy nawet i7 10100f jak będzie kasa. 

 

A będziesz mieć nowszą technologicznie kartę, wydajniejszą i z lepszymi sterownikami. Do tego CDP Red współpracowało z NVIDIA więc pewnie Cyberpunk na GF będzie śmigał lepiej, niż na Radkach. No i kwestia zoptymalizowanego ray tracingu pod NVIDIE.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...