Jump to content
Dominikeh

Laptop - zwiększenie przestrzeni dyskowej

Recommended Posts

Cześć!

W lutym kupiłem w x-komie laptop HP Pavilion Gaming i7-9750H/16GB/240 GTX1660Ti 144Hz (https://www.x-kom.pl/p/519221-notebook-laptop-156-hp-pavilion-gaming-i7-9750h-16gb-480-gtx1660ti-144hz.html#Specyfikacja - tutaj link do wersji z 480GB). 

Niestety, dość szybko okazało się, że 240GB dysku twardego to za mało dla mnie (po kilkuletniem "odwyku" od grania zaskoczyło mnie, ile teraz ważą gry 8) )- stąd pojawił się pomysł rozszerzenia tej przestrzeni. Z tego co widzę, mam wolne gniazdo SATA na dodatkowy dysk wewnętrzny - co polecacie? Myślałem o dysku 500GB.

Czy takie dołożenie dysku miałoby wpływ na gwarancję x-komu?

Jak wyglądałaby sprawa z dyskiem zewnętrznym SSD - czy takie rozwiązanie pozwala na płynne granie w gry zainstalowane na tym zewnętrznym dysku, czy jednak taki dysk może służyć jedynie jako magazyn?

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

Na SATA wybór jest prosty ;)MX500 od Cruciala. Montowałem ten dysk w bardzo dużej ilości kompów i lapków ( w tym u siebie) i wszystkie działają do teraz.

Co do gwarancji, xkom raczej nie będzie miał z tym problemu, że masz dodatkowy dysk, gwarancji nie utracisz. Możesz przed wysyłką na gwarancję, wymontować dysk i będzie okej :D Co do zewnętrznego dysku, niestety nie pamiętam jakie prędkości są uzyskiwane po usb. Jakbyś wpiął po usb-c to myślę, że to by mogło działać jak sata, ale niestety nie wiem czy tak jest, nigdy nie eksperymentowałem tak z dyskami.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...