Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

HenMezUrke

Wasze Typy Postaci/Drużyn

Polecane posty

Ja zwykle gram tak

Dwaj kolesie z mieczem albo toporem, jeden mag, jeden kapłan i na dodatek bard (dla klimatu).

Teraz gram w Świątynie Pierwotnego zła i gram 4 osobową drużyną bez barda, w tej grze zresztą można stworzyć drużyne od początku do końca. W D&D lepiej mieć mniejsze drużyny bo szybciej zdobywa się doświadczenie :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze czlowiek ! Zadnych tam cherlawych elfow, ktore potrafia jedynie liczyc szyszki na drzewach i krzykliwych pokurczy z gatunku : "Potykam sie o wlasna brode" czy "Mam dwa latka, dwa i pol, nie siegam mieczem ponad stol". Krasnoludy moga conajwyzej nosic za nami miecze i inny orez. Gnomy zabawiac sama swoja obecnoscia. Elfy....elfy...hmmm....z kogos trzeba zartowac.

Ludzie to moim zdaniem najzacniejsza z ras. Najwszechstronniejsza, najladniejsza, najsilniejsza itd.

Wiesz, zabrzmi to głupio, ale dla mnie to jesteś jakimś RPG-owym rasistą... :/ Strasznie wkurzyła mnie ta wypowiedź.

Standardowe ustawienie we wszystkich RPG w ktore mialem przyjemnosc (badz nie) zagrac to : Wojownik, Wojownik, Wojownik z tarcza.

Nie trzeba tu klechy z kazaniami, mamroczacego jakies dziwne inkantacje. Maga i jego swiecacych zabawek czy tez gibkich lotrzykow, ktorzy padaja po pierwszym lepszym machnieciu mieczem.

Niejedną skrzynią lub questem by się zajęli. Obawiam się, że tylko ci się zdaje że doskonale ci szło.

1. Wojownik : Krecacy niewyobrazalny DMG

2. Wojownik : Zwinniejsza wersja, preferowany pancerz sredni. Coby mogl dobiec do lucznika czy maga i go powitac serdecznie.

3. Wojownik z Tarcza : Powolny, ociezaly, opancerzony po zeby. Mozna go tluc tygodniami a i tak nie padnie.

Takie zestawienie towarzyszylo mi w Baldurach, Icewindach, Dungeon Siege'ach, a nawet i w WoW'ie. Sprawdzalo sie swietnie.

? Nie do końca chce mi się wierzyć. Być może było fajnie, ale grać tylko drużyną wojowników to jak dla mnie niewykorzystanie potencjału gry. :/ I ciekawe ile magicznych lub złodziejskich questów pominąłeś (o rozmaitych sekretach gry i rozwoju magii nie wspominając) W takim Drakensangu gra drużyną wojowników to jak gra w Call of Duty wyłącznie pistoletem :rolleyes: .

Preferuje Kaplanow w butelce, magow na zwoju :P Moi wojownicy sa wystarcajaco inteligentni zeby bezproblemowo z nich korzysac. Do rozbrajania pulapek uzywam zazwyczaj elfow.

Przed chwilą pisałeś że nie lubisz elfów w drużynie...

A co do zwojów- nie w każdej grze to jest takie proste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj... to jest ciekawy temat. Najczęściej gram elfem-magiem lub krasnoludem-wojownikiem. Nigdy nie gram żadnymi orkami lub jaszczurami, bo to niesmaczne dla mnie jest. A miks drużyny to : Elf-mag, człowiek-paladyn, krasnolud-wojownik i człowiek-nekromanta. Wszystko jest : 2 do walki, fireballe i wskrzeszanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku mojej przygody z graniem - wojownicy wszelkiej maści. Np. w Diablo I i II grałem wojownikiem/paladynem. Icewind Dale - 3 wojowników w drużynie ;), Baldur's Gate - paladyn. Potem jakoś przerzuciłem się na czarowników i magów. Ale obecnie gram łowcami/łucznikami - za dużo czasu nie mam, więc ograniczam się praktycznie do dwóch gier, Mass Effect i LOTRO i to właśnie w tej drugiej gram elfickim łowcą i coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że to "moja" klasa. Nie lubię za to złodziei, łotrzyków i tym podobnych, do różnych druidów/kapłanów stosunek mam neutralny. Rzekłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęsciej gram: łucznikiem, paladynem, wojownikiem, a rzedziej magiem, bo często na początku jest "łamagą" i sobie nie radzi.Najsłabszy stwór lub inne coś go zabija.Łucznikiem możesz je zabić zanim podejdą, a wojownikiem i paladynem można walczyć bez obaw, bo oboje świetnie posługują się każdym rodzajem broni.Paladynem dodatkowo często możesz używać podstaw magii, a wojownikiem lepszych łuków, zbroi itp.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej lubie grać łowcą. Uwielbiam atakowac z dystansu gdyż taki atak zadaje duże obrażenia a trzymanie potwora na odległość sprawia że nie tracę tak dużej ilości życia. A rasa to bez różnicy ale do łowcy pasuje chyba najbardziej elf... :laugh:

Jeśli chodzi o drużynę to tak: 1x wojownik (tank,) 2x druid/shaman (heal), i 3x albo więcej hunter/mag (dpsy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie odpowiada najlepiej wojownik- w ciężkim pancerzu z dwuręczną bronią (raczej preferuje miecz niż topór). Jeśli chodzi o drużynę to zazwyczaj zbalansowane umiejętności, ale stawiam najczęściej na magów i wojowników :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jestem fanem Lineage 2 to opisze me ulubione postacie w tym MMO:

1. Destroyer (Destro) - świetny wybór jeśli widzimy się jako liderzy klanu, ponieważ Destro jest po prostu NIEOCENIONY w zdobywaniu i-temów na Clan Skills i zabijaniu RB-ków.

2. Spelhower (SH) - najlepszy nucker w grze, choć przyznam że Necro depcze mu po piętach szczególnie na Gracii Final. Najlepszy do bicia kasy, Xp-a oraz na subclasse.

3. Phantom Ranger (PR) - wg. mnie najlepszy bower, choć gdy wyrażam ten pogląd inni spierają się ze mną że He lepszy jest. Może i lepszy ale chyba do PvP ale na pewno nie na Siege.

4. Abbys Walker (AW) - najlepszy Dagger w całym L2. TH nie dorasta mu do pięt.

5. Wallord - najlepszy na low raty.

Oto mój dream team na Siege największego miasta w grze Aden:

1. PRZYNAJMNIEJ 4 Bishopów

2. 9 bądź więcej łuczników

3. przynajmniej 10 Gladiatorów, ewentualnie Tyrantów (a może i nawet lepiej)

4. Ile się da nuckerów, najlepiej Necro i SH.

5. 3 lub 4 Destro na ściągnięcie na siebie ognia łuczników z wieżyczek.

6. Komplet bufferów.

To by było wszystko :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze gram wojem. Wojownikiem człowiekiem gwoli ścisłości. Magów nigdy nie ogarniałem, łucznikiem zapominałem się cofać przed wrogiem, zabójcy/łotrzyki padały dla mnie za szybko...

Jeszcze mnich/kapłan, byle leczący i jeśli żadnego innego nie ma w drużynie. Ale i tak wojownik ponad wszystko!

A, jeśli chodzi o grę to Guild Wars, jednak gram tak w każdego RPG-a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wszystkie MMO i RPG, to często wybieram kobiety na początek ,,na próbę" się mówi, by przetestować wygląd postaci.

A typ to wpierw Wojownik ale nie tank, bo moim zdaniem liczy się siła ataku a nie wytrzymałość. Lubię też Łuczników, ponieważ mają często bardzo dobrze zanimowane skille i dystans daje im przewagę ( Cabal, Dragonica).

Osobne typy odnośnie gier:

Guild Wars

Derwisze- posługiwanie się kosami + możliwość posiadania mocy avatarów(np. Baltazara)

Cabal

Archer- szybki, przepiękne skille, jeszcze ładniejsze stroje i łuki

Dragonica

Archer- szybkość, trzymanie na dystans, można nabić duże combo bez przemęczania się

Dragon Age

Warrior- ten z bronią dwuręczną, za wysoki współczynnik ataku, ładnie wyglądające zbroje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co się rozpisują to mogliby trochę porządek trzymać w tych postach bo się ciężko czyta :P

Postać

Jak byłem młodszy zawsze jakiś wojownik a teraz

Klasa : Mag przywołujący (Nekromanta w Diablo i Lineage2, Warlock w WoWie)

Rasa : W zależności od gry najlepiej pasująca cechami dla maga.

Cechy: W zależności od tego jak ważne są dialogi w grze. Jak ważne to ładuję przede wszystkim w cechy na nie wpływające. Jeżeli nie to głównie te które wpływają na moich przywołańców.

Po prostu uwielbiam wysyłać swoje miniony na wrogów sam pozostając z tyłu wspomagając je leczeniem lub jakimś czarem ofensywnym

Drużyna

Każda postać to specjalista w swojej dziedzinie, żadnych mieszanek. Ponadto każda postać musi mieć broń dystansową. Dlatego w Icewind Dale najczęściej robiłem Wojowników i przerabiałem ich kolejno na magów, łotrzyków czy kapłanów (dwuklasowość).

  1. Wojownik (Krasnolud) - topór z tarczą

    Główny tank, zbiera całe "Zainteresowanie" wrogów na siebie

  2. Wojownik (Człowiek) - najczęściej z wielkim mieczem lub piką.

    Stoi tuż za tankiem. Ma mniej życia ale zadaje dużo większy DMG

  3. Wojownik/Łotrzyk(Elf) - 2 zestawy broni > kusza/łuk i sztylety/miecze krótkie

    Typowy zabójca, nie zajmujący się kradzieżą. Rozbraja pułapki, włamuje się i robi za zwiadowcę. W przypadku większych grup przeciwników jest głównym strzelcem drużyny a w czasie walk z bossami zazwyczaj sprzedaje im ciosy w plecy z ukrycia

  4. Kapłan - proca i jeżeli gra to umożliwia to pika lub włócznia w ostateczności korbacz/morgensztern

    Lekarz i buffer drużyny. Strzela głównie z procy, unika kontaktu bezpośredniego ale jeżeli już to trzyma przeciwników na dystans bronią długą

  5. Druid - proca/łuk i włócznia

    Czasem podleczy ale głównie czaruje. Strzela a w ostateczności zmienia się w niedźwiedzia i leje wręcz

  6. Mag - proca/kusza/łuk krótki i ewentualnie kostur jeżeli coś dodaje do cech

    Wysoko wyspecjalizowany w czarowaniu nawet kosztem niebezpiecznie dużego ubytku na zdrowiu i siły. Głównie czary obszarowe i przywołujące.

W grach w których nie mam dużego wpływu na cechy drużyny zawsze wybieram "brakujące ogniwo" czyli klasę dla której nie można znaleźć przyzwoitego zamiennika. W BG był to strzelający łotrzyk a w Dungeon Siege był to główny tank.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grach z pojedynczym bohaterem zawsze stawiam na wojownika (z mieczykiem i tarczą)

Jeśli chodzi o przygody drużynowe to standard (oczywiście zależy od ilości miejsca w grupie)

1- Wojownik (tank)

2- Wojownik

3- Wojownik/rycerz/paladyn

4- Łucznik/złodziej/łotrzyk

5- Kapłan

6- Mag

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zwykle gram jakąś pół elfką posługującą się strzelbą (of course jeśli można, więc takimi dziewczętami grałam tylko w kilku grach jak np. Arcanum czy Fallout).

Za to wybór reszty drużyny jest zwykle czysto losowy, najczęściej po prostu posiadam tych, którzy pierwsi się do mnie przyczepią (choć są wyjątki jak np. Nordom)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od głównego bohatera mojego dream teama, tj mnie;

Najbardziej lubię łotrów skrytobójców, o charakterze ZAWSZE chaotycznym neutralnym, rasie albo (pół)elf albo niziołek. Niziołkiem łotrem gram na zwykłych papierowych sesjach rpg i jest to najlepsza postać w jaką udawało mi się wczuwać: mam wszystkich gdzieś, lubię sarkastyczne odzyski, lubię kraść i wkurzać MG : D

Natomiast jeśli chodzi o crpg, w tych starszych zawsze grałam paladynem. Kompletnie różna postać, ale za to jaka! Charyzmatyczny, ma leczenie dobrze mu się wywija karsomirem : D

Jeśli chodzi o resztę drużyny, to zwykle staram ją sobie dobierać tak, bym lubiła jej członków, czasem nawet niezależnie od klasy postaci/charakteru (paladyn popylał mi z Viconią, Edwinem i Korganem i specjalnie nie narzekał.)

W Dragon Age zaś najprzyjemniej gra mi się magiem (kobietą oczywiście : ))

Nigdy, przenigdy nie gram wojownikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baldur's Gate II:

- Paladyn-Kawaler (Ja)

- Łowca (Minsc)

- Inkwizytor (Keldorn)

- Bard-Fechtmistrz (Haer'dalis)

- Wojownik-Kapłan (Anomen)

- Złodziej-Mag (Imoen, wcześniej Nalia)

To mój ulubiony zespół i bardzo przyjemnie mi się nim gra, choć czasem bywa ciężko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...