Skocz do zawartości

Gramy Metal!


Mimizu

Przenosiny  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy popierasz zamknięcie tego tematu i przeniesienie dysusji do wątku w "Twórczości"?

    • Tak
      26
    • Nie
      45
    • Inne (napisz w poście, co proponujesz)
      0


Polecane posty

Tzn. lubię potęrzny przester i cięzki dźwięk ale nie jakieś wybitnie szybkie kawałki.

Nie wiem tego Ibaneza nie słyszałem, ale w Rolandach masz przy przesterze kilka fajnych bajerów, a na "Metal Stack", czy "Metal" piec potrafi ładnie przywalic (przynajmniej tak mam w RC 20X, ale myślę że w 15X jest podobnie). To twierdzenie z nawiasu popieram tymi screenami:

Roland Cube 20X

intro_R_L.jpg

Roland Cube 15X

1853-large-1.jpg

Więc po obejrzeniu paneli, myślę że RC 15X ma podobne możliwości w tych "funkcjach" jak 20X.

P.S. W tych piecach jest jeszcze duuży plus (jak masz sąsiadów/rodziców/rodzinę) w postaci "Power Squeezer", dzięki któremu wzmacniacz gra tylko 10% swojej mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Witam,

Mam do was pytanie, o dziwo, uwaga, o strojenie :) Tak jest. Używam AP Tunera w wersji bodajże 3.8 (nie wiem, nie mam laptopa przy sobie) i po prostu nie mam jeszcze wprawy. Albo za mocno przekręcę klucze i od nowa. Mam w związku z tym pytanka:

1. Czy te klucze z blokowaną struną na Allegro rzeczywiście działają? Byłbym bardzo zainteresowany, ale czy takie zablokowanie trwa długo? Obgadałem to już z lutnikiem i powiedział, że ze zmianą razem ze strunami nie będzie problemu.

2. Jak długo Wy stroicie wszystkie struny? Wczoraj przesiedziałem nad tym chyba dwie godziny (sic!).

3. I jak długo wam się rozstrajają?

Z góry dzięki za odpowiedzi i pomoc,

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Rolanda 15X to przester ma naprawdę dobry (jak na tą klase), sam go mam i nie żałuje, słyszałem też Rolanda 30X i na mój gust (pomimo, że miał więcej bajerów) brzmiał gorzej od mojego.

@mack00

2. od 5 - 20 minut :D wystarczy delikatnie kręcić kluczami, ale to naprawdę delikatnie i nie będziesz się musiał bawić w 2h strojenia

3. Chyba jak szybko ? W sumie to zależy, teraz zmieniłem struny i w sumie trzeba było dwa razy w ciagu dnia stroić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Jak długo Wy stroicie wszystkie struny? Wczoraj przesiedziałem nad tym chyba dwie godziny (sic!).

3. I jak długo wam się rozstrajają?

2. Przy pomocy Ap Tuner'a to jest 5-10 minut, ale ostatnio staram się próbować stroić na słuch, ale w tym to jeszcze dłuuuga droga do rezultatów :tongue:

3. Zależy ile gram i jak długo struny są już założone. Świeże struny rozstrajają się szybciej, ale tak średnio to raz na dwa dni stroję.

Jeszcze co do całego stroienia. Ja mam mikrostroiki i u mnie wygląda cały proces ciut inaczej. Najpierw stroję kluczami, tak ok. dźwięku, zakładam blokadę, a później mikrostroikami stroję do idealnego dźwięku.

Naprawdę fajny ten utwór Wasting Love na początek. Nie tylko gitara rytmiczna, ale i solowa jest całkiem łatwa, a do tego tempo o. 75, co naprawdę sprawia, że utwór jest idealny dla początkującego.

P.S. Gram kostką, ogólnie nie lubię grać palcami.

EDIT: Dzięki, nie wiem dlaczego tak napisałem :ohmy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "by the", tylko "be Thy". Tytul oznacza "święc się imię twoje", a nie "poświęcony przez imię". :)

Oczywiscie masz racje, nie wiem dlaczego tak napisalem, zwlaszcza, ze znalem tlumaczenie tego tytulu :)

Jak gracie Wasting Love, palcami czy kostką?

Kostka oczywiscie. Dla mnie jest duzo latwiej.

Jak długo Wy stroicie wszystkie struny? Wczoraj przesiedziałem nad tym chyba dwie godziny (sic!).

Uzywajac elektronicznego stroika zajmuje mi to moze z minute. Ze sluchu troche dluzej i nie zawsze mi sie uda perfekcyjnie, ale tez raczej nie dluzej niz 5 minut. Jak jestes poczatkujacy to naprawde radze nabyc jakis tani elektroniczny stroik. Naprawde niewielki wydatek, a bardzo udogadnia. Nie musisz sie bawic niepotrzebnie, odpalac kompa, program i kombinowac. Podpinasz sie blyskawicznie w stroik, chwila moment i gotowe. Sam mam stroik miewajacy "humory" ;) Niekiedy po prostu jakby od razu nie wyczuwal dzwieku. Ale mialem okazje stroic na urzadzeniach pokazujacych dzwiek perfekcyjnie.

A co do krecenia kluczami to staraj sie robic to bardzo delikatnie i powoli. To naprawde nie jest takie trudne.

3. I jak długo wam się rozstrajają?

To zalezy. Podczas transportowania gitary na proby, niemal zawsze musze ja dostroic. Tak w domu to nie rostraja sie zbyt czesto. Ale co kilka dni raczej stroje. Nowo zalozone struny trzeba stroic co chwile.

Wasted Love

"Wasting" nie "Wasted" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy zostawiają nieobcięte, heh. Takie wieśniackie, imho ofkoz.

Sam tak robilem jak nie transportowalem gitary ;) Ale troche w pokrowcu ciezko takie zwisajace upchnac, zeby go nie pocharataly. Zwlaszcza jak sie uzywa taniutkiego pokrowca za 30 zl :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy zdezydować się na Roland Cube 15X czy na Ibanez TBX 30 R. Ibanez ma 30W za to Roland ma metal i metal stack. A opłacałoby się w przyszłości dokupić coś takiego Boss MT2 lub Boss ML-2 lub MXR ZW44 Zakk Wylde Overdrive albo to Marshall JH1 The Jackhammer? Chodzi mi thrash metalowe brzmienie. Za wszelkie porady z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy zdezydować się na Roland Cube 15X czy na Ibanez TBX 30 R. Ibanez ma 30W za to Roland ma metal i metal stack.

Gdzie zamierzasz grac? Jesli w domu, to 30W jest moca o wiele za duza. Ja mam w domu do cwiczen 5W.

A opłacałoby się w przyszłości dokupić coś takiego Boss MT2 lub Boss ML-2 lub MXR ZW44 Zakk Wylde Overdrive albo to Marshall JH1 The Jackhammer? Chodzi mi thrash metalowe brzmienie. Za wszelkie porady z góry dziękuję.

ZW-44 to overdrive to bluesowych brzmien, dobry do dopalania kanalu przeterowanego we wzmacniaczu (ja go tak uzywam). Sam z siebie nie zabrzmi metalowo. O ile wiem, jest modyfikacją Bossa SD-1 Super Overdrive, ktorego Zakk uzywa (a moze uzywal - nie wiem, jak jest teraz) do dopalania przesteru w Marshallu JCM 800.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piec ma służyć do trenowania w domu to 15 watt w zupełności wystarczy. Sam jestem od niedawna szczęśliwym użytkownikiem Rolanda Cube X15. Najlepiej będzie jeśli posłuchasz obu na youtube i sprawdzisz, który bardziej ci się podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ćwiczyłbym raczej w domu i ewentualnie jakieś małe koncerty tylko w szkole ale sale mamy małą i jak grał inny zespół z naszej szkoły to mieli wzmacniacze 25W i jakieś tanie Corty za 600 zł i było ich słychać bardzo dobrze a grali z perkusją. Nie znam sie, może perkusista specjalnie grał ciszej, nie wiem. Ale głównie chodzi o granie w domu i małe próby, narazie są 2 git elektryczne i bas. Perki na razie nie mamy. OBa wzmacniacze kosztją w guitar center tyle samo (ibanez chyba 10 zł mniej) nie wiem jak w sklepie bo byłem w takim mały i tam ich nie było. A ja moge wydać do 500zł więc jakbyy ktoś wiedział ile kosztują to byłbym widzęczny za informacje.

Jeżeli różnica jest 10 zł to moim zdaniem warto jest brać coś co ma 2x więcej W. No chyba że brzmi nie fajnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli różnica jest 10 zł to moim zdaniem warto jest brać coś co ma 2x więcej W. No chyba że brzmi nie fajnie.

A gdybys kupowal samochod, to bralbys obowiazkowo ten, ktory ma dwukrotnie wieksza pojemnosc silnika? Posluchaj obu wzmacniaczy i wybierz ten, ktorego brzmienie bedzie Ci sie bardziej podobac, a ten, ktory ma na papierze wpisane wyzsze wartosci czegos tam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za waszą radą kupiłem wzmacniacz Ibanez Tone Blaster 30XR.

Już długowłosy kurier w koszulce Iron Maiden wróżył, że to był dobry wybór.

Jestem bardzo zadowolony!

Przester potrafi kopnąć, a z innymi pokrętłami można ukręcić naprawdę świetne brzmienia.

Clean jest czysty, ładnie brzmi.

Jak na cenę (udało mi się kupić za 450 zł nówka nie śmigana) to jest po prostu ideał ;)

Dzięki za rade z kupnem tego wzmaka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy zdezydować się na Roland Cube 15X czy na Ibanez TBX 30 R. Ibanez ma 30W za to Roland ma metal i metal stack. A opłacałoby się w przyszłości dokupić coś takiego Boss MT2 lub Boss ML-2 lub MXR ZW44 Zakk Wylde Overdrive albo to Marshall JH1 The Jackhammer? Chodzi mi thrash metalowe brzmienie. Za wszelkie porady z góry dziękuję.

Moim zdaniem lepszym wyborem od tych kostek będzie this: http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/efek...dime-distortion

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tabów trochę już gram, ale to mnie przybiło:

17P-(15P-(14-12-15P-(12

Jak to do ch***** zagrać?!

Może się mylę, ale uważam, że to jest całkiem proste;) Chyba, że moje rozszyfrowanie tego zapisu jest błędne, ale napiszę Ci jak ja to widzę.

-17P-(15P-(14-12-15P-(12

Na 17 gasz "Pull-off", później na 15 znów "Pull-off", później normalnie 14, 12 i znów na 15 "Pull-off" i dalej na 12 normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...