Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nuka157

Wybór konsoli do gier

Polecane posty

Gość nuka157

Witam. Nie będę was przepraszał za tworzenie tematu jak i dylematu. Lubię słuchać rad i dlatego postanowiłem go stworzyć. Do rzeczy, mam 650 zł i nie wiem na co się zdecydować. Telewizora w sypialni nie mam, jest w salonie i u siostry ;(, i się tak zastanawiam poważnie nad ps2 , PSP , ewentualnie cały czas zbierać na next gena. Niestety 650 zl to za malo na ps3 lub xboxa 360. Co wybrać ? Nie patrzę na to w sposób przenośne i stacjonarne. Patrzę na konsolę na której będę grał. Jakie są według was plusy i minusy obu konsol i którą byście wybrali. Dodam że uwielbiam God of War, grałem już na PSP bo miałem 3 konsole , ale tak na krótko, teraz mam okazję mieć na stałe i nowe. Proszę o pomoc.

TV to poczciwe SD, "20" i stare jak świat tylko z SCART "28" . Chcę się dobrze bawić, i grać i grać, mieć dużo fajnych tytułów graficznie takich jak god of war.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji posiadanych przez ciebie telewizorów, moja rada - odpuść PS3. Xbox'a możesz podłączyć do monitora komputerowego przy tym zachowując całkiem niezłą jakość. Cóż, ciężko coś doradzić, bo konsolę wybiera się pod gry. PSP, PS2 czy Xbox 360? Cóż, ja osobiście bym brał jakiegoś używanego Xbox'a, albo PSP ze świetnym wyposażeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nuka157

Cóż, właśnie że nie wiem co mam robić. Bo chciałem sobie zagrać w god of war 1 i 2 , tekken 5 , black, killzone, i pytanie , wpakuję się w ps2 i co potem ?

Dużo takich ślicznych gier jest ?

A co do psp co masz na myśli , świetny zestaw ?

Myślałem nad nową , tylko jak mi się ma znudzić tak szybko jak poprzednie , to sam nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ci się może znudzić :) Na PS2 jest ogrom świetnych gier (z miejsca mógłbym wymienić ok. 50-ciu), a na PSP są teraz zapowiedziane naprawdę świetne gry i wygląda na to, że będzie ich coraz więcej. Właściwie, to przez myśl mi przebiegła możliwość zakupu używanego PSP Fat (+/- 370 zł) oraz używanej PS2 Slim (+/- 300) a dokupienie gier na allegro po taniości, ale nie wiem czy to ma sens. Szukając innowacji, możesz kupić PS2 oraz Nintendo DS. Jeżeli nie wierzysz, to po wymacaniu ekraniku się zakochasz ^^ Gry porywają jak wodospad.

Świetny zestaw PSP to: PSP 3000, duża karta pamięci, futerał, kilka dobrych gier...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nuka157

Nie ma mowy o DSie, nie lubię brzydkiej grafiki. Wystarczająca jest w PSP i PS2. Nie wiem tylko jak to się ma porówanie miodności God of war na psp i ps2. Co do tego świetnego zestawu, miałem i taki za 360 zl, sprzedałem, przerobione za 300, sprzedałem, ogoółem , gry nie są takie fajne, hm.. i dlatego pomyślałem o ps2. Czy nie za dużo wymagam od saruszka ps2 ? Sam nie wiem, boję się ografikę, tylko w ps2. Jak to będzie wyglądać. PSP nowe 3004 kosztuje ok. 500 zl, a ps2 250 zl. ;) Sam nie wiem już.

Zagrać w goda 2 , co ja bym dał by pożyczyć od kogoś na 3 dni, zagrać i zdecydować....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, właśnie że nie wiem co mam robić. Bo chciałem sobie zagrać w god of war 1 i 2 , tekken 5 , black, killzone, i pytanie , wpakuję się w ps2 i co potem ?

Dużo takich ślicznych gier jest ?

PlayStation2 to już 8-letnia konsola, fajerwerków nie oczekuj, nawet te najładniejsze gry (GoW, GT4 i inne) przy obecnej generacji wypadają blado. IMO kupienie PS2 było sensowne jakiś rok temu, teraz jest już trochę za późno. Można by ją polecić tylko komuś jako konsola dodatkowa, tak aby zapoznać się z klasykami itd.

A co do psp co masz na myśli, świetny zestaw ?

Prawdopodobnie używany, z jakimiś fajnymi grami, kartą pamięci, etui itd.

Myślałem nad nową , tylko jak mi się ma znudzić tak szybko jak poprzednie , to sam nie wiem.

Nowej się nie opłaca kupować. Sam za PSP 3000 (najnowsza wersja) z 3 grami, kartą pamięci i pokrowcem zapłaciłem mniej niż w sklepie stoi sama konsola.

Gdybym był na twoim miejscu dozbierał i brał bym XO (sam mam i jest to najlepsza konsolka na jakiej jak dotąd grałem). Na PS2 jest za późno a od niewykorzystanego potencjału PSP aż zęby bolą. Na przenośną konsolkę Sony jest jedna-dwie gry z ocenami powyżej 90% (GoW i Tekken), a brak drugiego analoga jest już poniżej krytyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz możliwość wykombinowania 50 , 100 , 150 zł lecz nie koniecznie to kup sobie PS3 aczkolwiek nie w Polsce i nie nowe , wejdz na e-bay i sobie znajdziesz lub tak jak ja poproś znajomą osobę z za granicy np. z Anglii o kupienie jej tem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci radzę kupić ps2. Też niedawno miałem ten dylemat, ale wziołem PS2 i teraz jestem bardzo zadowolony. Mam Blacka, Tekkena5, God of War 2, Predator: Concrete Jungle i te gry są dla mnie supcio. A mój kolega ciągle przywozi nowe gry (kupuje oryginały za granicą). Ma Red Faction 2 (warto zagrać na ps2), Matrix path of neo, Star Warsy.. Mógłbym tak wymieniać do wieczor. Dla tego są fajne gry na ps2, wychodzą (na pewnoo nie tak dużo jak kiedyś) chociażby taki Ghostbusters. U mnie w mieście wiele osób ma PS2 i są zadowoleni.

PS: Masz taki nick jak imię mojego psa Nuka. xD Bez obrazy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nuka157

N cóż, kwstię nicka pozostawię bez komentarza, dziewczyny mi już coś o tym mówiły...

PSP, rzeczywiście nie wykorzystany potencjał, spójrzcie tylko na god of war ? 5 h ? porażka...

PS2 miałem kupić 3 lata temu, nie pytajcie co z kasa zrobiłem, nie dam rady nic więcej dać, ps3 za granicą ? Strach jedynie , choć na ebayu nie patrzyłem, może za groszę są ps2 używki na ebayu. Ja skończyłem na grafice Doom 3 dlatego jak nawet ps2 do niej nie dosięga to cóż...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to koledzy mają rację, musisz sam zdecydować, my możemy najwyżej coś ci doradzić lub odradzić. Najlepiej by było gdybyś mógł przed zakupem przetestować każdą z tych platform. Niestety, obecnie w sklepach przeważnie są podpięte tylko xbox i PS3. PS2 przy odrobinie szczęścia też znajdziesz, ale zagranie na PSP graniczy z cudem. Zawsze można liczyć że jakiś kolega będzie miał konsolę, wtedy wystarczy się wbić na nockę czy choćby na dzień porzyczyć i przetestować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nuka157

Z ps2 tylko do czynienia nie miałem ! Z PSP miałem i oceniam na 3 + , krótkie gry, ale że nie miałem nigdy ps2 to cóż, ciężko mi jest oceniać czy lepsze jest.

A co do ps3, gdybym miał 1000 zl kupiłbym ps3, dlaczego ? Czy nikt nie widział ps3 na TV SD ? Nie trzeba mieć HD Ready, no trzeba ale jak się nie ma to się lubi co się ma. Obraz nie wygląda tak źle na SD, mam kumpla i obraz wygląda fajnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3+/10 tak? To nie rozumiem czemu w ogóle się na tą konsolą zastanawiasz. Gry na PSP są fajne, ale jak już pisałem takich BDB jest garstka. Konsola przenośna to w mojej opinii tylko taki miły dodatek, jeśli ma się już stacjonarkę. Jeśli dużo grasz to wszystkie warte uwagi pozycje na PSP jesteś w stanie zaliczyć w bardzo krótkim czasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dozbieraj i kupuj next-gena. Tylko nie x'a arcade, jeśli wybierzesz ścieżkę MS to dozbieraj przynajmniej do premiuma. Ale ja polecam PS3, na 28 calowym telewizorze źle nie będzie, wiem sam grałem na takim ;) Nawet na 20-stce kineskopowej ujdzie, też na takiej grałem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nuka157

3 + w skali do 5 ;) Popatrzę na allegro, być może zdecyduję się na nową PSP. Tylko w jakimś packu , gdzie szukać tego typu pakiety ? Czyli konsola + gra. Nowa oferuje :

zero rys

niewyrobioną baterię

żadnych uszkodzeń

analog i przyciski nieużywane

Miałem kilka tych konsol i z doświadczenia wiem ile to kosztuje. Chyba jednak sobie daruję ps2, bo z teco co mówicie nie oferuję lepszej grafiki. Muszę tylko popatrzeć nowe konsole, ewentualnie zrobię sobie listę gier w którę chcę zagrać na PS2 , PSP . Xboxa pod uwagę już nie biorę , tylko ps3. Na PSP wychodzą gry , na ps2 już nie. Jak myślicie, PSP jest lepsze od ps2 pod względem grania ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz PS2 ;) Jest zdecydowanie lepsza, jeśli chodzi o gry (Gran Turismo, GTA na konsole etc.). Oczywiście GTA: LCS i GTA: VCS są na PSP, ale ja osobiście nie umiałbym chyba grać na PSP. Grafika na PS2 też lepsza od grafy na PSP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nuka157

To mnie rozbroiliście. Już miałem szukać PSP a tu ZONK. Teraz jestem w kropce, robię listę gier w którę chcę zagrać, i zrobie plusy i minusy , wybiorę zwycięzce, zrelacjonuję podbój tu na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On miał chyba na myśli DVD-Video, które PS2 odtwarza bez problemu.. Co do DivXa, to trzeba się troszkę pobawić z softem, ale ja Ci nie powiem jak to zrobić, bo nigdy tym się nie interesowałem :P

Po drugie, nie doznasz dobrej grafiki na PS2 podpiętej np. w jakimś supermarkecie.. Widziałem taką w Realu. Była podpięta przez cinche do telewizora lcd.. Wszystko rozpikselowane, rozciągnięte etc. Owszem, można grać na PS2 na LCD ale to wymaga konfiguracji.. Według mnie, najlepiej na "czarnulce" gra się przez kabel RGB na zwykłym (CRT? nie wiem jak to się nazywa..) telewizorze 20/25" ..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...