Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tomoslav

Wasza pierwsza gra.

Polecane posty

Rok 1990. Konsola Atari 2600 (RAMBO) Która gra była pierwszą ? Trudno spamiętać gdyż ta wersja konsoli miała kości pamięci na których były zapisane gry. Zagrywałem się w RIVER RIDE, DEMON ATTACK, PITFALL, BILARD, Barnstorming, Atlantis, Video Pinball

Wszystkie te gry zobaczycie na tym wideo

A tu info o konsoli : http://polygamia.pl/Polygamia/1,96455,8762723,Pierwsza_TAKA_konsola_w_Polsce.html?bo=1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grając jako mały dzieciak naprawdę bałem się tej gry i klimatu.

Właśnie ja przez ten "klimat" przestałem w to grać. W Return to Castle grałem w kafejce internetowej, bo u mnie w mieście był słaby dostęp do gier jak byłem dzieckiem, a tam gry na komputerach zajmowały połowę miejsca na dyskach, więc chodziło się tam grać. Do połowy gra mi się strasznie podobała, potem jednak gdy pojawiły się szkielety - jako dzieciak - stwierdziłem, że ta gra jest strasznie słaba. Gdy już podrosłem i pograłem znowu w RTCW byłem zafascynowany tą grą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza gra byl/jsest/bedzie Diablo I. Nigdy nie zapomne tej wysmienitej produkcji. Te zniszczone od klikania myszy, ten zdarty lakier z klawiszy, ta frustracja, gdy pomimo wszelkich staran moja postac padala trupem. Warto podkreslic, ze Diablo niedawno skonczylo 18 lat, a mimo tego serwery multi nadal sa czynne. Brawo dla Blizzarda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją pierwszą grą był Metal Gear Solid. Mam do tej serii wielki sentyment i dla mnie nawet dzisiaj, pierwsza część jest mega grywalna i klimatyczna. Z tego co pamiętam, to grałem po kryjomu, gdyż gra była ojca, a ja ledwo odrastałem od ziemi (miałem może z 6 lat ?) i przypomina mi się komiczna sytuacja, gdy będąc przyłapany na zabawie zamiast zacząć się tłumaczyć pokazałem ojcu, że w piwnicy po walce z Ocelotem, jest kilka sekretnych pokoi, a żeby się tam dostać trzeba rozwalić ścianę za pomocą C4. Od tego czasu mój kochany ojciec przymykał oko na moje bezprawne granie w "grę dla dorosłych" i tylko poprosił abym informował go o podobnych sekretach. Oczywiście fabularnie zrozumiałem grę dopiero kilka lat później, gdy ją sobie odświeżałem, ale do dziś jest to jedna z moich ulubionych gier.

Oczywiście to jest pierwsza gra w jaką grałem z jakąś tam świadomością tego co robię, gdyż wcześniej grałem w jakieś piksele i chyba na N64 w Zeldę, ale nie dam sobie głowy uciąć, że to faktycznie było to. Jeszcze w sumie w okolicach grania w MGSa, grałem w pokemony na GB ale nie pamiętam czy to było wcześniej czy później...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją najpierwsiejszą grą było the settlers III, chociaż niewiele z niej pamiętam, dużo bardziej w pamięć zapadł mi Warcraft III.

Pamiętam, jaki smutek wywołała u mnie przemiana Arthasa, a kiedy zabił sowjego ojca uznałem go za zdrajcę i postanowiłem nie przechodzić kampanii nieumarłych. Dopiero rok temu dokończyłem podstawkę i dodatek.

Pamiętam te zapierające (wtedy) dech w piersiach przerywniki filmowe...serduszka2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza gra na:

PC to : Gothic 2 Noc Kruka (Jedyna gra na pc do której co jakiś czas wracam smile_prosty.gif )

pegasus: contra (Wracałbym do niej gdyby pegasus działał confused_prosty.gif )

Super Nintendo (SNES) : Secret of Mana (Gra którą najlepiej ze wszystkich w jakie grałem wspominam dla mnie była kultowa icon_wink.gif)

Gameboy Advance: Megaman Zero 2

Play station : Quake ( pierwszego play station nie miałem w domu po szkole zawsze przychodziłem do wujka i rywalizowaliśmy kto dojdzie dalej smile_prosty.gif)

Play Station 2 : Fatal Frame (Najlepszy horror w jaki grałem biggrin_prosty.gif)

Krótko mówiąc stare dobre czasy smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie w pierwszą grę zagrałem na psone bo komputera wtedy nie tykałem za bardzo. Jeśli chodziło o gry to grałem tylko w gry przeglądarkowe a pierwsze na płytkach to mam 3 gry, które uznaje za te jedne z pierwszych (dokładniej nie potrafię określić która była pierwsza) to Tekken 3, Rival Schools, Resident Evil 3 i Silent Hill( dwie gry, których bałem się będąc dzieciakiem jak cholera). Dwie świetne bijatyki oraz dwa legendarne horrory. Wspominam te gry świetnie, ponieważ do dziś te dwa gatunki są moimi ulubionymi. Spędziłem przy nich masę godzin i zawsze będą w moim sercu. Wracam do nich nawet do dzisiaj, mój staruszek(psone) dalej śmiga jak szalony a ja mogę się cieszyć starymi, lepszymi grami, które nie były robione dla pieniędzy albo na siłę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siegnalem pamiecia w odmety mojej historii jako gracza i choc nie wszystko teraz dokladnie pamietam, to wydaje mi sie, ze moimi pierwszymi grami na roznych platformach byly:

Frogger na Commodore 64 (okolice 1985 roku)

Pac Man na konsoli Atari 2600 (1987)

Pong na polskiej konsoli TVG-10 (1988)

Blue Max u kolegi na jego ZX Spectrum (1989)

Spy versus Spy na Atari 65 XE (1990)

River Raid na chinskiej podrobce Atari 2600 (1990)

Contra na Pegasusie (1991)

Stunts na PC 386DX 40 MHz (1992)

Mortal Kombat 2 na Amiga 500 (1994)

Medal of Honor: Rising Sun na PS2 (2004)

Tenis na Nintendo Wii (2009)

Red Dead Redemption na PS3 (2011)

Platform mobilnych juz nie wymieniam, bo nawet nie pamietam w co i kiedy dokladnie gralem - oprocz starych gierek z tylko jedna gra bylo kilka modeli Gameboy no i oczywiscie telefony i smartfony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że moją pierwszą grą była: Tajemnicza wyspa :P

Tak, ta ze słonikiem, jasiem, robotem itp. itd. :D

A i jeszcze była taka samochodówka tylko za nic nie przypomnę sobie tytułu :)

Pozatym szybko dorwałem się do gothica 2 , a potem do pierwszej części i przeszedłem obie tysiąc razy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...