Skocz do zawartości

Komputer za 3500 zl


Problematyk12

Polecane posty

Normalnie przez HDMI podłącz (tylko nie wiem czy kabel jest w zestawie z monitorem, na morele piszą że jedynie D-Sub więc trzeba by dokupić zwykły kabel HDMI), przy Full HD 75 Hz nie będzie żadnego problemu z obrazem przy tym złączu.

No i nie kupuj tego Gainwarda za 1599 zł, przecież to tragiczna oferta.

Taniej masz Palita który ma to samo chłodzenie, więc jeśli nie chcesz Asusa, lepiej wziąć tę kartę - https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-rtx-2060-dual-oc-6gb-gddr6-ne62060s18j9-1160a-4144966/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dirian napisał:

No i nie kupuj tego Gainwarda za 1599 zł, przecież to tragiczna oferta.

Powinienes wytlumaczyc, dlaczego to tragiczna oferta. Wg mnie jest wporzo, bo to dobra karta i warto do takiej doplacic, by nie miec karty zlej. Odnosze wrazenie, ze dla Ciebie lepsze znaczy gorsze, ale tansze. Jest jakis inny powod czy rownie dobra alternatywa za 1600 zlotych? Ja wiem, ze ostatnio taki x-kom czasem wrzuca RTXy 2070 Super od KFA2 za 1800-900 PLN i to jest super oferta, przy ktorej ten Gainward wrecz boli, ale po pierwsze z doplata, a po drugie obecnie niczego takiego w Morelkach czy x-komie nie ma. RTXy 2060 Super zaczynaja sie od 1800 PLN.

18 minut temu, Dirian napisał:

Taniej masz Palita który ma to samo chłodzenie, więc jeśli nie chcesz Asusa, lepiej wziąć tę kartę - https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-rtx-2060-dual-oc-6gb-gddr6-ne62060s18j9-1160a-4144966/

Gainward nalezy do Palita, a wentylatory wygladaja podobnie, ale nie bylbym tego taki pewny, bo system chlodzenia to nie tylko wentylatory. I kompletnie bym sie nie spodziewal tego samego i to niezlego efektu za cene najgorszego pazdzierzu. Jest nawet porownanie tych kart w sieci:

https://pclab.pl/art80695-41.html

Dual OC temperaturowo znacznie odstaje i jest wsrod kart najgoretszych, a robi to na wyzszym procencie obrotow od Gainwarda, ktore karty moga oczywiscie moga miec inne wraz z roznica predkosci maksymalnych. Jednak Dual OC jest tez 3 decybele glosniejszy, wiec przy byc moze tych samych wentylatorach na pewno zapieprza szybciej, a chlodzi slabiej. A 3 decybele to akurat dwa razy glosniej. Jak to moze miec taki sam uklad chlodzenia, kiedy wszystko przemawia przeciwko temu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, Dual ma inne chłodzenie. Pomyliłem z Gamingiem Pro, który ma takie samo jak Gainward.

Co do opłacalności, to już pisałem - po prostu za kartę tej wydajności nie warto płacić tyle kasy. W tej cenie mamy używki (no, tu praktycznie nówka) na długiej gwarancji RTX 2060 Super - https://www.olx.pl/oferta/nowa-karta-graficzna-msi-geforce-rtx-2060-super-8gb-gaming-x-CID99-IDH2rhV.html#266d59b63c 

A za niecałe 4 stówy więcej jest RTX 2070 Super - https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-2070-super-ventus-gp-oc-8gb-gddr6-geforce-rtx-2070-super-ventus-gp-oc-6760554/ - gdzie wydajnościowo to jest przepaść. A rezygnując tymczasowo z chłodzenia na CPU to jest tylko 200 zł dopłaty względem RTX 2060 od Gainwarda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Dirian napisał:

Co do opłacalności, to już pisałem - po prostu za kartę tej wydajności nie warto płacić tyle kasy. W tej cenie mamy używki (no, tu praktycznie nówka) na długiej gwarancji RTX 2060 Super - https://www.olx.pl/oferta/nowa-karta-graficzna-msi-geforce-rtx-2060-super-8gb-gaming-x-CID99-IDH2rhV.html#266d59b63c 

Jesli kolega rozwaza uzywki, inny temat, ale tutaj to juz wszystko rozbija sie o akurat dostepne okazje.

43 minuty temu, Dirian napisał:

A za niecałe 4 stówy więcej jest RTX 2070 Super - https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-2070-super-ventus-gp-oc-8gb-gddr6-geforce-rtx-2070-super-ventus-gp-oc-6760554/ - gdzie wydajnościowo to jest przepaść. A rezygnując tymczasowo z chłodzenia na CPU to jest tylko 200 zł dopłaty względem RTX 2060 od Gainwarda.

Mysle, ze juz na tyle nadszarpnelismy budzet kolegi, ze wolal zdecydowac sie na dziadowska obudowe, zeby tylko stowka w kieszeni zostala i jakkolwiek okazyjne doplaty paru stowek nie wchodza tu w gre. A co do polecenia Ventusa, znowu dziad goracy i glosny, ale najtanszy... Sam govna nie masz, a govno polecasz. Ogarnij sie ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, SolInvictus napisał:

A co do polecenia Ventusa, znowu dziad goracy i glosny, ale najtanszy... Sam govna nie masz, a govno polecasz. Ogarnij sie ;)

To chłodzenie nie jest takie złe jak je opisujesz. Gorący? No ma kilka stopni więcej od topowych chłodzeń, ale co z tego? Karta działa i do jakiegoś przegrzewania czy problemów z temperaturami jest jej bardzo daleko. A że głośniejsza? No cóż, do suszarki też daleko. Ponownie jest to kwestia priorytetów i budżetu - w tej cenie nie można wybrzydzać.

Kwestia tego czy się chce mieć dobrze wyposażonego Golfa czy średnio wyposażonego Passata. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dirian napisał:

To chłodzenie nie jest takie złe jak je opisujesz. Gorący? No ma kilka stopni więcej od topowych chłodzeń, ale co z tego? Karta działa i do jakiegoś przegrzewania czy problemów z temperaturami jest jej bardzo daleko. A że głośniejsza? No cóż, do suszarki też daleko. Ponownie jest to kwestia priorytetów i budżetu - w tej cenie nie można wybrzydzać.

Ventus jak to Ventus i ten przypadek nie jest odstepstwem od reguly. To zawsze karty govno krecone, z najgoretszych, a przy tym najglosniejszych. Dla tych wszystkich osob, ktore chca jak najtaniej, a nie chca jakiegos KFA2 czy Gainwarda, a chca bardziej renomowane MSI. Nie wiedza, ze kazda marka wypuszcza pazdzierz w swoich najnizej pozycjonowanych liniach, a MSI jest przy tym marka tak sliska, ze wlasnie po nich spodziewalbym sie w tym temacie najgorszego.

Trzeba sie postarac o warunki, w ktorych karta grzalaby sie tak bardzo, zeby jej uklad chlodzenia sobie nie radzil z utrzymaniem jej daleko od 80C. Bo karty rozpedzaja sie do 3000-4000rpm, ale nikt normalny przy czyms takim nawet w sluchawkach nie usiedzi, a ladujac karte tania do taniej obudowy przyblizamy sie do tego efektu. I taki nieswiadomy, dziadujacy autor tematu moze pozniej zalowac stowki, dwoch, ktore na tym oszczedzil. Warto przed tym ostrzec.

Po prostu jestem zdecydowanym przeciwnikiem kupowania najtanszych niereferentow, bo cudow nie ma, a jest towar konkurencyjny. I laczy sie to z tym, ze nie optuje na przycinaniu na wszystkim, by wcisnac do zestawu najtanszego nierefenta karty mocniejszej. Bo karta wyleci z komputera najpredzej. Chyba ze ktos sobie wlasnie zyczy byle govna, byle najmocniej i najtaniej.

24 minuty temu, Dirian napisał:

Kwestia tego czy się chce mieć dobrze wyposażonego Golfa czy średnio wyposażonego Passata. 

Dlatego warto zapytac o to osobe, dla ktorej skladasz zestaw. Wiekszosc osob chce najtaniej, najmocniej, byle dzialalo. Wiekszosc z nich to ostatnie dziady, ale czesc nie ma po prostu porownania - sam kiedys nie mialem, bo kazdy nie mial. Jednak trafiaja sie tacy, ktorzy chetnie dorzuca pare stowek za to, by dopiescic zestaw odczuwalnie lepszym. Trzy tematy obok, dwoch gosci za moja namowa po skrzynce za siedem stow, inny za piec, a wychodzilismy od zestawu, w ktorym zaproponowales RG4. Do porzadnych coolerow czy grafik tez nie bylo problemu doplacic. Nikt kto przychodzi z prosba o skomponowanie configu do gierek, raczej nie wydaje na niego ostatnich pieniedzy, ani nie jest w stanie okreslic tego, ile nalezy wydac na komputer, a moze sobie jedynie rzucic kwota, ktora mu sie widzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce najtaniej i najmocniej, chce zeby bylo bezpiecznie i maksymalnie wydajnie, ale przy zachowaniu wlasnie tego bezpieczenstwa. Chetnie wzialbym lepsza obudowe, lepsze chlodzenie, ale niestety wiecej na ten moment nie moge dac bo musze jeszcze za cos zyc ;c a sprawa wyglada tak, ze komputer musi byc kupiony w listopadzie zeby wyrobic sie na te studia. Jakbym miał wybór, że moge poczekac z komputerem powiedzmy do grudnia to chętnie dołozyłbym do tego chłodzenia, obudowy itd.

Nie chce problemów z przegrzewaniem,chce zeby bylo w miare cicho ale nie musi byc to cisza idealna tylko wiadomo żeby nic mi nie wyło jak kombajn ;d zrezygnowalem z tej lepszej obudowy bo w sumie roznica byla dosyc spora bo okolo 2 stowki, ale przy najblizszej okazji jak bedzie troche wolnych srodkow to mozna podmienić. A co do bebechów to najblizszy wiekszy upgrade to planowalbym dopiero za rok/dwa. A na ten moment zalezy mi, żeby można było pograć w najnowsze gierki bez wyłączającego sie komputera (teraz karta sie przegrzewa) i bez koniecznosci grania na niskich ustawieniach. No i weekendowo beda studia ale raczej z tym komputer nie powinien miec problemow :P 

Na ten moment wygląda to tak https://www.morele.net/inventory/info/fb33aa9e/

pytanko: czy paste naloza mi sami przy skladaniu czy ja bede musial to zrobic?

a co do tej karty to ja juz naprawde nie wiem co mam robic :o jeden rabin mówi tak a drugi tak :x 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Problematyk12 Powiem Ci szczerze, ze wolalbym te lepsze rzeczy na raty niz to co wziales i wytlumaczylem dlaczego. Zestaw jest OK i mozesz go kupowac. Nie bedziesz miec z problemow z temperaturami. Co do kart, zamiast sluchac rabinow, zobacz link, ktory wrzucilem. Mozesz sobie poszukac lepszej karty, ale cos mi sie zdaje, ze ciezko bedzie ponizej 1600 PLN. Najlepsza karta to ta z najchlodniejszych najcichsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Problematyk12 Obie karty to RTXy 2060. Na wydajnosc nawet nie patrzylem, bo nikt normalny nie sapie sie o 5% wydajnosci fabrycznego OC pomiedzy niereferentami. Kiedy bedziesz miec malo klatek, roznicy to nie zrobi, a kiedy wiecej tym bardziej. Bierzesz karte chlodna i cicha, a takie zwykly miec tez warunki, bys sobie ja krecil do granic mozliwosci. Dobre karty wlasnie dlatego sa tez porzadnie krecone przez producentow. Masz wszystko w linku do pclab, wiec sobie sprawdz ta wydajnosc i powiedz mi, czy sie myle :D

Edytowano przez SolInvictus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Problematyk12 Jesli Morele, trzymaj kod na zlozenie i wysylke za zlotowke: W3FHN58JFW. Dodaj do koszyka usluge zlozenia, napisz w uwagach by polozyli Ci Kryonaut, mozesz tez wyslac do handlowca zapytanie o oferte. Obudowe wez bez okna, bo od czapy bedzie wygladal ten szaro-bury zestaw za szyba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dirian napisał:

Regnum bez okna bez sensu brać bo to 2 dychy mniej tylko, a ma jeden wentylator mniej z przodu.

Jaki jeden wentylator mniej?

https://www.silentiumpc.com/pl/product/regnum-rg4/

https://www.silentiumpc.com/pl/product/regnum-rg4t/

Obie opcje maja trzy wentylatory Case Fan 120. Inna sprawa, ze te smigla sa pewnie jeszcze gorsze od Sigma HP, ktore SPC pakuje do pozostalych skrzynek i nie zrobi to pewnie zadnej roznicy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sporo gorzej:

- procesor 6 rdzeni / 6 wątków // u ciebie - 6 rdzeni / 12 wątków

- GTX 1660 Super // u ciebie RTX 2060 (w sieci pełno testów porównawczych - obczaj sobie)

Poza tym, niekreślone modele dysków i płyty głównej oraz zasilacza - więc kupujesz kota w worku. Pewnie tragedii nie ma, no ale kupować nie wiadomo co to też średnio.

Na plus w sumie tylko lepiej wykonana obudowa, choć z wentylacją jest u niej słabo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...