Skocz do zawartości
KMASBIn

Budżetowy, kompaktowy komputer do 1000zł

Polecane posty

Witam,

Mam na celu zbudowanie jednostki która była by tylko i wyłącznie przeznaczona do przeglądania internetu, oglądania filmów w jakości FullHD maksymalnie i czasami zagranie w takie gry Baldur's Gate, diablo 2 czy coś z roku 2000-2007 na minimalnych. Tak jak w temacie bym się skusił na małą odbudowę (nie musi być na tyle mała i poręczna do podróży, co po prostu postawienie jej w koncie i aby była).  Tutaj chciałbym prosić o pomoc w wyborze dokonanych podzespołów.

Oczywiście używane podzespoły oprócz dysku SSD który chciałbym aby był 256GB maks wchodzą jak najbardziej w grę.

 

Jeżeli dałoby by się coś innego zrobić z takim pomysłem to jak najbardziej jestem też chętny poznania innych opinii.

Dziękuję za poświęcony czas! 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KMASBIn Ten 1000 PLN to bez Windowsa? Czyli mozemy przyjac, ze nie bedzie to komputer pod rozbudowe.

Jesli chcesz nowe czesci, tysiak na nawet sprzet bez Windowsa to za malo. Po prostu kazda czesc, nawet slaba kosztuje. Dorzuc piec stowek, a bedzie to mialo rece i nogi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KMASBIn Sprawa wyglada tak, ze klecac komputer z nowych czesci i najgorszego pazdzierzu mozna zamknac sie gdzies w 1200 PLN. Ja bym takiego komputera nie chcial, ale opcja jest. Bedzie to z czesci o nienajlepszej renomie, bedzie to glosne, bedzie sie to upierdliwe w uzytkowaniu. Glownie rozchodzi sie o to, by nie brac zasilacza za stowke z kawalkiem, wyjacej obudowy za podobne pieniadze i dorzucic chlodzenie na procesor, by zestaw pracowal sympatycznie. Dlatego przyda sie 1500 PLN. Jak uwazasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Sądziłem, że przynajmniej z używanych można by było coś złożyć do tych 1000 zł bo budżet to nie problem, ale na coś co będzie używane od czasu do czasu też nie chciałbym wydawać więcej niż jest potrzebne, więc rozumiem twoją uwagę.  

 

Edytowano przez KMASBIn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, SolInvictus napisał:

@KMASBIn Ale ja teraz nie rozumiem twojej uwagi ;)

Uzywki to kwestia okazji. Mozliwym jest kupic za 1000 PLN mocniejszy komputer niz da sie zlozyc z nowych czesci. Jednak jesli chodzi Ci o uzywki, raczej nie masz czego szukac na forum, bo okazji musisz szukac sam.

Chciałem wiedzieć czego dokładnie mam szukać jakich konkretnych podzespołów, bo nie orientuje się za bardzo co z czym się je. Dlatego okazji już szukał bym raczej na allegro czy inny aukcjach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Bull3t napisał:

Znajdziesz używane Lenovo/Delle/HP w obudowach SFF z np. i5-6400 do 1000 zł.

 

To w takim razie będę szukał tego typu jednostek. Dziękuję za każdą pomoc i uwagę pod moim postem. Temat można uznać za zamknięty raczej. 

Edytowano przez KMASBIn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...