Skocz do zawartości
b00gi

Komputer (bez karty graficznej)

Polecane posty

25 minut temu, b00gi napisał:

A nikt nie wspomina o nowych kartach AMD. Warto na nie czekać?

Nie zaszkodzi poczekać, skoro premiera odbędzie się dzień przed premierą RTX 3070 - 28 października. ;)

34 minuty temu, b00gi napisał:

Czy raczej spodziewać się takich samych problemów z dostępnością co karty Nvidii?

Ciężko przewidzieć. NV ma najwyraźniej problem z procesem technologicznym Samsunga, stąd tak słaba dostępność kart.

Karty AMD wyprodukuje TSMC w zdecydowanie lepszym procesie. W tym przypadku, dostępność zależy od mocy produkcyjnych TSMC, a z tym ponoć też są problemy - produkują dla wielu firm z różnych branż i na brak chętnych nie narzekają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, b00gi napisał:

A tak z drugiej strony, mówimy tutaj o Ampere, że poczekam conajmniej do stycznia/lutego, A nikt nie wspomina o nowych kartach AMD. Warto na nie czekać? Czy raczej spodziewać się takich samych problemów z dostępnością co karty Nvidii?

Ja bede wspominal karty AMD, dopiero kiedy dowioza tak ze dwie generacje z rzedu bez problemow ze sterownikami. Na ten moment karta AMD to opcja dla nieswiadomego owych lub dziada, ktory przelicza klatki na zlotowki ( w tym AMD zwyklo wygrywac), a ewentualne problemy za te gigantyczne oszczednosci gotow jest przelknac. Dlatego wg mnie nie jest to produkt godny polecenia, a dziad wyniucha karte AMD zanim nawet przejdzie mu przez mysl zadac pytanie na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, SolInvictus napisał:

Ja bede wspominal karty AMD, dopiero kiedy dowioza tak ze dwie generacje z rzedu bez problemow ze sterownikami. Na ten moment karta AMD to opcja dla nieswiadomego owych lub dziada, ktory przelicza klatki na zlotowki ( w tym AMD zwyklo wygrywac), a ewentualne problemy za te gigantyczne oszczednosci gotow jest przelknac. Dlatego wg mnie nie jest to produkt godny polecenia, a dziad wyniucha karte AMD zanim nawet przejdzie mu przez mysl zadac pytanie na forum.

@KTM to o tym wspominałeś? Jak Twój doradca Michałek nazywa ludzi dziadami? Jakieś podwójne standardy.

@b00gi oczywiście że warto, choćby aby sprawdzić jak zareaguje konkurencja. Już np. zrezygnowano z RTX 3080 20gb albo kolejnej wersji 3070.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daimyo Nie zdrabniaj mojego imienia, bo niczego ci to nie doda, a mi nie odejmie. Ty nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo w tym co piszesz widac malego, zajadliwego, bo w kolko upokazanego ciecia. Jest tak przeciez - to wszystko jest zapisane w twoim profilu, a zanim ktos sie ciebie poslucha, raczej sprawdzi z kim ma do czynienia. Masz tu status posmiewiska i chlopca do bicia, ktory podskakuje, obrywa, rzuca wymijajacym tekstem, a pozniej ucieka, by za jakis czas wrocic po powtorke. Dlatego niemal nikt z toba nie gada i nie bedziesz mial zycia na tym forum, wiec lepiej odpusc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, SolInvictus napisał:

@Daimyo Nie zdrabniaj mojego imienia, bo niczego ci to nie doda, a mi nie odejmie. Ty nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo w tym co piszesz widac malego, zajadliwego, bo w kolko upokazanego ciecia. Jest tak przeciez - to wszystko jest zapisane w twoim profilu, a zanim ktos sie ciebie poslucha, raczej sprawdzi z kim ma do czynienia. Masz tu status posmiewiska i chlopca do bicia, ktory podskakuje, obrywa, rzuca wymijajacym tekstem, a pozniej ucieka, by za jakis czas wrocic po powtorke. Dlatego niemal nikt z toba nie gada i nie bedziesz mial zycia na tym forum, wiec lepiej odpusc ;)

Chyba już ci wyjaśniłem na czym polega twój problem. Ile razy trzeba to powtórzyć?! Odpisz proszę. „Wygraj” na forum tą konfrontację. Miej ostatnie słowo. Zachęcam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, zmieniłbym parę rzeczy w tym co ostatnio wybrałeś. Moja propozycja-klik, do której dołożyłem kartę 2070S, którą po wrzuceniu listy zakupów do koszyka można odrzucić.

Procesor możesz brać bez K. Będzie taniej a i tak w trybie TB ogarnia 4,8Ghz i ma integrę. Jak chcesz podkręcać wersję z K, to dobrze jest dać wydajniejsze chodzenie a to zwiększa koszty nieadekwatnie do mizernej różnicy wydajności w grach. Dysk dałem ten sam, tylko w wersji dla graczy z dodatkowym radiatorem odprowadzającym ciepło.

Zasilacz dałem BeQuiet-a 700w z dłuższą 5-letnią gwarancją. Bitfenix też fajny. Obudowę zostawiłem tą co wybrałeś. Przy płycie z podświetleniem RGB fajnie jak jest okno, bo komputer będzie atrakcyjnie wyglądał a te +-kilka db nie powinno zrobić różnicy. 

19 godzin temu, b00gi napisał:

A tak z drugiej strony, mówimy tutaj o Ampere, że poczekam conajmniej do stycznia/lutego, A nikt nie wspomina o nowych kartach AMD. Warto na nie czekać? Czy raczej spodziewać się takich samych problemów z dostępnością co karty Nvidii?

Nie warto moim zdaniem, bo ceny drożeją. 

Edytowano przez Michal30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale zobacz. Ten KF jest tylko 100 zł droższy. Po 2-3 latach proponowany przez Ciebie procesor może już nie dawać satysfakcji koledze a na rynku będzie już 12-14 generacja intela z nowym socketem. Trzeba będzie wymieniać całą platformę a w przypadku KF wystarczyło by wykręcić trochę procesor. Fortis do stockowego KF wystarczy a jak pojawi się potrzeba podkrecenia to wtedy można pomyśleć o wymianie samego chłodzenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, komputer już zamówiony z 10600kf, tysiaka za niego zaplacilem, a rtx 2070s nie wchodzi narazie w grę z ta ceną. Chlodzenie tak jak wcześniej pisałem od znajomego ogarnąłem dark rock 4 za 2 stowki, wymieniłem ramy żeby nie przeszkadzały sobie z chłodzeniem nawzajem. Komputer przyjdzie jutro, w razie problemów będę tu pisał I się was radził :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny kart 2070S zamiast tanieć drożeją. Na szczęście podobną wydajności taniej oferuje Radeon 5700XT. Można też poczekać na rtx-a 3060Ti, tylko nie wiadomo kiedy będzie dostępny i w jakiej cenie. 

Flagowy MSI Radeon RX 5700 XT GAMING X 8GB GDDR6 na nowszych pamięciach DDR 6. Z nowszych modeli w rozsądnieszej cenie jest ASRock Radeon RX 5700 XT Challenger D OC 8GB GDDR6

@Daimyo

Nie jest tak, że procesor bez k, to klęknie za kilka lat a z k nie, bo podkręcenie nie daje dużej różnicy w grach, natomiast bez karty graficznej wersja kf będzie bezużyteczna. Może być jak masz jakąś kartę na przeczekanie, bo chcesz czekać na nowe rtx-y a tak to bez f, albo k pozostaje. Lepszy przyszłościowo będzie i7-10700 bez k, bo ma więcej rdzeni i może to mieć znaczenie za kilka lat w grach, które wykorzystują wielowątkowość.

Edytowano przez Michal30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to szerzej, a zarazem spłycając do samych rdzeni to te 8 to chyba dopiero w perspektywie 5-6 lat będzie można uznać za przyszłościowe. Bo jak na razie 4/4, 4/8 daje jeszcze radę w grach :)

Moim zdaniem 6/6, 6/12 będzie się miało całkiem dobrze przez te najbliższe kilka lat. Dlatego dopłacać kolejne 500 zł za 2 rdzenie do 10700 względem dobrze wyważonego 10600kf jest nierozsądne.

Pozdrawiam*.
 

* oczywiście mówię tu o podejściu optymalnym kosztowo, mid-grade. Niektórym to starcza. Jak ktoś ma kasę i potrzebę to niech sobie zmienia co generację.

Edytowano przez Daimyo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą, że i5 do gier na długie lata wystarczy i nie ma sensu dopłacać. Kiedyś i5k można było podkręcić o te +-1000Mhz a teraz nowe procesory bez k mają dosyć wysokie taktowania i wybór wersji k/kf pod oc nie ma aż takiego znaczenia. Nawet  i5-10400f nie odstaje znacznie wydajnością w grach od i5-10600k na stokowych zegarach w połączeniu z kartą rtx 2070. Zgodzę się również, że im wydajniejsza karta, tym różnica na korzyść dla wydajniejszego procesora powinna również być większa.

Do większości obecnych gier procesory 4/8 wystarczają przy rozdzielczości fhd. Do monitora o wyższej rozdzielczości i nowych kart rtx 3xxx obecnej generacji procesor i5-10600 6/12 wystarczy. Opcjonalnie można dopłacić do i5k, czy kf bez integry, tylko w przypadku procesora f/kf w razie odsprzedania karty zostaje się do czasu kupna nowej bez komputera. Jak ma na teraz gtx-a 660, to może wybrać wersję kf tańszą o 100ziko.:D 

Wątpię, aby karta 3060Ti była dużo wydajniejsza od rtx-a 2070S, którego poleciłem w zestawie.  Autor może też zerknąć na obudowę mag forge 100r, lub 100m za 219zl bez regulacji podświetlenia wentylatorów 3x12fi w standardzie. W granicach rozsądku da się umieścić w niej dosyć wydajny sprzęt, jak na tę klasę cenową obudów. 

Edytowano przez Michal30
  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko do tematu, w mojej okolicy gościu sprzedaje za 1900zl: 

 https://www.x-kom.pl/p/505277-karta-graficzna-nvidia-palit-geforce-rtx-2070-super-gamerock-8gb-gddr6.html

Na gwarancji, kupiona w marcu tego roku. Warto? Niestety na karte budżet mi się trochę uszczuplil, więc rtx 3070 odpada. Maksymalnie 2 tysiące mogę wydać na kartę, mogę również poczekać na rtxa 3060ti, ale mało co o niej wiemy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda za swój model MSI Gaming X płaciłem w zeszłym miesiącu 1600 zł, ale to był okres wyprzedaży z okazji "premiery" RTX 3080... Myślę, że na ten moment warto - premiera RTX 3070 znów okazała się papierową, więc wielkiego wyboru nie ma... Można wziąć niby RX 5700 XT, ale te sterowniki od AMD odpychają.

Spróbuj stargować stówkę i bierz, a jak się nie uda - no to i tak wielkiego wyboru nie ma... RTX 2070S to nadal mocna karta, a 3060 Ti nawet jeszcze nie zapowiedzieli, więc można czekać w nieskończoność. Plus patrząc na wydajność RTX 3070, to 3060 Ti wiele wydajniejsza od 2070S raczej nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kartę jak czekałem, tak czekam. 2070S dalej drożeją zamiast tanieć, a po drugie jest ich coraz mniej. Możliwe, żeby na xkomie był tylko jeden model ? Na morelach 2 modele ? Obawiam się, że zostanę z niczym i coraz bardziej zastanawiam się nad 5700XT

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RTX 2070 Super już na pewno się nie doczekasz, jakby sklepy miały te karty na magazynach to by je wyprzedawały bo obecnie niejeden by chętnie taką kartę kupił w nieprzesadzonej cenie - w obliczu fatalnej dostępności RTX 3070. 

Zostają używki - https://www.olx.pl/oferta/gainward-geforce-rtx-2070-super-gwarancja-do-11-03-2023-CID99-IDHd3h8.html#8f6ae658ce

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...