Skocz do zawartości
Problematyk12

Komputer za 3500 zl

Polecane posty

Witam,

w listopadzie zamierzam kupić nowy komputer dla siebie. Głównie ma służyć do grania, ale będę musiał też na nim zdalnie studiować wiec oprócz tego żeby gry fajnie śmigały to chciałbym żeby wszystko płynnie chodziło bez zamuły wiec myślałem o tym żeby komputer był wyposażony w dysk SSD. Czy taki dysk wystarczy czy lepiej dorzucić do tego również dysk HDD? 
budżet to 3500 zł i wolałbym go nie przekraczać (wiadomo jak będzie pare dyszek więcej to nic się nie stanie) bo i tak jest bardzo napięty :D

Za 3500 zł chciałbym propozycje samej skrzynki i jeżeli dałoby radę to również nie pogardziłbym propozycja jakiegoś monitora maksymalnie do 599 zł. Dodam, ze komputer będzie stał przy oknie i zastanawiałem się czy będzie miało znaczenie jeżeli monitor byłby wykrzywiony ?

Chcialem dowiedzieć się tez jak to jest z tymi kluczykami na windowsa 10 z Allegro za pare złotych, tak jak napisałem wyżej mam strasznie napiety budżet i narazie nie ma w nim miejsca na nowy system za pare stówek :( jeżeli kupiłbym taki kluczyk to jak go aktywować na czystym komputerze? Da się pobrać ze strony Microsfotu jakiegoś triala systemu i potem aktywować go zakupionym kluczykiem? 
Z góry dziekuje i pozdrawiam !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego przykładowo:

https://www.morele.net/inventory/info/d4900903/

Chyba ciężko będzie coś więcej w kwestii wydajności wyciągnąć w tym budżecie. 6 rdzeniowy procek, 16 GB RAM i RTX 2060.

Można ewentualnie wziąć tańszą kartę, np. GTX 1660 Super i wtedy wrzucić jakieś lepsze chłodzenie na procesor żeby było ciszej i chłodniej, np. Fera 3. Ale wydajność będzie jednak sporo niższa niż z RTX 2060.

Procesor możesz poszukać taniej gdzie indziej, np. w KRSystems masz za ~ 655 zł, więc już bliżej zmieszczenia się w budżecie.

Co do SSD, no to te 500GB to trochę mało ale na początku da radę się pomieścić, no chyba że na raz zainstalujesz CoD Warzone i RDR2, to wtedy może być ciasno :P A HDD czy tam drugi SSD zawsze można dołożyć za jakiś czas.

Monitor: https://www.morele.net/monitor-acer-nitro-vg240ybmiix-um-qv0ee-001-4585410/

Co do systemu - no te klucze mają niezbyt wiadome pochodzenie, znam wielu ludzi co im działają, ale no na własną odpowiedzialność. Ze strony Microsoftu pobierasz system i robisz bootowalny pendrive, a później wgrywasz. Klucz wpisujesz w trakcie instalacji, ale można też później z poziomu pulpitu.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zestaw :D tą dodatkową stówkę da radę jakoś wykombinować, a jeszcze takie typowe pytanie w co dam radę pograć na takim sprzęcie ? Odpalę nowego cyberpunka ? Głównie gram w world of warcraft, ale zdarza się jakieś nowsze tytuły(na obecnym komputerze nie dało rady pograć już w wowa bo przy instancjach z nowego dodatku po prostu się wyłączał, tak samo w nowym call of duty fpsy tez nie pozwalały na grę :D)

mam jeszcze jedna prośbę, dałoby radę dorzucić jakaś mega tanią nagrywarkę tak o żeby była jakbym kiedyś cos musiał z płyty zainstalować ? 
A co do tego systemu to słyszałem ze kluczyki pochodzą ze sprzętu, które np. duże korporacje wyrzucają na śmietnik. Ale nie dostanę za to jakiegoś bana na płytę główna czy cos takiego co wykluczy mój sprzęt z użytku ?

Pozdrawiam :D

edit: jaki byłby koszt z tym lepszym chłodzeniem? 16 GB ramu w zupełności wystarczy czy wypadałoby to szybko rozbudować do 32 GB ?

Edytowano przez Problematyk12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na tym sprzęcie pograsz na wysokich detalach w FHD w każdą nową grę ze sporą liczbą klatek. Z Cyberpunkiem też nie powinno być najmniejszych problemów.

2. Napęd - https://www.morele.net/naped-lite-on-ihas124-14-602613/

3. Żadnego bana nie dostaniesz, najwyżej może kluczyk zostać zbanowany i trzeba będzie wpisać nowy.

4. Cooler kosztuje stówkę - https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fera-3-he1224-v2-spc144-858455/

5. 16 GB póki co wystarcza, w przyszłości można rozbudować ale raczej jeszcze przez jakiś czas nie będzie takiej potrzeby.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk dzięki wielkie za info !

@Dirian mam jeszcze dwa pytanka, jeżeli budżet na kompa zwiekszylbym (zdobyłem troszkę kasy) do 4000 tysięcy to mógłbyś złożyć cos co byłoby dużo lepsze czy raczej 500 zł nic już tutaj nie da? 
a drugie pytanie jest takie czy możesz polecić jakiś bolec do przechwytywania sygnału wifi ? Narazie nie mam możliwości podłączenia komputera do skrzynki z internetu wiec będę musiał łapać sygnał i zależy mi żeby jakoś to śmigało i nie muliło, internet mam 500 Mb 

 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to żadnego pośpiechu nie ma :D tak naprawdę to cyberpunk mi wisi, nie mam ogromnego parcia żeby w niego zagrać na premierę. O złożenie komputera poprosiłem teraz ponieważ komputer, który posiadam współdziele z bratem a jako, ze zaczynaja mi się studia zdalne to nie mogę sobie pozwolić na wspólny komputer bo brat praktycznie nie miałby szans pograć a w dodatku sam ma zdalne nauczanie :D Poza tym budżet jest nie za duży wiec nie wiem czy byłoby mnie stać na nowa generacje :P Ufam, ze to co zaproponował mi Dirian jest najlepszym możliwym rozwiązaniem za ta cenę, i dobrze poradzi sobie z obecnymi grami i troszkę mi jeszcze posłuży :D

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Problematyk12 napisał:

Poza tym budżet jest nie za duży wiec nie wiem czy byłoby mnie stać na nowa generacje

Przy budżecie zwiększonym do 4000 zł, pewnie da radę upchnąć tu RTX 3060 (Ti) lub odpowiednik AMD. Nie znamy jeszcze daty premiery tych kart. Poza tym, mogą pojawić się problemy z dostępnością.

Jakieś konkrety odnośnie tych możemy usłyszeć 28 i 29 października - prezentacja nowych Radeonów oraz premiera RTX 3070.

 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer będę zamawiał dopiero jakoś 10 listopada, ale watpie ze do tego czasu nowe karty miałyby już swoją premierę tak żebym mógł sobie jedna kupić, a niestety od 7 listopada zaczynam studia wiec jeżeli na premierę będzie trzeba poczekać z pare miesięcy to niestety nowa generacja narazie odpada :/ Czyli za 4 tysiące z obecnej generacji nie da złożyć się niczego lepszego oś tego co zaproponował Dirian ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Problematyk12 Watpie zebys za 1400 PLN kupil jakakolwiek Ampere, ewentualnie taniej 2060, ale to tez nie takie oczywiste, bo przypuszczam, ze stlocza te karty pomiedzy 1300-1600 PLN. Po nastepcy 3060 spodziewalbym sie wydajnosci 2070 Super za doplata paru stowek do przywoitego niereferenta. Wydaje mi sie, ze nic nie stracisz, bo to po prostu opcja z doplata za lepsze, a nie kupowanie lepszego za te same pieniadze. Z drugiej strony za wspomniane dodatkowe 400 pewnie bys ta lepsza karte mial, ale watpie bys doczekal sie jej w tym roku.

Jesli mowimy o kupnie teraz z istniejacych czesci, za baze przyjmuje koszyk Diriana za 3583 PLN i z doplata 400 PLNa sie podejsc do tego na dwa sposoby. Mozesz doplacic za jeszcze wyzsza wydajnosc w postaci plyty Z490 i szybszych ramow:

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-mpg-z490-gaming-plus-6739067/

https://www.morele.net/pamiec-patriot-viper-steel-ddr4-16-gb-3600mhz-cl17-pvs416g360c7k-6221135/

https://www.ceneo.pl/89437540

Trudno powiedziec, czy dobra karta jest ten RTX TUF, bo nie widzialem zadnej recenzji, a jest bardzo tani. Karty najtansze zawsze sa gorace i glosne - kwestia tego jak bardzo. Z drugiej strony doplata do karty, ktora bedzie przyzwoita to 3 stowy na takich Morelach.

W moim mniemaniu warto tez jednak kupic cooler, ale to mozna dokupic pozniej. Jesli juz wydawac kase na cooler, nie schodzilbym ponizej Fortisa, bo bedzie istotnie mocniejszy i cichszy od tego, ktory dostaniesz z prockiem: https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fortis-3-he1425-v2-spc130-707501/. Ja nie kupilbym coolera za te pieniadze, bo ponizej 200 PLN wszystko jest glosne, a cooler ma zrobic robote i zrobic to jak najciszej. https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-shadow-rock-3-bk004-5941618/ (nie wejdzie do Regnum)

Dofinansowalbym obudowe, jesli jestes sklonny zaplacic za rzadsze odkurzanie i cichsza prace komputera: https://www.morele.net/obudowa-be-quiet-pure-base-500-bg036-6252558/ Ta Regnum to najlepsza skrzynka za dwie stowki i da rade z tym configiem, ale jest tak jak najlepsze buty za 30 zlotych - zbyt budzetowa by w ogole odpowiednio spelniac swoja funkcje. Wentylatory govno dmuchaja, a sa glosne i takie beda tez czesci w srodku, jest zle ofiltrowana, wiec bedziesz mial duzo upierdliwego odkurzania. PB500 jest najtansza obudowa bez zarzutu. Do tego wycisza prace komputera. Nie bierze sie opcji z oknem, bo straci sie ten efekt.

Zasilacz warto wziac niemodularny, ale z wiekszym zapasem mocy i o cichszej pracy za raptem dyszke wiecej: https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l3-700w-spc267-5942216/

Co laska :)

 

 

  • Like 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję! 
tak jak piszesz, odpuszczę sobie te nowe karty i na cel wezmę koszyk jaki zaproponował Dirian. Jak wrócę do domu z roboty to podmienię te rzeczy, które zaproponowałeś i jeżeli nie byłby to problem to prosiłbym o spojrzenie na ten koszyk czy niczego nie schrzaniłem jak dodawałem części :D 

Troszke zmartwiłeś mnie z ta karta :( na co proponowałbyś zamienić ? Niestety w obecnym komputerze mam problem z przegrzewającą się karta i naprawdę to nic przyjemnego (komputer wyłącza się przy mocniejszych grach, ba nawet przy instancjach z najnowszego dodatku do World of warcraft!) i nie chciałbym powtórki z rozrywki wiec proszę Cię o propozycje innej karty z, która nie będę miał problemów w przyszłości.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Problematyk12 Zaczalbym od tego, ze dla mnie 4000 PLN nie jest budzetem na komputer z RTXem 2060, plyta Z490 i szybszymi ramami. Konsekwencja wycisniecia tego bedzie uciazliwie budzetowa reszta w postaci np. stockowego coolera na CPU - raczej da rade, raczej tez bedzie niefajnie glosny, ale przy napietym budzecie dalbym mu szanse. Obudowa ma z zasady czesci schlodzic, nienahalasowac i wpuszczac jak najmniej kurzu - PB500 jest najtansza obudowa bez zarzutu i ktora swietnie sie z tego wywiazuje, wiec ponizej ktorej bym nie schodzil, bo bedzie to odczuwalne. Dorzucilbym do istotnie szybszego dysku NVMe: https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-xpg-sx8200-pro-512-gb-m-2-2280-pci-e-x4-gen3-nvme-asx8200pnp-512gt-c-5342180/. Teraz predkosc wzgledem Kingstona nie zrobi Ci roznicy, ale przypuszczam, ze z grami z nextgenow zrobi. Jesli komputer bedzie jednorazowka bez przyszlej rozbudowy, te pare dyszek na dorzucenie do dysku szukalbym we wzieciu zasilacza z mniejszym zapasem mocy.

Dopiero teraz myslalbym nad karta albo dorzuceniem wydajnosci w postaci Z490 i szybkich ramow. Problem z karta TUF jest taki, ze chyba nie ma jej recenzji w sieci, wiec nie mam pojecia, czy jest sens sie nia martwic. Jak z tanimi kartami jest, wytlumaczylem, wiec bedzie cos pomiedzy zle i nienajlepiej, ale moze warto dac jej szanse? Troszke niezrecznie mi proponowac opcje lepsza od karty, ktora nie mam pojecia, co soba reprezentuje, ale jak chcesz doplacic do bezpiecznej opcji to: https://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-rtx-2060-phoenix-gs-6gb-gddr6-426018336-4313-4143842/. Zanim kupisz, pogrzeb za tym TUFem, a moze cos znajdziesz.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten TUF nie jest zły. Są cichsze i chłodniejsze karty ale w ogólnym rozrachunku jest to przyzwoity model. W tej cenie nie ma co wybrzydzać, a płacić powyżej 1400 zł za RTX 2060 to już bardzo słaba opcja.

Ewentualnie może polowanie na używki? Do 1500 zł idzie dorwać RTX 2060 Super na długiej gwarancji z dobrym chlodzeniem. Ja za 1600 zł kupiłem RTX 2070 Super, no ale to było w momencie gdy wszyscy panikarze wyprzedawali z okazji premiery 3080 :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dirian napisał:

Ten TUF nie jest zły. Są cichsze i chłodniejsze karty ale w ogólnym rozrachunku jest to przyzwoity model. W tej cenie nie ma co wybrzydzać, a płacić powyżej 1400 zł za RTX 2060 to już bardzo słaba opcja.

Chcialbym sie na ten temat jego osiagow wypowiedziec, ale w internecie nie znalazlem niczego. W temacie Phoenixa GS cos tam jest, a nawet taki Lipton nagral z nim filmik i moglem zobaczyc, ze karta w mocno hardkorowo grzejacym Dzikim Gonie robi 70C na 2000 rpm i to jest swietny wynik. To oznacza, ze moze byc karta chlodna o znosnej kulturze pracy, moze byc tez karta cicha po poswieceniu tych pieciu stopni na zjechanie z rpm. Nie wiem tez, co rozumiesz przez slaba opcje z doplacaniem. Dla mnie slaba opcja jest karta goraca i glosna, a kolega ma juz zle wspomnienia. A takie sa najtansze niefeferenty, bo przeciez doplaca sie tu wlasnie za klase ukladu chlodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składałem jeden komputer z tą kartą dla znajomego jakiś czas temu (gdzieś wiosną bo wtedy były promki na ten model), to podczas szybkich testów (30 min w RDR2) nie nagrzewała się przesadnie. 72 stopnie w budzie SG1 TG, a pamiętam, że było już dość ciepło na dworze.  Nie była super cicha, no ale coś za coś. Podejrzewam, że jakby pobawić się w undervolting i ew. pokręcić krzywą wentylatorów to można by sporo ugrać.

Co do słabej opcji - chodzi mi o to, że płacenie 1600 zł za kartę tej klasy to po prostu zdecydowanie za dużo - wydajność nie jest adekwatna do ceny. Trzeba mierzyć siły na zamiary - jeśli budżet jest ograniczony, a zależy nam na jednak topowym chłodzeniu, to albo idziemy w używki, albo bierzemy słabszą kartę.

Ja widzę, że u ciebie cisza i niskie temperatury to totalny priorytet i to rozumiem, ale za to się niestety płaci. A jak budżet jest ograniczony, to trzeba iść na pewne ustępstwa. Mając 4K zł na komputer jednak szedłbym w wydajność, a nie ciszę i kilka stopni mniej. No ale kwestia tego kto ma jakie priorytety. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dirian napisał:

Składałem jeden komputer z tą kartą dla znajomego jakiś czas temu (gdzieś wiosną bo wtedy były promki na ten model), to podczas szybkich testów (30 min w RDR2) nie nagrzewała się przesadnie. 72 stopnie w budzie SG1 TG, a pamiętam, że było już dość ciepło na dworze.  Nie była super cicha, no ale coś za coś. Podejrzewam, że jakby pobawić się w undervolting i ew. pokręcić krzywą wentylatorów to można by sporo ugrać.

Wlasnie kwestia tych obrotow przy temperaturach :) Bo 72 stopnie w kijowo wentylowanej obudowie, ktora jest SG1, mowi mi jedynie, ze taka temperature osiagnela karta na domyslej krzywej ustawionej przez producenta czy Ciebie. Oczywiscie undervolting to zawsze opcja na nadrobienie slabego chlodzenia, ale nie wiem, czy kolega sie tym zajmie, bo niektorzy maja lek przed nawet wejsciem do biosu czy dotknieciem byle kabla.

W kwestii ceny, nie wiem, jaka jest alternatywa. Bo Radki imo odpadaja, uzywki nie wiem, czy w gre wchodza. Jak dla mnie w takiej sytuacji cena jest jaka jest, a to czy karta jest tego warta, jest wzgledne. Normalnym jest, ze w segmencie 60 i 70 trzeba doplacic te dwie stowki powyzej ceny najtanszego pazdzierzu, by dostac cos po prostu przyzwoitego.

18 minut temu, Dirian napisał:

Ja widzę, że u ciebie cisza i niskie temperatury to totalny priorytet i to rozumiem, ale za to się niestety płaci. A jak budżet jest ograniczony, to trzeba iść na pewne ustępstwa. Mając 4K zł na komputer jednak szedłbym w wydajność, a nie ciszę i kilka stopni mniej. No ale kwestia tego kto ma jakie priorytety. 

U mnie - tak osobiscie, rzeczach dla mnie - priorytet to granica wzrostu odczuwalnej jakosci i do tej granicy chetnie doplacam. Kazdy ma inne priorytety i dlatego, gdy komus cos proponuje, tlumacze za co placi. Pewne minimum musi byc zapewnione, a kazdy ma rozne i wiaze sie to z posiadanym porownaniem. On tu nie placi za cisze czy pare stopni mniej, a po prostu rzeczy, ktore nie sa zrobione po kosztach i przez to uciazliwe. Najtansze rzeczy bez zarzutu - tak ja rozumiem minimum. I dopiero wtedy wlasnie widze miejsce na doplacanie za wydajnosc. Nie jestem fanem zestawow z serii najmocniejszy proc i karta, jakie w budzet w ogole idzie wcisnac, a reszta to z tego co zostanie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, SolInvictus napisał:

Bo 72 stopnie w kijowo wentylowanej obudowie, ktora jest SG1

 

Przecież SG1 TG to jest bardzo dobrze wentylowana obudowa, szczególnie jak na ten budżet. Siatkowy front, wentylator dmuchający prosto na grafikę - temperatury są mocno w porządku. Inny kumpel ma w niej RTX 2060 Super od KF2 i karta nigdy nie przekroczyła 65 stopni choćby ją zabijał benchmarkami.

Co do rzeczy zrobionych po kosztach - no nie oszukujmy się, ale Gainward Phoenix to nie jest karta w wykonaniu "premium". Wystarczy spojrzeć na plastikową obudowę... Sekcja zasilania, itp. to też nie jest żadna wysoka półka. Udało im się chłodzenie, ale to tyle w kwestii plusów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pomieszaniu waszych propozycji wyszło mi coś takiego https://www.morele.net/inventory/info/1ced5fbe/  :D czy to co stworzyłem ma racje bytu ? :D

Zrezygnowałem z tej lepszej obudowy na rzecz inncyh części, najwyżej będę czyścił dziada często :P podmienilem ramy na szybsze niestety musiałem zrezygnować z płyty jaką proponowałeś @SolInvictus bo wychodziło ponad 4,4k złotych :/ no i dodam, że nie chciałbym nic grzebać przy kompie i robić undervolting bo jestem totalnym laikiem pewnie bym cos zepsuł i tyle by było :D

Mam teraz mocną rozkimne co do tych kart :/ może wziąć tego TUFA i np. dorzucić lepszą płyte? sam nie wiem boje sie o to przegrzewanie, że znowu beda problemy jak w obecnym sprzecie :c 

Edytowano przez Problematyk12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dirian napisał:

Przecież SG1 TGH to jest bardzo dobrze wentylowana obudowa, szczególnie jak na ten budżet. Siatkowy front, wentylator dmuchający prosto na grafikę - temperatury są mocno w porządku. Inny kumpel ma w niej RTX 2060 Super od KF2 i karta nigdy nie przekroczyła 65 stopni choćby ją zabijał benchmarkami.

Ja wiem jak dmuchaja Sigma HP i nie dmuchaja. W drozszej o stowke Pure Base 500 masz dwa wentylatory, z ktorych jeden dmucha ja te dwa z Signum. Signum wazy niecale 5 kilo, wiec wszystko w niej ladnie dudni, a wsadz wiecej lub mocniejszych wentylatorow, to bedzie jeszcze ladniej. Siatka pod zasilaczem to nie filtr, wiec kurz przepuszcza, a odkurzanie jej to przewracanie skrzynki na bok i wyciaganie tej pieprzonej siatki, wyginanie i przeklinanie za kazdym razem bardziej, kiedy trzeba ja ponownie wlozyc. W Pure Base 500 masz normalny i dzialajacy filtr, ktory wyciagasz bez przewracania obudowy i do tego przodu, a zwykle jest to bardziej widoczna opcja. Skrzynka tez wazy wiecej przy podobnych gabarytach, a ma jeszcze maty wyciszajace, ktore swoje robia. Pomijam wylamywane sledzie, ktore sa po prostu tandeta, ale w w sumie nikomu raczej nie przeszkadzaja, a jedynie mowia, ze ciete bylo na wszystkim, wiec czego sie spodziewac. I ta sama spiewka w porownaniu 500ki z Regnum RG4. Dlatego w temacie obudow za minimum uwazam Pure Base 500 i dlatego doradzilem koledze do niej doplacic.

14 minut temu, Dirian napisał:

Co do rzeczy zrobionych po kosztach - no nie oszukujmy się, ale Gainward Phoenix to nie jest karta w wykonaniu "premium". Wystarczy spojrzeć na plastikową obudowę... Sekcja zasilania, itp. to też nie jest żadna wysoka półka. Udało im się chłodzenie, ale to tyle w kwestii plusów.

W poprzedniej wypowiedzi osatnia rzecza, ktora mialem na mysli byla karta. Gainward to taniocha, ktorej wyzsze modele lapia sie do porzadnych sredniakow.

@Problematyk12 Wszystko spoko, ale odpusc te ramy, bo to nie zadziala i wez zaproponowane przez Diriana. I masz kase na przyzwoita obudowe bez uciazliwosci opisanych powyzej ;) Dorzuc tez gramca Grizzly Kryonaut, bo przerabialem Fortisa z obiema pastami i ta dolaczana do coolera do niczego sie nie nadaje. Z coolerow bardziej kalkuluje mi sie Shadow Rock 3, bo doplacasz 5 dyszek za mocniej, a dwa razy ciszej i taki wentylator dluzej pociagnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, teraz wygląda to następująco https://www.morele.net/inventory/info/1b656756/

Niestety ta obudowa, którą proponowałeś już nie zmieści się w budżecie :x postaram się przywiązywać wagę do czyszczenia komputera, natomiast mam pytanie czy rozmiarowo wszystkie bebechy pomieszą się w tej obudowie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...