Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xplayer16

Mój Pierwszy Komputer.....

Polecane posty

[...]on 300 , 32 mb ram i Voodo banche 16 mb ( ktos to miał xD ? )

Ja mialem banshe :P hahah nie moglem narzekac xD

Ja zaczalem jak mialem 7 lat. Moja ŚW. pamięci Mama kupila mi <i sobie też> komputer. Pamietał to był tzw. 486 jeszcze z Norton Commanderem jako system operacyjny ;) grałem wtedy coś w rodzaju wormsow ale bez chodzenia ;p a wormsy byly czołgami ale to tak btw. :) potem pare lat pozniej jak rozwoj IT troche sie rozruszał to pamietam ze Intel z 533?? (dawno nie pamietam xD) Mhz i GeForce 3 Titanium był wszystkim czego moglem sobie zamarzyc :) a potem to nie kojarze :P nie wiem czemu ale im starszy tym pamiec mi sie kurczy i pamietam tylko to co zakodowało mi sie z czasów mego dzieciństwa ;)

a teraz to kazdy widzi ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku był rzęch, którego podzespołów nie pamiętam, ale to była żenada. Potem moja siostra na komunię dostała PSOne. Oj, się cięło w Crasha, cięło. A potem:

AMD Athlon K2 (wersja) 400 Mhz

64 SD RAm

4 czy 5GB dysk twardy

no i karta - 4 MB 2d, zintegrowana

Worms World Party nie chcą się na tym odpalić, ale The Sims i HoM&M 3 chodziły całkiem nieźle. Jescze mam ten sprzęt, ale co z nim robić - nie wiem :/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wtedy na komputerach nie znałem się w ogóle, to nie pamiętam nazwy procesorów, itp; ale pamiętam liczby: procesor - 120mhz, 32MB RAM, dysk to niecały gigabajt, a karta graficzna - nie mam pojęcia =/

Ale była w stanie wyświetlać obraz w 3D, bo do dziś pamiętam radość po odpaleniu Croc: Legend of the Gobbos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy prywatny komp nie był taki zły :D

AMD Sempron 1,8 GHZ

512 MB ram

Radek 9550

dysk 60 GB

Simsy 2 działały i to mnie wtedy cieszyło :D Chociaż ładowały się pół dnia czasami :D

Podkreślam, że to był pierwszy prywatny komp.

A wcześniej jak grałem na kompie rodziców to był to jakiś Duron i 128 mb ram. Więcej nie pamiętam :P

Pierwsza gra:

Mario :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam te czasy... PSX, które dostałem na szóste urodziny dokładnie w 2002 rok... Gran Turismo 1&2, MoH, Carmagedon itd. Pamięta ktoś jeszcze Carmagedon? mam nadzieje, że tak ahh te rozpierduchy... Cudnie!

Potem w 2006 roku pierwszy i narazie ostatni piec mam go do dzisiaj i chce go po prostu wywalić!

Procek: Intel Celeron 3,06 Ghz

Ram: 512MB (teraz dokupiłem 1 GB)

Grafika: I teraz uwaga uwaga największe dziadostwo jakie kiedykolwiek wyszło mianowicie: GeForce FX 5500

Dysko 160GB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim pierwszym komputerem było Commodore 64 (do teraz leży gdzieś w piwnicy ^^)

później przyszedł czas na normalnego pc (wcześniej jeszcze trochę pykałem na psx'ie), którego kupili mi rodzice dopiero w 2005 roku (w MM w jakieś promocji :D). A był to:

celeron 2.4 ghz

256mb ramu ddr

jakaś płyta biostaru

40 gb samsung

i RADEON 9200SE hehe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj pierwszy i pamietny, ktory od wujka dostalem. Pamietam jeszzce radosc i podniecenie jakie mi towarzyszylo, kiedy wnosilem go do domu, ehhh ;)

Pentium 166MHz MMX

32 MB RAM chyba

Grafa nie wiem czy nie zintegrowana, ale wujek mowil cos o Voodo to nie wiem sam ;)

Monitor Daewoo 14"

Dysk cos 1,5 GB bodajze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pentium 166MMX

32 MB Ram

8 MB SVGA Card

2 GB HDD

15 calowy monitor nie pamiętam jakiej firmy.

56 KB/s modem

Istne szaleństwo, pamiętam że na tym sprzęcie chyba najwięcej spędziłem czasu na grach Blizzarda (Diablo, Starcraft) przez modem. Rachunki były dość wysokie (ponad 1000 zł 2x :D)co może być przyczyną dlaczego moi rodzice uważają do dnia dzisiejszego komputer za twór szatana, ale mi się wtedy dostało! Ach... młodość...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to było tak:

Intel Pentium II 400Mhz

64Mb ram (w dwóch kościach po 32 :P )

Riva TNT2 z 32mb pamięci

Monitor 14' LG

Dysk - niecałe 4Gb (pamiętam jak wyszedł Commandos 2 i moje zdziwienie, że zajmie mi pół dysku... :P

Windows 98

Gierek może nie miałem zbyt wielu, ale i tak było nieźle. Komp kupiony bodajże w maju 98. Windows 98 zachwycał możliwościami. Kompozycja pulpitu z dżunglą :D Odgłos klikania na przycisk Start - bezcenne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy: Commodore 64 :P

Pierwszy PC

(mój komp - standardowy komp 08.1998)

Pentium II 266 MHz - standard Pentium 200 MHz

Pamięć 32MB - standard 16MB

Grafika 3DFX VooDoo Rush 6MB - standard S3 Virge 4MB

Dysk 4,3GB - standard 3,2GB

Monitor CRT 15' - standard 14'

CD-ROM x32 - standard x24

Zasilacz ATX (230 W) - standard AT

Taka maszynka wtedy kosztowała moich rodziców 4'500 zł !!!!!!!!!

Jak widać miałem wypas ;)

a w co na tym dało się pograć? W tamtych czasach we wszystko. Koledzy ze standardowym zestawem przychodzili do mnie zobaczyć jak wygląda gra "bez pikselozy" (VooDoo ładnie rozmazywało :) QII wyglądał ślicznie i chodził szybciutko. SpecOps, Red Alert, Heretic.

Używałem tego kompa aż do 2002r. dodając tylko kolejne 32MB pamięci i wymieniając kartę graficzną bo ona zestarzała się pierwsza :)

U mnie to było tak:

Intel Pentium II 400Mhz

64Mb ram (w dwóch kościach po 32 :P )

Riva TNT2 z 32mb pamięci

Monitor 14' LG

Dysk - niecałe 4Gb (pamiętam jak wyszedł Commandos 2 i moje zdziwienie, że zajmie mi pół dysku... :P

Windows 98

Ja przy moim dysku 4,3GB miałem dwie partycje. Jak wyszedł Commandos 2 to musiałem zrobić z nich jedną żeby wszedł :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy PC, którego dostałem na komunię 8 lat, pod koniec sierpnia :biggrin:

Procesor: Naklejka twierdziła, że "Pentium 3 - 700 MHz", ale w BIOS-ie coś było o Celeronie :biggrin:

Karta graficzna: Nvidia Riva Tnt2 32 MB (tuż przed GeForce'ami i T&L :dry: ).

RAM: 128 MB SDRAM w jednej kości.

Dysk twardy: 14 GB (dużo :tongue: ).

Monitor: CRT, podobno 15 cali, ale na pudełku bylo "13,9"...

Windows 98 SE

"GTA III" i "Vice City" na nim przeszedłem, ale zwiechy były straszne na możliwie najniższych ustawieniach...

Jak odpaliłem pierwszego "Maxa Payne'a" na nowym kompie, zdziwiłem się, że tak szybko chodzi :biggrin:

Na całe szczęście stary piec zakończył swój żywot na początku ubiegłego roku (po dołożeniu 256 MB RAM :biggrin: ), dzięki czemu trzeba było natychmiast kupić nowego :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem wtedy mały i sie nie interesowałem firmami więc nie wiem co z czego ale napiszę mniej więcej parametry:

Procesor 1,8 GHZ pamietam go, bo nic mi nie chcialo chodzić na nim :blush:

Pamięć operacyjna RAM 768 MB

Karta graficzna 128 MB ( naprawdę nie pamiętam jaka :sad: )

Płyta Główna: A skąd ja mam to niby wiedzieć?! :smile:

Najlepszą grą ( ale nie pierwszą )jaka mi wtedy chodziła to był Empire Earth II... a i tak się ciął niemiłosiernie... :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Athlon 1600 ;)

256 mb ram

80 gb hdd

Radeon 9550

Łykał wszystko, przypalił sie przy nocnej sesji source'a ;D - wiem nie do wiary ze poszło- ale to pewnie dlatego ze bez naszej wiedzy i zgody pan w komputerowym przy wymianie windowsa (moj tato mi nie pozwala :P) podkrecil go niemiłosiernie xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...