Skocz do zawartości
Mimizu

Propozycje nowych tematów (+ sprawy organizacyjne)

Polecane posty

Gość Chess_Board

no myslalem ze co do ksztaltu sie dogadalismy:

CIEZKIE GRANIE - Black Death Thrash Speed Noize etc.

LEKKIE GRANIE - Heavy Power Gothic itd.

tak mialo byc, czyz nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no myslalem ze co do ksztaltu sie dogadalismy:

CIEZKIE GRANIE - Black Death Thrash Speed Noize etc.

LEKKIE GRANIE - Heavy Power Gothic itd.

tak mialo byc, czyz nie?

No ... tak ;-) Raczej. No ale skoro wszystko jest ok to zakladaj. Zobaczymy co sie bedzie dzialo.

PS."Lekkie granie" -- heh, <-> kawa zbozowa :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board

kawa zbozowe? Ee...? Kto ma zakladac? Ja czy oni? :)

A poza tym, moze jakis topik o undergroundzie? Wiecie, jakies ultra grim Abyssossy z Gwatemalii i inne tego typu rzeczy by byly recenzowane polecane by byly linki do mp3 biografie itd.? How do you feel 'bout that? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe... no i widzicie, tu jest problem. Wcale się do kształtu nie dogadaliśmy Nawet ciężkie (heavy) granie się kojarzy niejednoznacznie - kłopot z samą nazwą, nie wspominając o zawartości. Gdzie tu wstawić doom? Gdzie industrial, który jest muzyką lekką w wykonaniu Rammstein i ciężki w wykonaniu NIN czy White Zombie?

Ale spox, zapewne zamiast tego będą 3, max. 4 topiki, gdzie się to wszystko rozłoży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no myslalem ze co do ksztaltu sie dogadalismy:

CIEZKIE GRANIE - Black Death Thrash Speed Noize etc.

LEKKIE GRANIE - Heavy Power Gothic itd.

tak mialo byc, czyz nie?

Niespecjalnie podoba mi sie taki podzial. Jak chce rozmawiac o pierwszej plycie Helloween, to mam pisac w topiku pierwszym (bo to speed metal), a jak o nastepnych, to juz w drugim? A czy Megadeth ma cos wspolnego z Vaderem czy Emperorem?

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niespecjalnie podoba mi sie taki podzial. Jak chce rozmawiac o pierwszej plycie Helloween, to mam pisac w topiku pierwszym (bo to speed metal), a jak o nastepnych, to juz w drugim?

E.. Helloween to sztandarowo jest power metal, niezaleznie jakie mieli jazdy wiec.. zreszta i tak Ty nic pewnie nie bedziesz o nich pisal, bo jestes moderatorem i Twoim zadaniem jest narzekac na userow, kasowac posty i udawac wielkiego znawce :wink::wink::wink:

A czy Megadeth ma cos wspolnego z Vaderem czy Emperorem?

Rownie slabego wokaliste :wink::wink:

Powinno byc wiecej podzialow, bo tak jak juz CormaC napisal, troche ciezko bedzie pisac o Helloween w topicu o lekkim graniu.. zreszta, to i tak kwestia podejscia, bo dla mnei ciezki jest black, death i grind, a reszta to pedalstwa, ale to takie subiektywne podejscie :wink::wink:

NOm.. w kazdym razie jestem za stworzeniem oddzielnego topica dla Black Metalu, a reszte to se dzielcie jak chcecie. Ale IMO najlepszym podzialem byloby podzial na zespoly, lol.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, żeby nie przedłużać - proponuję taki podział:

Dla prawdziwków - death, black, thrash, speed

Dla lajtowców - heavy, power, gotyk,

Dla odmieńców - doom, industrial, space, symphony i inne

Reszta IMO jest tak rzadko spotykana, że upchnie je się w jakimś z tych topików. Tak samo jak pagan czy war pójdzie do prawdziwków, elektro dla lajtowców lub ambient dla odmieńców. I już ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO trzeba bardzo dokladnie przemyslec podzial krolestwa Metalu na poddzialy, bo inaczej skonczy sie to tak, ze co drugi post bedzie wygladal mniej wiecej tak: "ej, wypad z <nazwa zespolu> na topic <nazwa topiku>". A na drugim topiku odesla goscia nazad albo jeszcze gdzie indziej. Po prostu czasem ciezko stwierdzic co kto gra, a rozni ludzie roznie interpretuja sprawy podzialow na gatunki. I bedzie zamiast porzadku balagan i klotnie o to, co gra jaki zespol i dlaczego ktos kogos wyrzucil do innego poddzialu.

Ciekawe jak np. zaklasyfikowalibyscie Children of Bodom. Muzycznie jest to przeciez power metal, tyle ze z ciezkimi wokalami, ktore wielu fanom klasycznego metalu nie pasuja. I gdzie to teraz wpakowac? Do jakiego topiku?

Dla lajtowców - heavy, power, gotyk,

Jakos nie widzi mi sie w jednym topiku Iron Maiden i Helloween wraz ze "smutasami" i innymi "wampirami". Przeciez to zupelnie rozna muzyka.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board
Hmm, żeby nie przedłużać - proponuję taki podział:

Dla prawdziwków - death, black, thrash, speed

Dla lajtowców - heavy, power, gotyk,

Dla odmieńców - doom, industrial, space, symphony i inne

Reszta IMO jest tak rzadko spotykana, że upchnie je się w jakimś z tych topików. Tak samo jak pagan czy war pójdzie do prawdziwków, elektro dla lajtowców lub ambient dla odmieńców. I już ;]

Podzial jest ok, co do helloween - kazdy wie, ze to jest Power i nie ma gadania i zadnych odstepstw :). Speed to np. Sarcofago i o taka muzyke w tym miejscu chodzi. Jest dobrze, i niech najlepiej tak zostanie. Jesli koles wskoczy na temat "dla prawdziwkow" z Iron Maiden, to wiadomo, ze powinien jak najszybciej sie ulotnic, poza tym, wydaje mi sie, ze kazdy ma w sobie tyle wyczucia, ze wie, ze raczej z Artrosis sie przy Blackowcach nie pokaze... Ambient - moze zostac u odmiencow, bo w koncu w metalu jest dosc popularny... A co do wesolego heavy i gotyckich smutasow - trudno, niestety, trzeba isc na kompromisy ;)

ew. mozna zrobic taki podzial:

"dla prawdziwkow"

"dla lajtowcow"

"dla smutasow"

"dla odmiencow"

jesli bedzie ci, Cormacu przeszkadzac gotyk w topicu o heavy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board
A nie przeszkadzaloby Ci np. country w topiku o rocku? Co z tego, ze i tu i tu masz gitary, bas i perkusje, skoro to sa dwie bardzo rozne odmiany muzyki?

Ale czy country jest odmiana rocka? Mi sie wydawalo, ze nie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CormaC - dobra, rozumiem cię, ale musimy iść na kompromis. Mnie też nie podoba się, że ktoś mi może wjechać z jakimś postrzelonym Rhapsody na topik, gdzie rozmawiamy o mrocznej, podniosłej muzyce gotyckiej, a mimo to jakoś to zniosę ;] Inaczej będziemy dążyć do tego, że każdy gatunek będzie miał swój topik, a to będzie już masakra.

Ale czy country jest odmiana rocka? Mi sie wydawalo, ze nie
Who cares? EOT.
Ciekawe jak np. zaklasyfikowalibyscie Children of Bodom.
Jak nie wiadomo gdzie coś zaklasyfikować, to dorga prosta - do odmieńców ;]
a co do podzialow, to o Samaelu mam pisac w 4/5 na topicach?
Faktycznie, z Samaelem będziesz miał problem. Trudno, cierp. ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board

a więc... Kardynale - skoro doszlismy do wnioskow, ze trzeba isc na kompromis, uzgodnilismy ostateczny ksztalt tematow oraz zapanowala ogolna atmosfera dobra, milosci i pokoju......

TO CZY MOZESZ WRESZCIE STWORZYC TE TEMATY????

:D:D:D:D:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc... Kardynale - skoro doszlismy do wnioskow, ze trzeba isc na kompromis, uzgodnilismy ostateczny ksztalt tematow oraz zapanowala ogolna atmosfera dobra, milosci i pokoju......

TO CZY MOZESZ WRESZCIE STWORZYC TE TEMATY????

:D:D:D:D:D

Hmm, a czemu Ty nie mozesz ... he ? Co w tym trudnego :-) klikasz na "Nowy Temat" wpisujesz topic i czekasz czy zamkna czy tez nie ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przeszkadzaloby Ci np. country w topiku o rocku? Co z tego, ze i tu i tu masz gitary, bas i perkusje, skoro to sa dwie bardzo rozne odmiany muzyki?

Ale czy country jest odmiana rocka? Mi sie wydawalo, ze nie...

Czepiasz sie zeby sie czepic? Bo jesli tak, to wiedz, ze ostatnio bywam nerwowy :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board
Czepiasz sie zeby sie czepic? Bo jesli tak, to wiedz, ze ostatnio bywam nerwowy :twisted:

ee? Nie... nie czepiam sie zeby sie czepic, bo... no... po prostu jakos mi sie nie spodobalo twoje porownanie tego wszystkiego do rocka i country, przeciez to zupelnie inna muzyka - a gotic metal wbrew pozorom tez jest metalem :). To tak, jakby Ich Troje nazwac Technem :)

jesli cie zas urazilem, to przepraszam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee? Nie... nie czepiam sie zeby sie czepic, bo... no... po prostu jakos mi sie nie spodobalo twoje porownanie tego wszystkiego do rocka i country, przeciez to zupelnie inna muzyka - a gotic metal wbrew pozorom tez jest metalem :).

IMO roznica miedzy gotykiem a np. Helloween czy Gamma Ray jest tak kolosalna, ze moje porownanie nie bylo az tak znowu przesadzone. Osobiscie nie znioslbym obecnosci w topiku heavy/power metalowym "smutasow", bo na codzien robie sobie z nich jaja :P

jesli cie zas urazilem, to przepraszam...

Nie, po prostu mam zapieprz na uczelni (zapieprz = po dwoch miesiacach nicnierobienia trzeba zaczac sie uczyc ;)) i jestem lekko rozdrazniony. Nie przejmuj sie zupelnie :)

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz powiedzcie mi, który chce ostrzeżenie? Obi, za to, że podpuszcza Chessa, czy ty Chess, za to, że nie doczytałeś w regulaminie, że tematy jeno modzi zakładają? Wy się naradźcie, a ja tymczasem pokasuję co powstało...

Zostawiłbym te tematy, ale oczywiście nikomu się nie chciało napisać, CO WŁAŚCIWIE mają zawierać. Znowu robota, normalnie ktoś oberwie ostrzeżenie. Ale który z was, to już wasza sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board
A teraz powiedzcie mi, który chce ostrzeżenie? Obi, za to, że podpuszcza Chessa, czy ty Chess, za to, że nie doczytałeś w regulaminie, że tematy jeno modzi zakładają? Wy się naradźcie, a ja tymczasem pokasuję co powstało...

to ja juz nic nie kumam ;). W regulaminie jest napisane tak, podczas gdy istnieje Core Zone, ktorego autroem jest zekomo Obi :). O zzo chodzi?

Zostawiłbym te tematy, ale oczywiście nikomu się nie chciało napisać, CO WŁAŚCIWIE mają zawierać. Znowu robota, normalnie ktoś oberwie ostrzeżenie. Ale który z was, to już wasza sprawa.

Maja zawierac dyskusje na tematy o danej muzyce, nic wiecej. Po prostu, to takie Metal Ogolnie, tylko ze podzielone na kategorie gatunkow, tak mi sie wydaje... i tak ja to widze. Po prostu do niczego nie dojdziemy na ogolnych dyskusjach o metalu, bo jesli ja bede gadal z kims o blacku i bedziemy chcieli drazyc ten temat i powstanie sporo postow - to innym zacznie to przeszkadzac... i po to wlasnie maja powstac wedlug mnie te topiki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja juz nic nie kumam . W regulaminie jest napisane tak, podczas gdy istnieje Core Zone, ktorego autroem jest zekomo Obi . O zzo chodzi?
Chodzi o to, że regulamin to świętość. A autorem tematu core jest Wojtex - w końcu sam Obi się dziwił, że w założycielu jest jego ksywka.

A dlaczego twoje tematy były złe? Bo w nazwie tematu nie zawierały informacji na jaki temat tam się rozmawia. Na pierwszy rzut oka, dla lajtowców, dla prawdziwków i dla odmieńców mówi niewiele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja juz nic nie kumam . W regulaminie jest napisane tak, podczas gdy istnieje Core Zone, ktorego autroem jest zekomo Obi . O zzo chodzi?

BO mialem do wyboru, albo zakladac topic Core Zone i nie moc przekleic do niego postow z innych topicow, ktore odnosily sie juz do Core Zone, albo przekleic te topici i stworzyc za ich pomoca nowy topic. Wyszlo wiec, ze pierwsyz przeklejony post byl napisany przz Obiego i tak juz pozostalo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board

a moze temat o lirykach, ktore jakos was szczegolnie uzekly itd.? Tylko, ze od razu na wstepie wszelkie przejawy "statsiarstwa" beda kasowane, czyli bezmyslne wklejanie tekstow - chodzi mi raczej o interpreteacje, itd., jak sadzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board
Liryki - a wiesz, że taki temat już istniał i się nie sprawdził? Raczej z niego zrezygnujemy...

niestety nie wiem, bo nie bylo mnie na starym "krolestwie metalu" i nie wiem co sie sprawdzilo a co nie...

I co, dogadaliście się, kto chce to ostrzeżenie? Jeżeli nie, to obaj dostaniecie po lekkim - jak coś obiecuję, to macie pewność że dotrzymam słowa.

Kardynale, nie sadzisz ze ostrzezenie za zbrodnie popelnione nieswiadomie jest lekko... nie-ten? Przeciez nie wiedzialem, ze topicow nie mozna zakladac, bo moje mysli krazyly wokol ksywki Obi-Sana przy "Core Zone" - nie wiedzialem, myslalem ze regulamin sie postarzal czy co... I o to chodzilo, jesli jednak ktos ma dostac ostrzezenie (a dostalismy obaj) to biore wine na siebie, bo to ja stworzylem te topiki - wiec skasuj to do Sana w odpowiednim temacie, bo to ja zawinilem - nie on.

Ech, nie muszę mówić, że nieznajomość prawa szkodzi? Obaj dostaliście po lekkim ostrzeżeniu i mam nadzieję, że na tym skończą się wszelakie nieprzyjemności :) - CRD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...