Skocz do zawartości
PAtro342

Komputer + monitor

Polecane posty

Witam

Siedem lat temu poprosilem ekspertow na tym forum o złozenie komputera z ktorego byłem bardzo zadowolony. Niestety przyszła pora aby staruszka odesłac do domu dla pcków starszych( czyt. do mojej siostry) i pomyslec o nowym modelu. A wiec

  • Budżet na komputer: 7 000zl PC/1000-1500zl monitor
  • Części do kupienia: Wszystkie.
  • Czy wliczyć system w cenę: Nie.
  • Zastosowanie komputera: Gry, głownie online ( PoE, LoL, MMORPG)
  • Preferowany sklep: Nie mam
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): Posiadam stary monitor Dell p2414h (1920x1080) ktory zamierzam uzywać jako drugorzedny.
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Nie
  • Termin zakupu komputera: listopad/początek grudnia
  • Dodatkowe uwagi: Od momentu kupna ostatniego PC 7 lat temu przestalem interesowac sie rynkiem technologicznym przez co nie wiem nic o dzisejszej technologii. Dawniej bylem fanboyem nvidi i intela na ktorych nigdy sie nie zawiodłem i wolalbym przy nich zostac. Jendak z tego co przeczytalem na niektorych wątkach widze, ze ze procesory amd stały sie niezła konkurecja i jesli naprawde sa lepsze, to jestem otwarty na nowe propozycjie i zmiane teamu :)  
Edytowano przez PAtro342
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym budżetem będziesz celował w kartę RTX 3070 (premiera 29 października) lub odpowiednik wydajnościowy od AMD. Problem w tym, że może być ciężko dostać te karty w tym roku (sytuacja z RTX 3080/3090), więc może trzeba będzie wstrzymać się z zakupem do przyszłego roku.

Co do cpu, to też trzeba by się przyjrzeć premierze sklepowej procesorów AMD Zen 3 - 5 listopada. Wycena 8-rdzeniowca (Ryzen 7 5800X) nie jest zbyt atrakcyjna, więc w tym przypadku też można odwlec zakup w czasie - aż pojawi się 5700X. Można też wziąć procesor z aktualnej oferty Intela lub AMD, jeśli nie będzie chciało Ci się czekać na 8 rdzeni Zen 3 w niższej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrą opcją jest aktualnie LG 27GL83A-B w cenie 1650 zł. Ten model ma naprawdę szybką matrycę i certyfikat G-Sync Compatibility (czyli powinien dobrze współpracować z kartami NV).

Skoro jednak z zakupem komputera się nie spieszysz, to monitor można kupić później - w Black Friday lub przy zakupie komputera (może da się wtedy przesunąć trochę budżetu z komputera na monitor).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam propozycję zestawu w podanej kwocie - klik.

Procesory AMD nie są bardziej wydajne w grach, tylko na obecną chwilę jedyne w czym są lepsze od Inteli, to w obsłudze najnowszych dysków PCIe 4.0 dla płyt B550/X570, natomiast płyty Z490 też obsłużą te dyski, ale nie z obecnymi procesorami Comet Lake, tylko jak na tej płycie umieścisz procesor Rocket Lake, który dopiero ma wyjść.

Możesz zobaczyć monitor Acer Nitro VG271USBMIIPX czarny HDR 165Hz, lub zakrzywiony Samsung C27JG50QQUX Curved. Obudowa to kwestia gustu. Dałem dosyć małą, ale ma 3x12fi wentylatory w standardzie, to z temperaturami powinno być w porządku. Po wrzuceniu listy zakupowej do koszyka można zmienić na inną. Teraz niektóre nowsze gry mają synchronizację odświeżania monitora z liczbą fps, natomiast kiedyś G-Sync zwiększał istotnie płynność rozgrywki w większości tytułów. Można też poczekać na nowe grafiki, lub teraz kupić coś z RTX-em 2070 Super z wyprzedaży. Do propozycji dałem model MSI RTX 2070 SUPER GAMING X 8GB z ledami RGB i pół-paswynym chłodzeniem. Alternatywnie taniej jest karta MSI RTX 2070 SUPER VENTUS GP OC 8GB.

Nowe RTX-y 3080 w przedsprzedaży kosztują po 3,5k a ceny 3070-tek nie są jeszcze znane. Najmądrzejsi młodzi piszą nowe karty super brać nie patrząc na cenę itp., ale to jak im kupują wszystko rodzice, bo rzadziej ktoś pracujący, kto lubi pograć tyle na kartę przeznaczy. Na obecną chwilę moja propozycja jest jak najbardziej trafna a o nowszy procesor, czy nowszą kartę, lub szybszy dysk zawsze możesz w przyszłości komputer rozbudować, zamiast czekać od marca do marca.

 

 

Edytowano przez Michal30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bull3t napisał:

Tu się grubo mylisz. Znana jest cena konstrukcji referencyjnej - 2359 zł. Tańsze niereferenty będą oscylować w okolicach tej kwoty.

 Ceny niereferencyjnych modeli będą od 2500zł za najtańsze modele, do nawet 3000 zł. Chodziło mi, że dokładnie nie wiadomo, tylko +-. No chyba nie kupiłbyś referenta na turbinie.

5 godzin temu, b00gi napisał:

Na morelach ma Gaming X Trio za niższą cenę, niż Gaming X na x-komie

Gaming X Trio nie ma niższej ceny niż Gaming X na x kom, bo jest w morelach za 2199zł a Gaming X w X Kom za 2159zł. Kod KOMPOWEEK akurat na kartę Gaming X Trio nie działa na morelach dziwnym trafem, tylko na inne modele.  Wcześniej Trio i Gaming X kosztowały tyle samo w obu sklepach. Nwm czemu teraz podrożały o 60zł. Zresztą Autor może kupić sprzęt tam gdzie jest najtaniej.

Edytowano przez Michal30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Michal30 napisał:

No chyba nie kupiłbyś niereferenta na turbinie.

To już zależy, czy bym chciał kartę "zwodować". ;) Jeśli nie, to bym nie kupił.

Poza tym, referenty mają tak dobre chłodzenie, że można śmiało kupić kartę od NV. RTX 3070 za 2500 zł to nadal dobra cena względem RTX 2070 Super, bo ta karta ma zaoferować wydajność zbliżoną do RTX 2080 Ti.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up referenta miałem na myśli. Sorki mój błąd literowy. Edytowałem i poprawiłem. Schodząc z i7 do i5 Autorowi styknie na niereferenta 3070, tylko ciekaw jestem jak będzie z dostępnością. Jeśli faktycznie jakiś ciekawy model będzie za około 2,5k, to warto. Gorzej jak kursy walut nagle by skoczyły i z przewidywanych cen zrobiły się znacznie wyższe. Ma zaoferować wydajność, to gadka marketingowa, którą klepią jak wierszyk w recenzjach a jaka będzie realna wydajność dopiero pokażą testy. 

Edytowano przez Michal30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zmienić platformę na AM4 i wziąć Ryzena 7 3700X, wtedy RTX 3070 spokojnie się "zmieści". W rozdzielczości 1440p karta nie będzie się "nudzić".

Jeśli miałeś na myśli referenta - to tak, kupiłbym. Ostatnimi czasy te konstrukcje są tak dobre, że poddają w wątpliwość sens zakupu tańszych referentów.

 

 

Ta karta nie może wiele odstawać w wydajności od RTX 2080 Ti, gdyż to nie skłoniłoby ludzi do zakupu, kiedy mieliby karty poprzedniej generacji o podobnej wydajności. Skok wydajności musi być znaczący.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, predatorekk napisał:

W swojej cenie bardzo fajna propozycja, choć zależy od tego w co konkretnie chce się grać. No ale sklep jakiś krzakowaty :P

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do 11 stycznia na konferencję Intela na CES 2021. Powinny zostać na niej zaprezentowane nowe procesory (Rocket Lake), które całkiem nieźle się zapowiadają: https://videocardz.com/newz/intel-core-i7-11700k-beats-ryzen-9-5950x-by-8-in-geekbench-5-single-core-benchmark

Kiedy poznasz oficjalne dane odnośnie wydajności i dostępności nowej generacji cpu - będziesz mógł podjąć decyzję o zakupie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś tam wiadomo, pewnie w okolicach marca będą w sklepach, ale różnie to teraz bywa.

Największym problemem jest zakup karty graficznej, bo procesor pod monitor 1440p nie musi być z topowej półki. A kart to prawie nie ma, a jak są to RTX 3070 kosztuje ponad 4 tys zł. Teoretycznie mając 7k na PC to spokojnie coś złożymy, ale pytanie czy chcesz przepłacać ponad 1000 zł za kartę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2021 o 17:28, Dirian napisał:

ale pytanie czy chcesz przepłacać ponad 1000 zł za kartę?

No nie chiałbym ale nie chce też przesiedzieć cały rok na umierajacym juz PC bo chce troche zaoszczędzić (co nie jest takie pewne)

 

W dniu 22.01.2021 o 17:28, Dirian napisał:

Teoretycznie mając 7k na PC

Podniosłem to do 8k. Może zrobimy tak, że podacie mi najlepszy zestaw jaki jest obecnie dostepny w moim budzecie a ja wtedy podejme decyzje czy mi to odpowiada czy też poczekam jeszcze 1-3 miesiące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego udało mi się złożyć: https://www.morele.net/inventory/info/ce50eee1/ + RTX 3070 (ASUS RTX 3070 TUF GAMING OC za 4200 zł?). Karta graficzna powinna w normalniejszych okolicznościach kosztować 2700-2900 zł, więc cena jest tragiczna. Na chłodzenie i płytę główną trzeba trochę czekać, więc możesz wziąć Asus TUF GAMING Z490-PLUS (trochę mało złącz USB, ale poza tym ok) i be quiet! Shadow Rock 3 (wyraźnie niższa wydajność niż Macho, ale do tego procesora powinno spokojnie wystarczyć).

Swoją drogą, te nowe cpu Intela nie wyglądają źle: https://videocardz.com/newz/intel-core-i9-11900k-tested-in-geekbench-with-5-3ghz-clock-speed. Jesienią pojawią się kolejne - Alder Lake. Jest nad czym myśleć.

 

Kody zniżkowe do morele: https://forum.cdaction.pl/topic/271216-aktualne-promocje-i-kody-zniżkowe-do-sklepów-internetowych/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z powrotem po tej miesiecznej przerwie. W styczniu podjąlem dezycje o wstrzymaniu sie z zakupem do kwietnia  w którym sa moje urodziny z znajdzieja ze cenny kart graficznych troche spadną jak niektorzy z was sugerowali. Niestety z tego co widze sytuacjia jest odwrota i na dodatek dowiedzialem sie niedawo, że nasz wspanialy rząd chce wprowadzić podatek od elektroniki. Tak wiec stwierdziłem iż mam juz dość tego wszystkiego i biore to co jest najlepsze na dzien dzisejszy za 9000 na sam PC wraz z systemem operacjynym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...