Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nuka157

Wybór konsoli do gier

Polecane posty

Rozważając wybór konsoli trzeba się najpierw zastanowić w jakie gry ma się ochotę grać. Na PS2 wyszła masa świetnych tytułów z którymi warto się zapoznać, a poza tym można je teraz tanio kupić, ale trzeba też sobie zdawać sprawę, że na tę konsolę już nie będą wydawane żadne wyjątkowe gry.

Dla mnie osobiście wybór był prosty i drugi raz wybrałbym tak samo - PS3. Dlaczego? Po pierwsze EXCLUSIVE'y! Za nic nie przepuściłbym takich gier jak Uncharted, Ratchet & Clank, Resistance 1 i 2, Killzone 2, Metal Gear Solid 4 czy nadchodzących Uncharted 2, God of War 3 albo Heavy Rain. Warto na PS3 pograć też w Little Big Planet, InFamous i sporo innych gier, których nie ma na pozostałych konsolach ani PC. A tytułów multiplayerowych również nie zabraknie :)

Drugi powód, dla którego wybrałem PS3 to fakt, że to najnowsza konsola obecnej generacji, więc prawdopodobnie najdłużej będzie mi służyła. No i nie jest tak awaryjna jak X360 :)

Dla niektórych ważne jest też, że mogą na PS3 obejrzeć film Blueray, DVD czy divx. Sam też czasem oglądam, ale przy wyborze konsoli ani mnie to nie grzało, ani nie ziębiło. W końcu konsolę kupuje się dla gier :P

Moja rada jest więc taka: dołóż trochę kasy i kup PS3, a potem zbieraj na piękny, wielki telewizor FullHD :) A jeśli zobaczysz wcześniej u jakiegoś kumpla taką konfigurację w akcji, sam będziesz wiedział, że warto :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nuka157

Myślisz że tego nie wiem ? Wypala się płytę o pieprzy przez 40 minut, legalne ale po co jak zwykły film nagram w 3 minuty ? Co do ps2, chętnie zagrałbym w god of war 2 i 1 . Czy warto ? Jak grafika, powiem że na psp mi się podobała ale była zbyt krótka. Dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się pod temat podepnę :P Za parę dni wracam znad morza i chcę sobie kupić konsolę. Mój wybór padł na ps2 ale się jeszcze waham :P

nextgena raczej nie opłaca mi się kupować, gdyż tv z fullhd nie mam i na razie nie zanosi się żebym taki kupił. W pokoju stoi crt 29" i na nim mam zamiar grać.

I teraz pytanie do was: opłaca mi się kupować ps2 ?

Jakby wyglądała grafika w grach po podłączeniu X0 do mojego tv? I na razie na wydanie mam 400pln ale zawsze można poczekać i troszkę kasy dozbierać :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wahaj się kup te ps2. Mam taki tv jak ty i jeszcze jeden 42 calowy lcd full hd, ale lepiej gra się na zwykłym także o jakość się nie obawiaj. Takie gry jak Black czy God of War 2 wyglądają świetnie. A na ps2 400 zł ci spokojnie starczy jak coś pisz PW to ci podam stronkę z nowiutkim slimem za 379zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nuka157

Do tego memorka, 30 zl, gry , starczy 400 zl ? Bo te dodatki trochę kosztują, ja też się waham, zresztą zamawiam i jutro mam, ale waham się ogromnie między psp a ps2,

jeśli PS2, to konsola, 8 mb, + god of war 2 . 400 zl przesyłką + 40 zl za kartę + 50 zl za grę = 500 zl . Za tyle to ja mam nową konsolę PSP. Kartę 2 GB już mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nuka157

http://konsoleigry.pl/index.php?main_page=index&cPath=45

Kupował ktoś tu ?

Tam mam zestaw taki: wybrany przeze mnie :

konsola 90004 (385 zl) + memorka 8 mb (30 zl) + God of War 2 (49 zl) + przesyłka 23 zl kurier= 487 zl !!!!!!

Drogo , brać czy da się taniej ??????

Dodam że mogę jeszcze kupić 1 grę wybraną przeze mnie za 40 zl. Chyba że za 90 zl mam używany zestaw gier dobrych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja radzę wam kupić sobie PS2.

Konsola 300zł-400zł + Memory Card 8MB 30zł + jakaś gra 50zł = 380zł/480zł

PSP 400zł-500zł + bateria* 25zł + ładowarka** 20zł + gra 45zł = 490zł/590zł

Oczywiście liczę używane egzemplarze :D

*nie jestem pewien czy to jest potrzebne jak nie, to nie licz tego ;)

**to co wyżej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nuka - bierz.

Sluger - skoro nie wiesz, to ci powiem. PSP jest przenośne (W-O-W!!!oneoneoneo). Bateria do przenośnego urządzania? "Wole beeez!" Z mojej komórki już dawno wyjąłem baterie, ale podejrzewam, że zepsuł mi się głośnik bo nikt do mnie nie dzwoni. Ładowarka? Bez przesady, nie potrzebuję ładować swojej baterii. Od dawien dawna tego nie robię i wszystko śmiga, a cały czas korzystam z telefonu!

Na poważnie - zastanów się zanim coś napiszesz -_-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nuka157

Już wziąłem PSP Radiant Red 3004 ;) Zapłaciłem za zestaw 500 zl, jeszcze mam kartę 2 GB ;)

Teraz myślę nad myszką do 100 zl lub padem, zobaczy się bo jeszcze mi kaska została, a po co mo teraz ps2 ? Za drogie w utrzymaniu obie platformy ;) ;)

Używki psp to schodzą za 300 zl do 400 zl. dla sprostowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem używane ps2 za 270 zł z całym okablowaniem , kartą i,padem i 3 grami :0 i uwierzcie mi opłaca się bardziej niż psp na którym grałem od czasu do czasu ;) teraz zbieram na xbo'ksa 360 lub ps3 , tylko nie wiem co wybrać ;/

EDIT : Nuka czemu wziąłeś psp któremu dałeś 3+/10 , lubisz słabe granie ?? ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem PSP bo nie mam w pokoju TV, w roku szkolnym jestem zabiegany, PSP ma różne inne funkcje, konsola dostala ode mnie 3/5 . I troszkę żałuje wiesz ? Mimo tylu gier które wyjdą i tego że mam to czasami jak sobie pomyślę o god of war 2 na ps2 to troszkę mnie to kluje że jej nie wybrałem bo cena nowej+memorka_god of war 2 była taka sama co psp nowe 3004 . Hm... zobaczymy, to nie tak że z psp jestem niezadowolony ale średnio ci powiem. Nie mam narazie kupionych gier na nią. Ps2 i tak kupię, najprawdopodbniej w przyszle wakacje. :kiss:

Nie wziąłem ps2

bo nie mam tv w pokoju

malo czasu w roku oprócz wakacji i ferii

wahania, ze grafik na ps2 nie bedzie mi sie podobala i strace na to kase

i sam nie wiem, psp ma wsparcie od SONY, a ps2 jest przestarzaaaaaałe

I tak mówiąc szczerze to na psp gry wyglądają ładnie przez niską rozdzielczość, i ogolnie panorama, na ps2 10 gier jest bardzo ładnych a reszta była ładna kilka lat temu :confused:

Jeśli ps3 będzie kosztować 800 zl to je kupię bo na tyle mnie stać.

Jak zagram w Tekkena, GTA, Grant tourismo, assasina , dante's inferno, metal gear, nba itd. to ci powiem czy warto było. Ja zakładałem że będzie warto zagrać gdzie chce i myślę że nowsze znaczy lepsze. A ps2 zawsze można dokupić, ewentualnie u mnie się nie pali, mam skończyć Liceum, więc ps3 się zestarzeje :laugh: 3 lata, oby, i wtedy ps3 ze wsparciem ps2 i god of war 2 , 3 i inne hity. Chyba lepiej z psp przez 3 latka do ps3 :laugh: :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie licytuję tą 1 :P Jak nie wygram to chyba kupię tą ostatnią i jeszcze na jakieś gry mi starczy :D

A mam jeszcze takie głupie pytanie: można do ps2 podłączyć pada od X0? Bo ten od X'a jakoś lepiej leży ^^

Nie ma mowy, jak już kupisz to zagraj w God Of War 2 . Warte każde pieniądze, zresztą teraz kolekcjonerka schodzi na allegro, bądź premierowa za 67 zl . Nie zawiedziesz się, mitologia w 20 h. Miód.

Jaki masz nick na allegro , narazie obserwujesz czy jesteś henrykiem :laugh: ????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze nowy posty żeby było widać :P

W końcu mam ps2 ;d Wszystko fajnie tylko mam jedną uwagę. Dlaczego w tekkenie 5 jest taka ładna grafa a juź w Tonym Hawku Proving Ground jest nie za ciekawie? Jest to wina kabla ? Bo był jakiś w zestawie. Kabel EURO dokłądnie.

I jakim kablem najlepiej jest połączyć ps2 do tv, żeby była najlepsza jakość obrazu? Jak możecie to zapodajcie linki do allegro/sklepów z takim kablem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://polygamia.pl/Polygamia/1,95339,6910...arych_gier.html

Masz Xandi, pewnie będziesz chciał zagrać w te hiciory klasyki, szykuje się slim ps3 i wsteczna obsługa gier z ps2 , wróżbitka ze mnie :laugh:

Co do pytania , już zbieram myśli, szare komórki ledwo co żywe, i wszelkie inne pieroły , otóż:

SONY nie popisało się przy kablach , tym dodawanym, zresztą jak i w innych rzeczach, no cóz, czasami nie wszystko wychodzi ludziom dobrej woli ?!

Kabel który zapewni Ci lepsza jakość, na pewno odczujesz znaczącą różnice w jakości w nawet na najtańszym kablu to Euro/SCART RGB, różnica między cinchami a tym jest ZNACZĄCA,

masz link zakończonej aukcji byś wiedział co szukać :kiss:

http://allegro.pl/item689647831_kabel_rgb_...nia_fa_vat.html

Co do grafiki, wiesz , może ta gra ma burą grafę ???? Nie widziałem jej ale lepiej kup ten kabel , lepsza jakość, kabel podstawowy jest uniwersalny a więc nadaje się do wszystkiego i do niczego

Dam ci hierarchie kabli :

Ranking jakości kabli do PS2 jest mniej więcej taki: kabel RF, kabel cinch (z zestawu), kabel S-Video, Kabel Euro RGB, kabel component. Component przydaje się jedynie przy przy HDTV, najlepszy do normalnych tv jest RGB. Sorry za chaos ale wszystko piszę na szybko i w miarę sprawnie.

http://allegro.pl/item681180755_kabel_rgb_...owka_r2pol.html

Polecam ten, jest lepszy i ma przełącznik, koniec zielonych filmów, zabiezpieczenie SONY w obrazie

A i jeszcze jedna odpowiedź, a co tam, jak pisać to na całego :geek:

Dylemat pchania się w kabel component do TV CRT SD itd.

Jeżeli twój tv ma wejście component (rzadko spotykane w CRT ale oczywiście się pojawiało, głównie w nowszych) to jasne że tak, obraz może być lepszy niż po RGB, a jeżeli tv obsługuje jeszcze progressive scan to jesteś w niebie, najlepsza możliwa na PS2 jakość.

Czyli RGB a jak masz componenta to komponenta. I ten progresive, sprawdź sobie i poczytaj i kup któryś z tych kabli.

Przepraszam za chaos.

Gdy przyjdą podpalić twój dom... krwi nie odmówi nikt

kula w łeb

Gears Of War

buhahaha

Nie grałem ?! taki mały kretynizm mnie złapał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał PSP. Na PS3 lub Xboxa faktycznie nie masz co liczyć z takim funduszem. Ewentualnie możesz kupić PS2 z kilkoma grami i kartą pamięci. Ale ja ci polecam PSP.

On już kupił PS2, właśnie mu doradzałem kabel do sprzętu a ty bezczelnie postujesz w tym temacie, no wiesz co ? :laugh:

To w takim razie bierz RGB w mieście, nie zapłacisz za przesyłkę i god of war 2 również, 20 jazdy na najwyższym poziomie. Grafik jest na prawdę śliczna. Polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...