Skocz do zawartości
CruCiatus

Laptop -czy już czas na wymianę

Polecane posty

Witam

Zastanawiam sie czy już czas na wymianę laptopa obecnie mam Lenovo Y700-15ISK z procesorem 6300HQ dokupiłem ram  16 gb ramu wiec mam 20Gb razem i Dysk pod systemem ADATA 8200 Pro 512 Gb (niestety laptop nie wykorzystuje całej prędkości dysku) 

Przeznaczanie Uniwersalny z naciskiem na gry. Cena jaką bym chciałbym  wydać to około  4000zł bez dysku SSD i z jedną kością pamięci bo morze 16 gb z obecnego laptopa by pasowało do nowego. I oczywiście bez systemu. I czy wogule jest sens wymiany Laptopa czy jeszcze poczekać z 1-2 lata jak dużej różnicy wydajności nie będzie. 

Edytowano przez CruCiatus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w wydajności będzie duża, bo masz pewnie kartę pokroju GTX960M.

Z drugiej strony, w przyszłym roku w laptopach wylądują procesory Intel Tiger Lake-H oraz Intel Alder Lake-P - spekuluje się o wzroście IPC rzędu 40-50% względem używanych obecnie cpu Intela. Można oczekiwać także nowych kart Ampere w laptopach w H1 2021. Skok wydajności względem obecnie dostępnych laptopów może być bardzo duży.

 

Czy warto zmienić obecnego laptopa już teraz? To zależy, jak bardzo Ci spieszno do zakupu czegoś wydajniejszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak karta graficzna jest GTX960M. To w takim razie poczekam na przyszły rok bo mnie nie zbawię pół roku jak by miało być coś wydajniejszego i to dużo:)   Tylko jakoś sensownie wyglądały laptopy (Klasycznie ) Jak Y 700 Bo już ciężko znaleźć  Laptopa pod gry z Aluminiowa obudowa i zawiasami które się nie rozlecą albo urwią z zaczepów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesują Cię procesory Intel Tiger Lake-H (wzrost IPC o jakieś 20-22% względem obecnych cpu Intela), to możesz pytać prawdopodobnie w lutym/marcu. W przypadku procesorów Alder Lake (zakładany wzrost IPC rzędu 40-50% względem Skylake), to dostępność to będzie pewnie jesień 2021 r.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...