Skocz do zawartości
piter226813

UPGRADE KOMPUTERA (budżet do 2500-3000nie licząc karty graficznej)

Polecane posty

Hej! Chciałbym zrobić w pewnym odstępie czasu (maksymalnie do wiosny) UPGRADE swojego PC. Niżej pisze po kolei co i jak, a także jakie mam aktualne bebechy : 

Budżet na komputer: DO 3000 zł ( bez karty graficznej )
Części do kupienia: Generalnie chciałbym grać np. w Cyberpunka na ultra i z RTX-em (karte graficzna chciałbym w przyszlosci kupic) i nie wiem np czy dokupienie ramu do obecnych co mam 8 GB jest opcją czy lepiej od razu wymienić itd. 
Czy wliczyć system w cenę: NIE.
Zastosowanie komputera: Do gier najbardziej, ale tworzenie grafik i video też wchodzi w grę. 
Preferowany sklep: BRAK, ale najlepiej jakby były wliczane produkty objęte promocją np. kupujac geforce 3xxx dostaje np. gre itp. kupujac wczesniej komputer, zalapalem sie na 3 promocje kupujac obecny  procesor, karte graficzna i plyte głowną  
Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): 1920:1080, złącze D-SUB, ale chcę kupić Monitor MSI Optix G241 lub o podobnych parametrach lub chyba że do 1200-1300 złotych tutaj mi jakiś lepszy monitor polecicie co można wyhaczyć np. na najbliższym BLACK FRIDAY  
Czy sprzęt będzie podkręcany: Niepotrzebne, ponieważ na tym się nie znam, ale jak eksperci tutaj uważają że się to przyda się coś podkręcić za pomocą kogoś  
Termin zakupu komputera: Maksymalnie do wiosny całość (łącznie z monitorem i kartą graficzną)
Dodatkowe uwagi: Fajnie jakbyście mi doradzali podzespołami już patrząc w przyszłość  
SPECYFIKACJA KOMPUTERA:

Karta Graficzna:  Asus GeForce GTX 970 Strix 4GB DDR5

Procesor: Intel Core i5-6500, 3.2GHz, 6 MB, BOX

Płyta Główna: ASRock Z170 Pro 4S

RAM; HyperX Fury, DDR4, 8 GB, 2666MHz, CL15

Dysk Twardy: Seagate BarraCuda 1 TB 3.5" SATA III (ST1000DM003)

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 (SPC130)

Zasilacz: Thermaltake Smart SE 530W (SPS-530MPCBEU)

Obudowa: SilentiumPC Brutus M25 Pure Black (SPC106)

PS. Komputer, który dałem niżej doradzali mi tutaj użytkownicy i świetnie komp działa, ale że teraz już zarabiam lepsze pieniądze to chciałbym już UPGRADE komputera zrobić na m.in CYBERPUNKA 2077. Dzięki :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Z tego co obecnie masz zostawiłbym tylko chłodzenie - reszta na sprzedaż.

Jeśli chodzi o nowe części to widziałbym to tak:

https://www.morele.net/inventory/info/421fd5be/

Do tego dokupisz sobie RTX 3070 jak się ceny ustabilizują i będzie spoko.

 

Jeśli chodzi o monitor to rozważyłbym 27 cali w rozdzielczości 1440p, dużo fajniejsze wrażenia z grania niż na monitorze 24 cale 1080p:

https://www.morele.net/monitor-gigabyte-g27q-6770876/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dirian napisał:

Cześć.

Z tego co obecnie masz zostawiłbym tylko chłodzenie - reszta na sprzedaż.

Jeśli chodzi o nowe części to widziałbym to tak:

https://www.morele.net/inventory/info/421fd5be/

Do tego dokupisz sobie RTX 3070 jak się ceny ustabilizują i będzie spoko.

 

Jeśli chodzi o monitor to rozważyłbym 27 cali w rozdzielczości 1440p, dużo fajniejsze wrażenia z grania niż na monitorze 24 cale 1080p:

https://www.morele.net/monitor-gigabyte-g27q-6770876/

Co do monitora to zastosuje się do Twojej propozycji ;) A takie pytania co do samej zaproponowanej przez Ciebie opcji na PC. 

1. RAM z obecnego komputera nie mogą działać z tymi 16 GB zaproponowanymi przez Ciebie? Tzn. Może być z tych kości tak jakby 24 GB RAM czy nie? 

2. Fajnie by było jakby i7 dałoby się wcisnąć zamiast proponowanego i5 i jak to wygląda w przypadku odpowiednika AMD? Ponoć AMD biją na głowę teraz Intela. Oczywiście nie chcę tutaj krytykować tylko fajnie by było jakbyś powiedział dlaczego INTEL a nie AMD ;) Oczywiście jak to przekroczy budżet i pójdzie do góry np. 3500-4000 zł to trudno. Może będę chciał wyłożyć więcej, ale zależy jakby to wyglądało :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAM możesz przełożyć, ale obniży to wydajność, bo będziesz miał single channel i dużo niższe taktowanie.

Na AMD musiałbyś wydać sporo więcej - R5 5600X kosztuje ~1500 zł.

20 godzin temu, piter226813 napisał:

Termin zakupu komputera: Maksymalnie do wiosny całość (łącznie z monitorem i kartą graficzną)

Jeśli się nie pali to można poczekać. Do marca/kwietnia powinny pojawić się procesory Intel Rocket Lake, a może również tańsze Ryzeny w postaci R5 5600 i R7 5700X. NV i AMD do tego czasu pokażą też pewnie pełną ofertę kart graficznych

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bull3t napisał:

RAM możesz przełożyć, ale obniży to wydajność, bo będziesz miał single channel i dużo niższe taktowanie.

Na AMD musiałbyś wydać sporo więcej - R5 5600X kosztuje ~1500 zł.

Jeśli się nie pali to można poczekać. Do marca/kwietnia powinny pojawić się procesory Intel Rocket Lake, a może również tańsze Ryzeny w postaci R5 5600 i R7 5700X. NV i AMD do tego czasu pokażą też pewnie pełną ofertę kart graficznych

Generalnie w sumie celuje teraz, ponieważ niedługo BLACK FRIDAY :P  A generalnie patrząc na ten zestaw co podał  Dirian to mogę wszystko zakupić bez procka i karty graficznej i do tego momentu zaczekać? Zasilacz będzie wystarczający do tych nowych procków i kart graficznych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić to, co możesz przetestować na obecnym sprzęcie - dysk M.2 NVMe (ten akurat bym zmienił na wydajniejszy - Adata SX8200 Pro lub S11 Pro), pamięci RAM. Zasilacz i obudowa (można dać większą, łatwiej to się później składa, np. SPC Signum SG7V Evo TG ARGB lub coś porządniejszego) to też bezpieczne opcje.

Płytę główną natomiast bym odpuścił, bo jak przyjdzie "upieczona", to lepiej ją po prostu zwrócić w dozwolonym terminie zamiast bawić się w reklamacje/gwarancje.

48 minut temu, piter226813 napisał:

Zasilacz będzie wystarczający do tych nowych procków i kart graficznych?

Tak, będzie wystarczający. Można wziąć XPG Core Reactor, w przeciwieństwie do SPC ma zabezpieczenie temperaturowe. Jeśli w trafiłby się w dobrej cenie, to bardzo dobrą opcją będzie Corsair RM 750X/850X.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2020 o 18:11, Bull3t napisał:

Możesz kupić to, co możesz przetestować na obecnym sprzęcie - dysk M.2 NVMe (ten akurat bym zmienił na wydajniejszy - Adata SX8200 Pro lub S11 Pro), pamięci RAM. Zasilacz i obudowa (można dać większą, łatwiej to się później składa, np. SPC Signum SG7V Evo TG ARGB lub coś porządniejszego) to też bezpieczne opcje.

Płytę główną natomiast bym odpuścił, bo jak przyjdzie "upieczona", to lepiej ją po prostu zwrócić w dozwolonym terminie zamiast bawić się w reklamacje/gwarancje.

Tak, będzie wystarczający. Można wziąć XPG Core Reactor, w przeciwieństwie do SPC ma zabezpieczenie temperaturowe. Jeśli w trafiłby się w dobrej cenie, to bardzo dobrą opcją będzie Corsair RM 750X/850X.

A co do płyty głównej to ona będzie przystosowana do tych nowych procków Intel Rocket Lake?

Edytowano przez piter226813
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2020 o 22:59, Bull3t napisał:

Tak, ma być kompatybilna.

Przyjacielu! Wiem że zawracam Ci trochę gitarkę, ale mam ostatnią prośbę. Teraz są promocje z okazji BF na właśnie płyty główne i pytanie na co mam patrzeć żeby były jak najbardziej kompatybilne z przyszłymi prockami Intela i kartami graficznymi Nvidii z serii 30XX? Dużo promek na płyty Asusa,MSI czy Gigabyte są dlatego pytam ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2020 o 20:15, Bull3t napisał:

MSI Z490 Gaming Plus była o stówę taniej w sferisie, ale użytkownicy peppera najwyraźniej "rozdrapali" cały towar. :bialaflaga:

Jakieś płyty pod AM4 jeszcze zostały, ale pod Intela "krucho".

https://www.pepper.pl/promocje/plyta-glowna-gigabyte-z490-gaming-x-ddr4-s1200-intel-333004 brać tego gigabyte (o podobnych parametrach do MSI choć różniącymi się pod paroma względami na korzyść MSI z tego co widzę) czy jednak poczekac lepiej troche i celowac w tego MSI Z490 GAMING PLUS czy coś lepszego?

@UP. Już nieważne. Kupiłem GAMING PLUS po promocyjnej cenie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...