Skocz do zawartości
Bazio8

PC i monitor do 7000zł

Polecane posty

Siema,

Zamierzam kupić kompa i monitor głównie do gier. Wiem że z dostępnością 3070 może być kiepsko, ale gdyby udało by mi się jednak dorwać tą kartę to nadal potrzebuję pomocy w złożeniu reszty zestawu. Z dodatkowych info:

  • Nic nie będę podkręcał.
  • Co do dysku preferowałbym jeden większy SSD niż HDD + SSD
  • Nie zależy mi na RGB, liczy się dobre chłodzenie i cicha praca.
  • Monitor 144hz lub więcej.
  • Będę podłączał drugi monitor, mój obecny  LG 23MP65
  • Zamawiał będę przez xkom 

Z góry dzięki za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie potrzebuje sprzętu do pracy, a jedynie do gier - to sugerowałbym się jednak wstrzymać z zakupem do przyszłego roku.

Nowe karty graficzne bardzo ciężko dostać. Spekuluje się, że NV może przenieść produkcję z Samsunga do TSMC - wtedy można oczekiwać gpu z wyższym taktowaniem i/lub niższym poborem mocy. NV może też wypuścić kolejne gpu (w postaci np. RTX 3070 Ti) jako odpowiedź na karty AMD. 

Poza tym, można pewnie spodziewać się premiery jakiegoś tańszego 6-rdzeniowca Zen 3 w postaci Ryzena 5 5600, bo cena 5600X nieszczególnie zachęca do zakupu - AMD pewnie liczy, że ten cpu kupią ci bardziej napaleni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dostępnością karty RTX 3070 rzeczywiście jest kiepsko, sprzęt jest dosyć atrakcyjny cenowo (w granicach do 2500 zł, w zależności od firmy) biorąc pod uwagę jej możliwości, ale na morele net nie widziałem ani jednego zestawu kart z serii 3000, na x-kom.pl widziałem opis, ale bez ceny. Poza tym warto poczekać, bo oprócz nowych procesorów, AMD ma zaprezentować podobno karty z ray tracingiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować kupić dziś RTX 3070, jeśli naprawdę nie chcesz czekać. Przedsprzedaż rusza o godz. 15:00. Celowałbym w np. Palita GameRock lub Asusa TUF Gaming. Dziś ukażą się testy karty niereferencyjnych, ale sądzę, że te modele powinny być przynajmniej przyzwoite i niezbyt drogie, choć w przypadku Asusa mogę się mylić.

 

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do kwestii kart graficznych, ja bym twoją uwagę zwrócił na karty AMD, które były prezentowane wczoraj na pokazie tej firmy.  Są to pierwsze modele wykorzystujące technologię ray tracing tego przedsiębiorstwa, w dodatku model RX 6800 ma wydajność pomiędzy RTX 3070 a RTX 3080, a został ciekawie wyceniony, 579 dolarów, czyli odrobinę drożej od RTX 3070. 

A co do RTX 3070, w internecie gniew polskich konsumentów, że nie mogą dostać tej karty w wersji referencyjnej. Na razie na morele najtańszy niereferencyjny typ kosztuję 2629 zł na morele, zaś RX 6800 w przeciwieństwie do karty Nvidii ma mieć aż 16 GB pamięci (karta konkurencji tylko 8 GB).  Premiera RX 6800 ma się odbyć 16 listopada, moim zdaniem warto zaczekać.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, pchanie się z tak mocnymi kartami do monitora 23 cale jest bez sensu, gdyż sprzęt jest przeznaczony głównie z myślą o graniu w 1440 p oraz 4K. Ale monitor można z czasem wymienić, sprzęt ultrapanoramiczny ciągle tanieje, ostatnio widziałem sprzęt 32 cale za niecałe 900 zł.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 RAM i tak w biosie trzeba ustawić w sensie podkręcić na profil#1 w xmp. Kwestia też jaki Chcesz monitor. Może być jakiś mały 24,5" fhd, czy bardziej coś 27"@1440p prosty, lub zakrzywiony, czy może ultra-panoramiczny. Mam propozycję zestawu komputerowego w podanej kwocie - klik. Po wrzuceniu listy zakupów do koszyka moja propozycja jest do dowolnej modyfikacji. Jeśli nie zależy Ci na RGB, to możesz wybrać obudowę z wyciszeniem bez okna. Zasilacz do zestawu dałem 650w pół-modularny. 

Edytowano przez Michal30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSI mpg gaming plus to płyta z bdb sekcją zasilania, tylko skoro autor nie podkręca procesora, to Asrock ma równie dobre audio alc-1200 i nie ma konieczności dokładania do droższej płyty, aczkolwiek jak najbardziej można. Bitfenix jest lepszy modularny, to można odpiąć wszystkie kable, natomiast Seasonic Core GM jest pół modularny, czyli tylko część okablowania jest odpinana. Fortis 3 jest większym i wydajniejszym od Fery 3 chłodzeniem.

Edytowano przez Michal30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza sekcja to stabilniejsze napięcia, które są "zdrowsze" dla cpu. Nie widzę tu powodu, by skąpić 40 zł. Jedynym plusem tej płyty ASRocka jest moduł WiFi.

Bitfenix jest lepszy, bo jest pewniejszy - są testy tego zasilacza. Seasonic Core to zagadka, nie widziałem nic poza jedną niezbyt rozbudowaną recenzją na rosyjskim portalu i umieszczenie zasilacza w "Tier B" na pewnym forum. Samo wnętrze zasilacza szału nie robi. To jest budżetowa seria Seasonica, więc podchodziłbym do niej bez większego entuzjazmu.

Można właściwie dorzucić 50 zł i wziąć XPG Core Reactor 650W, to już jest bardzo wysoka półka wśród zasilaczy.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Bitfenix co podlinkowałes będzie lepszy pod względem użytkowym odpinania kabli. Nie wnikam w kwestie techniczne, bo aż tak się nie znam. Może i bitfenix jest lepszy. XPG robi bardzo dobre dyski SSD a teraz wzięli się też za zasilacze. Seasonik był testowany na niemieckim portalu gamezoom.https://www.gamezoom.net/artikel/Seasonic_Core_GM_650W_Test_Review-45117-0

A co sądzisz o tym?

https://www.x-kom.pl/p/412577-zasilacz-do-komputera-gigabyte-g750h-750w-80-plus-gold.html

Edytowano przez Michal30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitfenix Whisper ma dużo niższe tętnienia napięć na linii +12V: https://www.tomshardware.com/reviews/bitfenix-whisper-series-550w-psu,4805-9.html

XPG Core Reactor ma jeszcze niższe: https://www.tomshardware.com/reviews/xpg-core-reactor-650w-power-supply-review/4

Wiele z tej recenzji nie można wywnioskować, bo nie jest zbyt obszerna.

 

Nie wiem co sądzić o tym zasilaczu Gigabyte, bo nie widziałem recenzji.

 

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...