Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mimizu

Gramy Metal!

Przenosiny  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy popierasz zamknięcie tego tematu i przeniesienie dysusji do wątku w "Twórczości"?

    • Tak
      26
    • Nie
      45
    • Inne (napisz w poście, co proponujesz)
      0


Polecane posty

W tym topiku rozmawiać możecie o Waszych próbach grania muzyki metalowej. Wiem, że większosć dyskusji sprowadzać się będzie do gitki, ale wiedzcie, że nikt nie broni Wam rozmawiać o basie, klawiszach, perce, śpiewaniu itd.

Uściślając: możecie tu opisywać Wasze problemy z instrumentami, próbować rozwiązywać problemy innych, wymieniać się tabami i nutami, opowiadać o Waszej nauce, zamieszczać linki do nagranych przez siebie/swoje zespoły kawałków itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem gitary elektrycznej. :) Jest to WASHBURN BT4 [22 progi, przystawki: 2 single i 1 humbucker]. Mam przester Heavy Metal [całkiem fajny :)]. Wzmacniacza niestety nie mam, gitare podłączam do kompa. :( Ale w najbliższej przyszłości planuję jego zakup. A co do umiejętności - dopiero się uczę [w koncu mam tylko 14 lat ;)]. Do gitary zainspirowała mnie wersja live Fade To Black, Metallici - postanowiłem nauczyć się pierwszej solówki z tej piosenki [i nawet się udało:P].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ozzy the Bugcatcher

No to ja moge sie wyrazic: jezeli chcesz cwiczyc, na poczatek wystarczy Ci sam werbel i stojak don (+ oczywiscie paleczki). Werbel+stojak+paleczki = ok. 600 zlotych. Natomiast reszta instrumentow perkusyjnych polecana jest dopiero, gdy zna sie juz podstawy.

Ale cala perkusja to wydatek ok. 3600 zlotych. A sklada się ona z (zestaw najbardziej postawowy, sa jeszcze inne elementy):

-Werbla - najwazniejszy beben. Dosc nieduzy, ma na dolnej membranie sprezyny, dzieki ktorym przy uderzeniu charakterystycznie "syczy".

-Stopy/Kotla Centralnego (obie nazwy poprawne) - duzy beben stojacy, gra sie na nim za pomoca pedalu. Drugo najwazniejszy (po werblu).

-Studni - duzy, gleboki beben stojacy zazwyczaj na 3 nogach. Wydaje niski, mocny dzwiek. Jak sie slabo naciagnie membrane, to dudni az milo ;)

-Dwoch tom-tomow - nieduze bebny umocowane na kotle centralnym. Maja brzmienie podobne do werbla, ale nieco nizsze.

-Hi-hatu - dwa talerze umocowane na jednym statywie. Mozna na tym grac noga (wtedy one sie lacza i charakterystycznie "cykaja"), paleczka na zamknietym (wtedy fajnie brzeczy) lub paleczka na zamknietym (cichy, stlumiony trzask). Bardzo wazny element.

-Ride'a - talerz, ma krotkie, aczkolwiek dosc ostre brzmienie. Sluzy do grania i wybijania rytmow.

-Crash'a - najbardziej znany talerz. Jak w niego walniesz, to glosno brzdeknie :) Sluzy do akcentowania innych dzwiekow.

Sa jeszcze inne instrumenty, jednak te stanowia typowy zestaw perkusyjny. Pamietaj jednak: aby cwiczyc wystarczy ci sam werbel i paleczki :)

A zeby zobaczyc jak toto wyglada, luknij tutaj: http://perkusja.rockmetal.art.pl/800/co_to/opis.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ozzy the Bugcatcher

Wojtex - co, to podales, to juz mocny zestaw o_O Ale na poczatek jest to zupelnie zbedny wydatek (i zapewne kosztowalby sporo wiecej, niz podales). Dla perkusisty-amatora absolutna podstawa jest sam werbel i tylko[b/] ten instrument jest poczatkowo potrzebny*. Gdy juz umie sie na nim cos zagrac, mozna brac sie za stope i hi-hat. Reszta to juz pozniejsza sprawa.

*wiem z wlasnego doswiadzczenia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board

A ja odbiegajac od tematu, zamieszczam taba na gitare prowadzaca do mojej piesni Thrashowej... Jest on w .gp4, ale mam nadzieje, ze kazdy gitarzysta ma ten program... i oczywiscie czekam na opinie:

A oto wlasnie ten song

Wlasnie to troche przerabiam, dorabiam wibrata, mloteczkowania, wydluzam i skracam takty, jeszce troche i gitary beda gotowe, to ci posle i powiesz, czy nie lepsze. Nom, niedlugo sie jeszce wezme za basa, klawisze i perke. Stand by :) - eRyahXa0S/Darth Wojtex

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Garwin

Mam pytanko. Zamierzam kupić gitarę elektryczną. Niestety za bardzo się na "elektrykach" nie znam i nie mam nikogo kto mógłby mi doradzić co wybrać. Jaka gitara jest najlepsza na początek. Oczywiście w przystępnej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Zamierzam kupić gitarę elektryczną. Niestety za bardzo się na "elektrykach" nie znam i nie mam nikogo kto mógłby mi doradzić co wybrać. Jaka gitara jest najlepsza na początek. Oczywiście w przystępnej cenie.

Wiesz... tu tez zalezy jaka chcesz grac muze... i to tez zalezy od Twoich umiejetnosci. Jezeli Jestes poczatkujacy to nie potrzeba Ci raczej demona gitar :twisted: .

2. W jakiej miejscowosci mieszkasz ?

3. Przystepna cena czyli dla Ciebie co ? [przedzial podaj]

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy zakupie patrzylem glownie na przystawki [tak poradzil kumpel]. Jesli chcesz grac na gitarze rytmicznej, najlepiej by było gdyby gitara miała 2 humbuckery i 1 single, jesli wolisz grac solowki wystarczy jeden humbucker i 2 single. Ja mam ten drugi zestaw. Gitara kosztowala mnie 650zl [kupilem na allegro po cenie hurtowej i mysle ze zrobilem dobry interes:P].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtex - co, to podales, to juz mocny zestaw o_O

Nie, to zestaw pod black/death/thrash metal. Dlatego 2x centrala i tyle talerzy.

(i zapewne kosztowalby sporo wiecej, niz podales)

Moj znajomek ma wlasnie taki zestaw i wybulil na niego bodajze cos 2600. Przeciez zreszta nie trzeba miec wyszstkiego [beeep]iscie oryginalnego ;)

Wielkie dzięki za porady odnośnie perki ale to nie ja mam zamiar grać ( osobiście wole gitarę)

Ja najwiecej gram na gitarze klasycznej, czasem grywam na elektryku i zbieram teraz na gitare basowa, bo jakos bardziej mi pasuje utrzymywanie tempa niz granie melodii, nom i grywam na perkusji czasem, jak sie chce troche wyzyc, hehe. I oczywiscie w planach mam jeszce klawisze, bo tlyko one nadaja taka pelnie i glebie granej muzyce. Bierzcie przykald ze mnie, lol :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Garwin
Mam pytanko. Zamierzam kupić gitarę elektryczną. Niestety za bardzo się na "elektrykach" nie znam i nie mam nikogo kto mógłby mi doradzić co wybrać. Jaka gitara jest najlepsza na początek. Oczywiście w przystępnej cenie.

Wiesz... tu tez zalezy jaka chcesz grac muze... i to tez zalezy od Twoich umiejetnosci. Jezeli Jestes poczatkujacy to nie potrzeba Ci raczej demona gitar :twisted: .

2. W jakiej miejscowosci mieszkasz ?

3. Przystepna cena czyli dla Ciebie co ? [przedzial podaj]

Pozdrawiam

Jestem początkującym. Chciałbym grać coś death, heavy też może być.

Ad.2 Leszno, między Wrockiem, a Poznaniem.

Ad.3 500-1000 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy zakupie patrzylem glownie na przystawki [tak poradzil kumpel]. Jesli chcesz grac na gitarze rytmicznej, najlepiej by było gdyby gitara miała 2 humbuckery i 1 single, jesli wolisz grac solowki wystarczy jeden humbucker i 2 single.

Mhm, powiedz jeszcze, ze patrzyles czy ma ladny kolorek lakieru :) Przede wszystkim jakosc wykonania, czy gryf jest prosty, czy dobrze stroi, CZY JEST WYGODNA. A jesli chodzi o przystawki, to duet humbackerow jest chyba najbardziej uniwersalny. Zreszta elektronike, a wiec brzmienie gitary zawsze mozna dopasowac do swojego gustu. A np. gowniane drewno bedzie Ci smierdziec juz do konca.

Za 1000pln mozna kupic porzadne wioslo, ale uzywane. Bo nowka w tej cenie to nie bedzie zaden cud - taki zakup nieco mija sie z celem.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem początkującym. Chciałbym grać coś death, heavy też może być.

Ad.2 Leszno, między Wrockiem, a Poznaniem.

Ad.3 500-1000 zł

Wiec pewnie podstawa, to bedzie Metal Zone albo jakis cianszy efekt Kody lub inny shitex ponizej 200 zl. Nom, ale podstawa, by grac death to Metal Zone, hehe. Dopiero potem jakies wioslo.

Gram na gitarze B.C.Rich i jestem cholernie dumny, że to nie śmierdzący Ibanez

Juz nie cwaniacz, tylko lepiej powiedz jaki to model BC Richa i ile na niego wybuliles :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie cwaniacz, tylko lepiej powiedz jaki to model BC Richa i ile na niego wybuliles :)

Mockingbird N.J. Series http://www.bcrich.com/2003/nj/nj_mockingbird.jpg (tyle ze moja jest cala czarna, z oksydowanymi na czarno czesciami metalowymi). A dalem za nowke 1400pln, czyli niemal dokladnie polowe ceny katalogowej (2811pln). Dzieki znajomosciom w sklepie. Normalnie interes zycia, bo to juz jest zawodowa gitara, na ktorej mozna spokojnie grac koncerty i nagrywac. N.J. Series to oprocz modeli Neck-Through i customow najbardziej wypasione modele B.C.Richa. Jestem z niej diabelnie zadowolony. No i nie jest to smierdzacy Ibanez :twisted: Zawsze mialem ciuchcie do B.C.Richow.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy zakupie patrzylem glownie na przystawki [tak poradzil kumpel]. Jesli chcesz grac na gitarze rytmicznej, najlepiej by było gdyby gitara miała 2 humbuckery i 1 single, jesli wolisz grac solowki wystarczy jeden humbucker i 2 single.

Mhm, powiedz jeszcze, ze patrzyles czy ma ladny kolorek lakieru :) Przede wszystkim jakosc wykonania, czy gryf jest prosty, czy dobrze stroi, CZY JEST WYGODNA. A jesli chodzi o przystawki, to duet humbackerow jest chyba najbardziej uniwersalny. Zreszta elektronike, a wiec brzmienie gitary zawsze mozna dopasowac do swojego gustu. A np. gowniane drewno bedzie Ci smierdziec juz do konca.

Za 1000pln mozna kupic porzadne wioslo, ale uzywane. Bo nowka w tej cenie to nie bedzie zaden cud - taki zakup nieco mija sie z celem.

Pozdrawiam!

Niestety zadnej z tych rzeczy sprawdzic nie moglem, bo kupowalem na allegro. :x Na szczescie gitara gra bez zarzutu, a ja jestem bardzo zadowolony z zakupu :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zadnej z tych rzeczy sprawdzic nie moglem, bo kupowalem na allegro. :x

I wlasnie dlatego nie polecam nikomu kupowania instrumentu na Allegro. Zwlaszcza tym, dla ktorych to bedzie pierwsza gitara. Chyba ze da sie osobiscie ja sprawdzic przed zakupem. Paradoksalnie gitara dla poczatkujacego nie moze byc zbyt cienka, bo twardy i niewygodny "topór" bardzo szybko zniecheci do grania. Chyba ze ma sie ogromny zapal. Ja przez ponad 3 lata gralem na kiepsciutkiej gitarce, ktora nowa kosztowala 400pln. Sami wiec mozecie ocenic, jak musialo sie na niej grac ;) Inna sprawa, ze jak przesiadlem sie z niej na Mockingbirda, to nagle wszystko zaczelo wychodzic ;)

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie che zapeszać, ale możliwa jest reaktywacja mojej macierzystej kapeli. I z tej okazja mam pytanie. Moze miejsce nie jest zbyt odpowiednie, ale nie macie może odsprzedac dobrego, sznurowego "majka" ?? Zacząłem łazić po sklepach, ale niesty czas nie pozwala na dalsze wycieczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...