Skocz do zawartości
Hrabia93

Upgrade PC 1500 zł

Polecane posty

Witajcie, aktualnie posiadam taki oto zestaw:

AMD Phenom II x4 955 Black Edition
Asus M4N68T v2
GoodRam 2 x 4 GB DDR3 1600 Play
MSI GTX 1050 Ti Gaming X
GoodRam Iridium Pro 240GB
Toshiba 1TB HDD
CoolerMaster CM 690 II Advanced
Be quiet! Pure Power L8 630W

 

Z obecnego zestawu chce pozostawić obudowę, zasilacz, dyski i kartę (reszta pójdzie do komputera dla rodziców) i zastanawiam się co tu kupić, gdyż potrzebuję procesor, mobo i ram.

I tutaj mam dylemat bo przydałoby się to zrobić "tanio a dobrze" i mam kilka pomysłów:

1. R5 1600AF + mobo jakieś + 16GB

2. R5 3600 + mobo + 16 GB

3. i5 10400F + tanie mobo + 16GB (ram zakładam że byłby jednakowy/podobny do powyższych zestawów i pasujący, tj działający na każdym z tych 3 pomysłów).

Ulepszam sprzęt tylko po to, by móc ograć CP2077 (i planuje też kupić jakąś kartę graficzną do 1 - 1.5k ale to dopiero na koniec października więc jeszcze nie wybrałem gdyż nie jestem pewny budżetu na koniec nastepnego miesiąca).

Płyta o której myślałem do obu zestawów z ryzenem to jest taka:

https://www.euro.com.pl/plyty-glowne/msi-b450-a-pro-max.bhtml

Nad ramem mam dylemat, bo jest niestety tego trochę. Wiem też, że do Intela potrzeba droższej płyty by wykorzystać pełen potencjał ramu, ale - jak dla mnie mógłby być od razu "lepszy" ram (lecz niekoniecznie) gdyż zakładam następny "pełny" upgrade w 2k20.

 

Pomożecie, doradzicie ?

Pozdrawiam,

Hrabia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Hrabia93 napisał:

...gdyż zakładam następny "pełny" upgrade w 2k20.

Miałeś na myśli rok 2021? Chyba nie będziesz wymieniał wszystkiego jeszcze w tym roku.

29 minut temu, Hrabia93 napisał:

Ulepszam sprzęt tylko po to, by móc ograć CP2077...

Wszyscy tak napaleni na tego Cyberpunka 2077, że ta gra może nie dźwignąć tego hype'u.

Graficznie nie zapowiada się na jakiś przełom, jakim swego czasu był Wiedźmin 3.

"Redzi" musieli przerobić silnik graficzny, bo nie był przystosowany do tej produkcji - ciekawe co z tego ostatecznie wyszło.

Do tego jeszcze takie info: https://www.purepc.pl/cyberpunk-2077-z-krotsza-fabula-bo-wiedzmin-3-byl-zbyt-dlugi

 

Mnie osobiście już ten tytuł nie "grzeje".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przeczuwam kozak gierke na tyle dobra, by zakonczyc w swiecie gier ,,ere po Dzikim Gonie", a zaczac ,,po Cyberpunku". Mozna tez na to patrzec, ze od strony gameplayowej raczej nie wniesie niczego nowego, a bedzie po prostu fajna hybryda Deus Exa i Watch Dogs. Jednak Dziki Gon tez od strony gameplayowej nic nie wniosl, a byl po prostu dopracowanym Gothikiem. Na ten moment osobiscie bardziej grzeje mnie remake Mafii :D

@Hrabia93 Ciezki temat z tym tanio, a dobrze, bo to dziala w przeciwne strony w branzy komputerowej. Imo najlepszym wyjsciem przy twoich planach jest kupno 3600 (1600AF nie ogarnie w FullHD mocniejszej karty niz RTX 2060), wskazanej plyty i 16 GB tanich, szybkich ramow za 3 stowki z kawalkiem typu jakies Patrioty. Mozesz pomyslec nad tania plyta B550, jesli zakladasz, ze przyszlosciowe PCIe 4.0 sie przyda zanim wyleci cala platforma, a tu sobie mozna wlasnie co najwyzej zalozyc. Do calego zestawu trzeba doliczyc cooler, bo ten dodawany do procesora slabo sobie radzi, a w przypadku twojej obudowy przeczuwam, ze bedzie jeszcze slabiej. Oczywiscie szanse zawsze mozesz mu dac. Lepszy cooler to stowka z kawalkiem za dziadowski, dwie stowki za wydajny i do tego cichy. Wracajac do twojej skrzynki, ktora chcesz zostawic - to niedzisiejsza konstrukcja ze slaba wentylacja, ktora nie pomoze przy dzisiejszych goracych podzespolach, wiec mozesz miec problemy z temperaturami, a halas masz jak w banku. Malo malych i pewnie wyeksploatowanych wentylatorow, klatka na dyski twarde, wiec wielki minus do wentylacji. Cos tam by dalo zdemontowanie klatki, ale nie wiem, czy demontaz jest mozliwy i czy czesciowy, bo posiadanego twardziela musisz gdzies trzymac. Przyzwoita nowoczesna skrzynka to 3 stowki, proba wymiany wentylatorow na dwa kozaki to 60 PLN.

EDIT: Jak juz czekasz na karty, czekaj na Zen3. Przeczuwam oferte i ceny jak u Intela, wiec dla Ciebie doplata, ale moze bedzie sie kalkulowalo. Jesli moje przeczucia co do cen sie potwierdza, nie liczylbym na szczegolne obnizki 3600.

Edytowano przez SolInvictus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...