Skocz do zawartości

Zewnętrzna karta sieciowa.


Problematyk12

Polecane posty

 

 

 

  1. Kwota jaka chce przeznaczyć to +/- 100 zł 
  2. Internet dostarcza mi UPC
  3. Szybkość internetu to 500mb/s

Aktualnie mam w domu 3 komputery, 2 stacjonarne i jeden laptop. Do jednego komputera idzie ze skrzynki od upc kabel internetowy, który jest wpięty prosto w PC, laptop to wiadomo  na wifi, i pojawia się w tym momencie ten trzeci komputer. Od routera upc dzieła go dwie solidne ściany :/ aktualnie mam jakieś dziadostwo do łapania wifi wpięte do niego, ale pobieram gry z zawrotna prędkością 5 Mb/s i potrzebuje pomocy w wyborze czegoś co będzie łapało ten sygnał w miarę dobrze i co ma większa przepustowość niż obecny szajs (nie wiem jak dokładnie się nazywa, ale pisze na nim NETIS, jest mały czarny z antenka i do wpięcia na USB) 

EDIT: ta karta nazywa się REALTEK RTL8188EU Wirelles

EDIT2: tak sobie pomyślałem, może mam ustawioną jakąś określoną przepustowość skoro tak wolno sie pobiera wszystko? Na tescie internetu download byl 35mb/s (mam 500mb/s z upc) a w praktyce jak pobieram coś na steamie to jest to marne 5mb/s :/ Mam windows 10 home, a maksymalna prędkość tej karty sieciowej jaką mam to 72 mb downloadu i 72 mb uploadu, to i tak chyba słabo jak na steamie wychodzi 5 mb :/ 

Edytowano przez Problematyk12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Problematyk12 napisał:

Na tescie internetu download byl 35mb/s (mam 500mb/s z upc) a w praktyce jak pobieram coś na steamie to jest to marne 5mb/s

Nie mylisz czasem jednostek Mb/s (megabity) i MB/s (megabajty)? 5MB/s to 40Mb/s. To oczywiście nie wyjaśnia gdzie się podziało te 500Mb/s, ale wynik speedtestu (Mb/s) się mniej więcej zgadza ze Steamem (z tego co pamiętam prędkość podaje w MB/s).

Co do zasady prędkość internetu, kart sieciowych, etc. podaje się w Mb/s, które trzeba podzielić przez 8 żeby otrzymać MB/s. Z kolei programy ściągające zazwyczaj podają w MB/s.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że coś pomyliłem, ale tak jak piszesz gdzieś się gubi pozostała prędkość internetu i myślę, że to przez to że ta karta sieciowa ma ogranicznik na 72MB/s więc postanowiłem, że trzeba kupić coś co ma lepszą przepustowość chyba, że jest jakieś lepsze rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sprawdzić czy jeżeli będzie pracować bliżej to coś zmieni, można spróbować też przełączyć kanał w ruterze,ogolnie trzeba sprawdzić w jakim trybie pracuje bo one mają różne częstotliwości a więc i różna podatność na osłabiane sygnału np: przez beton. 

Edytowano przez helmud7543
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...