Skocz do zawartości
patkoz

monitor 1440p do 1400ZŁ

Polecane posty

tak jak w temacie  

najpierw koniecznie chciałem 144hz ale po zastanowieniu nie wiem czy to takie ważne . mało gram w sieciówki . zastanawiam sie czy nie lepiej celowac w jakiś hdr zeby była lepsza jakość obrazu 

głównie gram w rpg nowe jak i stare  troche fps  ogólnie najbardziej mi zależy na dobrej fabule 

 

lepiej celować w większe odświezanie czy hdr ? poradźcie coś bo juz kilka dni czytam o tych monitorach i mniej wiem niz na początku 

 

rozmiar też najpierw chciałem koniecznie 27. ale nie wiem czy to nie za dużo jak siedze blisko komputera  

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może AOC Q27G2U przypadnie Ci do gustu, lub Acer Nitro VG271USBMIIPX czarny HDR 165Hz, czy ew. zakrzywiony Acer ED273URPBIDPX Curved czarny. Czy hdr nie ma chyba takiej reguły, natomiast va ma lepsze od ips czerń i kontrast, ale gorsze kolory i kąty widzenia. AOC Q27G2U to jeden z nielicznych monitorów z prostym ekranem va 144Hz. Ekran 144Hz jest ważny, jeśli twój komputer ogarnie 60<+ klatek fps w grach, bo jeśli liczba fps jest poniżej 60, to nie ma sensu kupowania monitora 144Hz. Zależy jak daleko siedzisz. Jak będzie za blisko, to fajnie jak można przesunąć monitor do końca biurka. Jak masz mało miejsca, to z mniejszych monitorów 1080p rewelacyjny jest Acer Nitro VG252QPbmiipx.

 

Edytowano przez Michal30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, patkoz napisał:

Mniej niż metr.  Czyli w 24 calach 1440 niema sensu? Grafika 2060 super proc ryzen 2600 który pójdzie do upgrade jak wyjdą te nowe ryze. 

24,5" fhd powinien Ci wystarczyć. Ew 27 jak wolisz trochę większe monitory. 1080p daje radę na mniejszych monitorach do około 25" cali, natomiast na większym monitorze z tą samą rozdzielczością ta sama ilość pikseli będzie większa, dlatego lepsza jest przy 27" calach rozdzielczość 1440p, lub nawet 2160p.

 

4 godziny temu, patkoz napisał:

Acer Nitro VG271USBMIIPX czarny HDR 165Hz   ten sie wydaje najfajniejszy . no chyba że jest jakiś znacznie lepszy za niewiele więcej kasy ?

AOC ten pierwszy co zaproponowałem też jest całkiem spoko i ma regulację wysokości. Jeśli nie musi być regulacji, to tak jest to bardzo dobry monitor, który jest też w opcji z ekranem ips 8-bit 170Hz 0,5ms dla graczy w szybkie gry. Gigabyte Aorus FI27Q czarny ma bardzo dobry ekran IPS 10-bitowy z regulacją wysokości, tylko różnica w cenie jest dosyć spora, więc kwestia ile to jest dla Cb niewiele więcej kasy.  Możesz też zerknąć na monitor AOC AGON AG273QX HDR z ekranem VA 165Hz i zakrzywiony AOC AGON AG273QCX Curved HDR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2020 o 14:25, patkoz napisał:

Mniej niż metr.  Czyli w 24 calach 1440 niema sensu? Grafika 2060 super proc ryzen 2600 który pójdzie do upgrade jak wyjdą te nowe ryze. 

Ja siedzę około 70 cm od ekranu 27' i jak dla mnie jest ok. Nie wydaje się za duży, bo treści i tak na stronach itp są na środku ekranu. Dopiero jak gram w jakieś RPG-i czy ścigałki z padem w łapskach to się oddalam.

Gigabyte ostatnio fajny monitor wypuściło w dobrej cenie, rozważyłbym go - https://www.x-kom.pl/p/576722-monitor-led-27-gigabyte-g27q-czarny.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acet to matryca VA - świetna czerń i trochę gorsze pozostałe kolory, Gigabyte to IPS - ładne kolorki i lepsze kąty widzenia, za to gorsza czerń. 

Na ten HDR bym nie patrzył, przy jasności matrycy 400 cd/m² to bardziej chwyt marketingowy niż faktyczny HDR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...