Jump to content
HejtTrain

Upgrade komputera - ok 6000 zł

Recommended Posts

Dobrze, skoro przy tym procesorze nie będzie różnicy pomiędzy jednym a drugim układem chłodzącym, to póki co zostaję przy Fortisie, a najwyżej z czasem je wymienię, gdybym miał zmieniać procka na sporo wydajniejszy. 

Obudowę za to podmieniam na be quiet! Pure Base 500DX Black, jako że proponują mi ją zgodnie @Bull3ti @Dirian.

Całość prezentuje się w tej chwili tak: https://www.x-kom.pl/lista/glw8rdxrb

Czy ktoś ma jeszcze jakieś uwagi? :) Dodam, że kartę graficzną już zamówiłem ze względu na kolejkę oczekujących, więc tego wolałbym nie zmieniać.

Moi drodzy podbijam temat, ponieważ mam jeszcze jedno pytanko: w którymś z wcześniejszych postów w moim wątku pisałem, że mam już zakupioną wcześniej pamięć Corsair Vengeance, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16. Przeczytałem natomiast, że Intel Core i5-10400F obsługuje RAM o taktowaniu do 2666MHz. Czy w takiej sytuacji procek nie będzie ograniczał RAMu?

Wybaczcie post pod postem, nie wiedziałem jak inaczej to wpisać, żeby odpowiedź była widoczna.

Edited by HejtTrain

Płyta z chipsetem Z490 umożliwia obejście tego ograniczenia.

Jeśli jeszcze nie zamówiłeś karty, to Gigabyte RTX 3070 Eagle wygląda słabo w cenie 2850 zł (gdybyś kupował w X-kom). Dołożyłbym te 20 zł do Gigabyte Vision, jeśli kolorystyka nie byłaby przeszkodą.

• Upvote 1

56 minut temu, Bull3t napisał:

Płyta z chipsetem Z490 umożliwia obejście tego ograniczenia.

A to ciekawe, w jaki sposób? Mógłbyś tą myśl nieco rozwinąć?

Co do karty, zmieniłem nieco podejście. Zakupiłem na morelach RTX 3070 Gigabyte Gaming OC, parę dni temu pojawiły się egzemplarze dostępne od ręki i skorzystałem. A Eagle w takiej cenie faktycznie nie prezentuje się najpiękniej, nie wiem jakimi przesłankami kierowali się windując jeszcze cenę tej karty... 

Postanowiłem dorzucić kilka groszy i mój obecny zestaw wygląda tak: https://www.x-kom.pl/lista/h9kbwl2ha z czego mam już GPU i obudowę.

8 minut temu, HejtTrain napisał:

A to ciekawe, w jaki sposób? Mógłbyś tą myśl nieco rozwinąć?

W taki sam jak umożliwienie podkręcenia procesora z odblokowanymi mnożnikiem. ;)

Shadow Rock 3 fajne chłodzenie, ale Scythe Mugen 5 i TR Macho Rev. B/C są wydajniejsze - gdyby to miało znaczenie. Macho jest najwydajniejszy z tej trójki.

• Upvote 1