Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xplayer16

Mój Pierwszy Komputer.....

Polecane posty

Mój pierwszy sprzęcik prezentował się prawie tak samo jak u Cpt. Zero_PL. Tyle, że przestrzeni na dysku jakby więcej. Shogo z CDA pięknie śmigało i generalnie wystarczyło mi to wtedy do szczęścia.

Następnie przesiadka na"

Athlon 1100MHz

128 mb RAM

Geforce 2

80 GB dysk

Max Payne zaliczony bodajże dwukrotnie, no i ówczesne tytuły z Tonym Hawkiem katowane niezliczoną ilość razy (pierwsze kombo za 1,5 mln - bezcenne) Aha zapomniałem jeszcze o Virtua Fighter 1 i 2 po 10h dzienne.

Później

Athlon 1700 Mhz bodajze

512 mb RAM

Radeon 9600 PRO( trzy miechy czekania na tę kartę)

HDD: bez zmian

Na tym cudzie zagrywałem się do ostatnich wakacji(min w POP'y) i to na nim padł rekord grania non stop - prawie 20 godz. w NFS Underground 2)

Obecnie szczęśliwy posiadacz Intel Core 2 Duo 7200 2,53 Ghz, 2 gb RAM 1066 Hz, Radeona HD 4850 512 ram ddr3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Mój pierwszy komp. Niech pomyśle.... A, już mam!

Wiem, że był Intel Pentium (cyferki nie pamiętam) 1Ghz

Ram 256mb

Karta graficzna GeForce 2 32mb

Dysk z 30-40gb

I chyba jeszcze Sound Blaster (dalej nie pamiętam)

Monitor z 14 cali

Klawiatura

Mysz

Głośniki :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do niektórych wciąż miałem mocny PC ;D:

Pentium 2 561 MHz

Riva TNT 2 PRO 16 MB

128 MB RAM

Dysk 8 GB

Karta dźwiękowa: Sound Blaster (ale jaki nie powiem ;] Wiem, że kiedy uruchamiałem konfigurację audio było takie charakterystyczne: "SOUND.... BLASTER....LIVE!" *uderzenie pioruna*)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy PC...kupiony 6 lat temu

Pentium 2.6

Ram 256 GB

Radeon 9200 Series

dysk twardy 80 GB

I jak wyżej, sound blater..ale niepamiętam dokładnie:P

I monitek 19 cali:P

A teraz hardkor!!!! Od 6 lat do tego sprzętu została dokupiona TYLKO kostka ram 1GB. Tzn. od 6 lat niemiałem wymiany/poważniejszego upgrade kompa...dramat :sad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Ja miałem laptopa, w tych czas kiedy to konfiguracja laptopów znacznie różniła się od stacjonarnych. Dostałem go w 2005 r. a konfiguracje miał taką: 192MB Ram, procek 1.5GHZ,Windows XP (xD) a karta nie wim jaka. Pamiętam tylko to, że nic mi na nim nie działało :down:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:laugh: Teraz jestem u kuzyna na wakacjach. Jest tu to właśnie sławetne 4MX.... I cO? Cod 1 na niskich przy moze 30 fps :dry:

Co do mojego pierwszego kompa to warto dodać, że w zestawie była oczywiście myszka (kulkowa, a jakże!) firmy Genius (lol! Chodzi do dzisiaj!! - 11 lat juz), klawiatura tajemniczej firmy Turbo-Trak. Oczywiście również na chodzie. I pomyśleć, że teraz klawe muszę wymieniać średnio co 1.5 roku... Całości dopełniały głośniki Samsung (któreś z serii SMS) 2.1. Warto dodać, że są one w ciągłym użytku podłączone do mojego, przynajmniej w moim mniemaniu ;), mocarnego kompa w domu. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja bardzo żadko zmieniam komputer. Na mojim pierwszym PC odpaliłem tytuły które nawet nie powinnienem, odpaliłem na nim między innymi: MoH: PA, Fable, CoD 2, Far Cry, - to tytuły które sprawiały że porcek był najbardziej ciepły. Stary PC, służy do dziś w drugim pokoju.

2002 rok, cena: bodajże 3500 zł

Procesor: Intel Celeron 1100MhZ BOX

Płyta główna: Abit ST6

Pamięć RAM: DIMM 256 MB/133

Dysk Twardy: 40 GB Segate Barracuda 4

Karta grafiki: Tornado Geforce 2 MX 400 --(zmieniony)--> HiS Radeon 9200 SE 128 MB

Obudowa: Midi Tower 6013 ATX

Napęd: DVD-ROM LG 8x

Zasilacz: 300 W (firma nieznana)

Monitor: Samsung SyncMaster 710s(17Cal) ----(zmieniony)---> LG L17182.

Do tego miałem głośniki Sunnyline, oczywiście najzwyklejszą szarą mysz z kulką i klawiaturę.

2009 rok, cena: 3280 zł

Karta Grafiki: Gainward Geforce GTX 275

Napęd: LG GH22LP20 SecurDisc LightScribe

Obudowa: Asus TA-8H3 (Black).

RAM: Kingston 4GB (2x2GB) PC1066

Procesor: Intel Core 2 Quad Q9550 /2.83GHz, 1333MHz, 12MB, BOX/

Zasilacz: Modecom Fell 500 W

Płyta Główna:Asus P5Q Turbo /intel P45/

Dysk: Samsung 750GB 5400rpm 32MB cache SATA-II F2EG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to bylo C64

A pierwsze PC to... nie mam pojęcia (mimo ze to bylo 5 lat temu) bo po pierwsze nie interesowałem się na początku parametrami (ważne że chodziły jakieś dema co do zestawu byly dołączone i od sąsiada pożyczone) a po drugie... został on sprzedany po miesiącu bo brat dostał dofinansowanie z pefronu na kompa bo nie ma nerki ;) i wtedy zacząłem się interesować parametrami bo nikt na wsi nie miał takiego kompa jak ja a mianowicie:

Pentium 4 3,0 Ghz

1 GB ram

Abit ic7 ;)

Radeon 9600

dysk 120 GB

zasilacz codegen 300W :))

i monitor samsung syncMaster 795df 16'' który w okresie gwarancji był chyba 6 razy oddawany do naprawy a po tym okresie ani razu nic się z nim nie stało ;p

PS kiedyś zasugerowałem się tym co było napisane "(chyba) w cda że crysis pojdzie na kompie z biedronki za 500 zł i zainstalowalem demko i... na minimalnych detalach przy 800x600 można powiedzieć że gra chodziła... płynnie ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Powiem że na kompach się nie znam, ale trochę tam wiem

Monitor był to LG, nie wiem jaki model, też nie wiem ile cali, ale powiem jak typowe monitory CRT, nie za mały i za duży.

(Biedeczek zaczyną blaknąć obraz, i rok może dwa :P, kupiłem z bratem też LG, ale LCD 2HDMI, (:D planujemy zakupić Tuner )

Ramu było chyba z 500

Karta Grafiki, GeForce 4 (:D Konieczny Wymóg aby się cieszyć dobrą grafiką Morrowinda)

Dysk z 80 giga (i do dziś jest)

Dalej już nie wiem, Ale Myszki zostawały ciągle zmieniane(1.uszkodził się pierścień do wprawenia w ruch kulki(czy co to jest) 2.:D typowe z starymi myszkami bez scrolla, łatwo urwać kabel 3.nie wiem jak, ale mi się uszkodził laser.

Klawiatura wciąsz ta sama(ma na klawiszu num 1(end) pęknięcie i rysę na Volume-(nie uwierzycie ale spadła na niego obudowa, a przeważnie mam ją zdjędą bo ciągle brat wewnąrz kompa coś majstruje), i chyba mam wrażenia że mi juz klawiatura działa na złość, bo kiedy robię polskie znaki podczas długiego pisania, to mi Opera nie reaguje, a potem kursor zaczyna zamulać, i kiedy chcę powrócić do Opery, to Opera się Zamyka, i wszystko co napisałem idzie z dymem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o PC to miałem cosik takiego:

Pentium 200 MMX

64 MB RAM

4 gb dysk (jak kupowałem kompa koleś pukał się w głowę że na chust mi taki wielki dysk, ze całą Łódź na nim zmieszczę :) )

S3 Virge, w późniejszym czasie dorzucony Voodoo ;)

Po dziś dzień śmiga :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy komp... (nie wliczając w to Commodore 64)

Pentium 166MMX, 8MB RAM (!!), 2GB HDD, Muzyczna Opti kompatybilna z SoundBlasterem 16, Karta Graficzna S3 Virge 2MB, napęd optyczny CD-ROM 4x, myszka szara kulkowa, klawiatura szara i brzydka a wszystkim zarządzał Dos 6.2 i Windows 95

Służył przez dłuuuugi czas :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

Dokładnych nazw sprzętu nie pamiętam ale parametry znam

Pentium 333 MHz

S3 32 MB Akcelerator 3D

128 MB RAM

Dysk 1 GB!!!! (Potem 4 GB)

Monitor (przy nowym kompie dalej ten sam) LG Studioworks 560N

Morrowind na nim chodził. Kolega nawet sie śmiał że na moim komputerze TES chodzi więcej niż system operacyjny :D

O dziwo komputer nadal działa, nawet czasami go odpalam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy PC, bo konsolek typu Pegasus i Commodore C 116 nie będę liczył.

Był rok 1997, jak dostałem takie coś:

Procesor: Pentium 120 MHz. Płyta główna: taaa... a skąd mam to wiedzieć? Pewnie jakiś Intel. Pamięć: 16 MB EDO RAM. Karta graficzna: S3 Trio VGA 1 MB. Dysk: 850 MB. I Windows 95 jako system. I owszem, nie pominąłem niczego. Komputer nie miał napędu CD (tylko stację dyskietek) ani karty dźwiękowej. Dopiero potem sobie dokupiłem. To był SB 16 zdaje mi się na slot ISA. I do tego napęd Toshiby 16x. (super sprzęt :wink:; ).

Monitor to jakaś 15'' Daewoo. Już dawno się go pozbyłem (wiadomo). I klasyczna klawiaturka Chicony. Teraz ma już przeszło 12 lat, ale służy nadal i spisuje się rewelacyjnie w każdych warunkach. Nie potrafię sobie wyobrazić czegoś lepszego. I do pisania i do gier. To jedyny, poza drukarką element z pierwszego PC :rolleyes:. A drukarka to HP Laser Jet 5L. Więc jak na tamte czasy wypasiona. Była potrzebna do drukowania dokumentów i pracy biurowej, więc właśnie taka a nie inna. A, zapomniałbym o myszy. Nie pamiętam firmy co prawda, ale była to jeszcze taka bezrolkowa mycha z trzema przyciskami. A całość (bez dźwięku i napędu CD, które dokupowałem potem) kosztowała przeszło 5000 zł. Taak, wtedy kompy były potwornie drogie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo pamiętam, ale jedno jest pewne:

Intel 433 i 17GB dysk twardy + 14-calowa kobyła zwana monitorem :) Komputer kosztował wtedy prawie 4000 zł i dało się grać we wszystko z DOS-a i gry niewymagające akceleratora, więc byłem wniebowzięty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sondokan

Demon prędkości i wydajności jak na tamte zamierzchłe czasy:

AMD Duron 900 mHz na płycie głównej K7VZA,

GeForce 2 MX 64 mb

256 mb RAM

20 GB HDD

napęd LG 52x :whistling:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...