Skocz do zawartości
herendil

PC do gier za 850 funtow plus monitor

Polecane posty

Cześć :)

  • czesci będę kupował raczej na amazonie, z tego co widziałem np Overclockers lub Scan mają trochę wyższe ceny.
  • będzie to sama skrzynka plus monitor z osobnym budżetem do 350 funtów
  • windows 10
  • Moj obecny monitor to Flatron IPS 225. 21.5 cala. Jestem z niego bardzo zadowolony, jednak ze wzgledu na upgrade chcialbym zobaczyc duzy skok. Nie musi być to monitor 27 cali, jednak chcialbym zeby było to 1440p i 144hz. Nie jestem expertem, ale jesli zdecydowalbym sie na granie na takim monitorze w 1080p to fajnie jaby nie było "pikselozy". Pytam bo pamiętam ze kiedy przesiadalem sie z innego monitora na ten LG to w 720p nie dało już się grac. :(
  • komputer do gier i ewentualnie filmy
  • raczej podkrecac nie bede, ale kto wie, lepiej mieć mozliwość
  • termin zakupu to "przed cyberpunkiem" ;) czyli do Grudnia. Obstawiam, ze premiera juz się nie przesunie.
  • mam zamowioną karte RTX 3070 Zotac OC Twin Edge. Mam zamiar uderzyć jutro w nowe AMD Ryzen 7 serii 5000, to bedzie okolo 350 funtow (moze ciut wiecej) za procesor
  • Więc tak, kwota 850 bedzie na wszystkie podzespoly poza grafiką. Jesli nie uda mi sie dorwac tego AMD to prawdopodobnie bedzie intel i9. Taki wybór ze wzgledu na spory zapas mocy procesora, wiec jedyne co bede musial wymienic za kilka lat to ewentualnie grafika.
  • Dysk SSD 1TB najlepiej m2 i 32GB ram (z zapasem na przyszlosc)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałbym to tak.

Niestety budżet przekroczony ale jeśli nie ma być to sprzęt po najmniejszej linii oporu byle tylko wepchnąć mocny procesor i GPU, no to dopłacić warto. Zawsze można też rozważyć wzięcie Ryzena 5 zamiast Ryzena 7, i ewentualnie w przyszłości przesiąść się na Ryzena 9. RAM-u dałem 16 GB bo jak widzisz budżet na więcej nie pozwala. Moze na Amazonie kupisz trochę taniej (to screen z overlockers).

W kwestii monitora, w fajnej cenie jest dobre szkiełko od LG obecnie - https://www.overclockers.co.uk/lg-27gl850-b-27-2560x1440-nano-ips-144hz-1ms-freesync-g-sync-compatible-widescreen-led-gaming-monit-mo-155-lg.html - 144 Hz, 1440p, bardzo szybka matryca nanoIPS. Sam mam monitor z identyczną matrycą tylko od Lenovo (LG robi te matryce) i jestem bardzo zadowolony.

Z tańszych propozycji fajne opinie zaczyna zbierać nowość od Gigabyte, ale jeszcze nie miałem okazji go zobaczyć w akcji - https://www.overclockers.co.uk/gigabyte-27-g27q-ek-2550x1440-ips-144hz-1ms-freesync-g-sync-compatible-led-backlit-widescreen-gamin-mo-009-gi.html

image.png

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten monitor LG ma bardzo fajną cene, ciekawe czy dostane go przed grudniem bo jest w preorder.

Ta obudowa w wersji z przyciemnianą szybka jest chyba 20 funtow tansza, co myslisz? https://www.overclockers.co.uk/fractal-design-meshify-c-blackout-midi-tower-case-black-tempered-glass-ca-07f-fd.html

W sumie ryzen 5 tez wystarczy a jest za $299 wiec ponad 100 funtow roznicy. Na tej plycie nie bedzie problemu z ewentualną przesiadką na Ryzen 9? To nie intel wiec chyba spoko.

może takie pamiątki? https://www.amazon.co.uk/Crucial-Ballistix-BL2K16G36C16U4B-Desktop-Gaming/dp/B083TRXZ98/ref=sr_1_6?dchild=1&keywords=ddr4%2B32gb%2B3600&qid=1604491260&sr=8-6&th=1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowę możesz wziąć z przyciemnianą szybą lub z blachą na boku. Twój wybór.

W tej cenie jest jeszcze sporo innych opcji:

- bq! Pure Base 500DX;

- Phanteks P500A (wersja DRGB);

- Lian Li Lancool II Mesh Performance/RGB;

- Lian Li Lancool 215;

- Corsair 4000D Airflow.

 

Obudowy Phanteks i Lian Li nie mają filtra przeciwkurzowego na froncie - tę rolę ma spełniać po prostu siatka. P500A jest najpojemniejsza, na górę wchodzi radiator 360 mm. Lancool 215 można natomiast uznać za fabrycznie "wymaxowaną" pod względem wentylatorów, nie ma ogromnych ilości miejsca na chłodzenie powietrzne (166 mm).

Wybór jest spory. Wszystko zależy od preferencji.

  • Like 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2020 o 01:47, herendil napisał:

Na tym mobasie chyba 2 następne generacje jeszcze będzie można wrzucić z tego co się orientuję? 

Można będzie wrzucić Ryzeny serii 5000, może jeszcze ich ewentualny przyszłoroczny refresh (pewnie coś w stylu 3000 XT). I tyle. Kolejne generacje to już podstawka AM5.

W dniu 8.11.2020 o 01:47, herendil napisał:

Może Ryzen 5 3600 zamiast?

Niech będzie, ale nie wydaj więcej niż ~£190. Aktualnie bardziej opłacalnym procesorem jest i5-10400(F), ale podstawka AM4 ma większe możliwości rozbudowy. W przypadku Intela, na LGA 1200 pojawią się procesory Rocket Lake, ale mogą być niezbyt atrakcyjne.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli nie uda mi się go. Dostać to chyba tak zrobię. Mogę go zamówić w Pre-order, tylko problem w tym że nie wiem kiedy przyjdzie, na pewno I'm wcześniej zamówię tym szybciej będzie bo kolejka się pewnie cały czas powiększa, ale mam info o dostawie w jednym sklepie i spróbuję go dorwać tam, jeśli się uda. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówilem tego Ryzena 5 5600x jednak, bede troche dluzej czekal no ale trudno. 

Pytanie, czy ja potrzebuje stacje CD/DVD ? bo nie wiem nawet czy do plyty glownej daja teraz plyty czy jak to wyglada?

Generalnie jesli bedzie CD to nie zainstaluje sterownika do netu, bede potrzebowal cos przez co bede mogl sciagnac sretowniki ze strony producenta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki inny zasilacz jesteście wstanie polecić, bo ten Corsair nie jest dostępny nigdzie, albo jest za 150. Zamówiłem za 114 ale mi przesuneli dostawę poraz drugi na styczeń 11go. Wciąż nie wiem kiedy będzie procesor, więc jeśli zejdzie dłużej to i tak będę musiał poczekać, ale jeśli nie to zasilacz wezmę inny. 

Dzięki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mam problem. Komputer złożony, wszystko podłączone. Komp się odpala, wszystko śmiga a na monitorze nie mam sygnału. Czarny ekran i brak sygnału. Ocb? 

Klawiatura też mi się nie świeci, nie wiem czemu, podłączyłem wszystko jak należny :(

A nie, jednak klawiatura i myszka się świecą normalnie, coś zadziałało 

Edytowano przez herendil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...