Skocz do zawartości

Gramy Metal!


Mimizu

Przenosiny  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy popierasz zamknięcie tego tematu i przeniesienie dysusji do wątku w "Twórczości"?

    • Tak
      26
    • Nie
      45
    • Inne (napisz w poście, co proponujesz)
      0


Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Akurat to nie ma wele wspolnego z "pokretlem" :)

A jesli chodzi o brak petli w Ibanezie, to mi to nie przeszkadzalo. Mysle, ze do domowego grania spokojnie wystarczy Ci jeden jakis efekt (ja gralem wogole bez bo ToneBlaster ma fajny przester). Lepiej wedlug mnie zamiast kupowac efekty juz kupic lepszy piec od razu. Wiec na poczatek ta petla to zbedna rzecz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle widze, że ten Ibanez nie ma wyjścia na pętle efektów, a kustom ma.

Duża różnica ? (Pętla efektów = możliwość przyłączania kostek szeregowo. Brak Pętli = Tylko pojedyńczo wzmacniacz+kabel+efekt+kabel+gitara. Zgadza sie ?)

Ziooom... musisz się zdecydować co chcesz bo jeszcze niedawno pisałeś:

Głównie zależy mi na przesterze i dobrym cleanie, bo jak będę chciał eksperymentować z brzmieniami to podepnę gitarę pod kompa, włącze AmpliTube i zacznę się bawić z efektami.

Więc wiesz.. A jak chcesz mieć wzmacniacz i efekty to kup coś z procesorem efektów na od razu pokładzie i po problemie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-plorer

Chodzi mi o to, że staram się liczyć dosłownie ze wszystkim. Bardzo długo zbierałem pieniądze na wzmacniacz i na gitarę, więc jeśli w bardzo podobnych cenach, jeden z wzmacniaczy może zaoferować mi coś, czego ten drugi nie ma to się zastanawiam czy nie brać wzmacniacza z tym bajerem. Żebym później nie pluł sobie w brode "wydałem kase, a za tyle mogłem mieć coś lepszego" itp.

Proszę o wyrozumiałość i nie chwytanie mnie za słówka. Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sam wybrać, który będzie dla ciebie lepsze. Jeśli nie wiesz rozwiązanie jest jedno: rzut monetą. Hmmm... to naprawdę trudny wybór. Kustom ma głosnik Celestiona, Ibanez bardziej nowoczesne brzmienie. Ja bym mimo wszystko wziął Ibaneza. Słyszałem o tym, że seria Tone Blaster jest chwalona w serwisach i magazynach muzycznych, a coś w tym musi być, ale ostateczna decyzja należy do ciebie. Howgh!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacuch: Ta też będzie dobrym wyborem. Zdjęcie nie pokazuje jej urody. Ten Washburn to jak Radeon wśród kart graficznych, czyli świetny stosunek jakość/cena:

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gita...ashburn-x12q-vs

Myślicie że ten wzmacniacz się nada do grania Thrashu?

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzma...ibanez-tbx-30-r

Dobrze że ma 30W bo może kiedyś byśmy grali małe koncerty w szkole lub na próbach.

Gitara jaką bym do niego podłączył to prawdopodobnie Cort x6.

Wzmacniacz jak najbardziej się nada. Choć gitara z ruchomym mostkiem nie jest zbyt dobra propozycja w tej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja potrzebuję pomocy. Brzęczą struny. Pomyślicie: "Nie wyregulował dobrze napięcia gryfu i źle ustawił akcję strun". Sugerowałem się poradnikiem zawartym tu: http://www.szkola.mayones.com/artyk.html?nid=148 Mimo ustawień zalecanych w tym poradniku (akcja strun basowych: 2mm, akcja strun wiolinowych: 1,5mm; po naciśnięciu pierwszego i ostatniego proga na VIII progu wysokość struny nad progiem wynosi dokładnie 0,5 mm) struny dalej brzęczą, jedna bardziej jedna mniej. What can I do?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo ustawień zalecanych w tym poradniku (akcja strun basowych: 2mm, akcja strun wiolinowych: 1,5mm; po naciśnięciu pierwszego i ostatniego proga na VIII progu wysokość struny nad progiem wynosi dokładnie 0,5 mm) struny dalej brzęczą, jedna bardziej jedna mniej. What can I do?

Idz do lutnika, niech Ci to ustawi porzadnie i ewentualnie wyrowna progi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...