Skocz do zawartości
human

Komp zawiesza sie po paru minutach grania.

Polecane posty

Od dluzszego juz czasu mam dziwna przypadlosc z kompem. Otoz po uruchomieniu gry po paru pierwszych minutach grania komp sie zawiesza - obraz staje i slychac dziwne buczenie. Nie da sie nic zrobic jedynie twardy reset. Co ciekawe po ponownym uruchomieniu wszystko juz jest ok i mozna grac bez problemu.  Co jeszcze ciekawe - sytuacja dotyczy (poki co tylko tych) dwoch gier - Escape from Tarkov i Wasteland 3. Przy innych grach (takze wymagajacych sprzetowo) nic sie nie dzieje. Cala sytuacja wystepuje dosc czesto - mysle ze przy okolo 40-50 przypadkow uruchomienia gry po raz pierwszy. Sprawdzalem temperatury - sa ok. Zasilacz tez jest dostatecznie mocny. Nie jestem pewien w 100% ale wydaje mi sie, ze przed zmiana karty graficznej (upgrejd) tez ten problem wystepowal - choc pewnosci juz nie mam bo nie potrafie sobie dokaldnie tego przypomniec.

Najdziwniejsze w tym problemie jest to, ze po ponownym uruchomieniu jest OK wiec to nie sa raczej bolaczki typu przegrzewanie sie czy slaby zasilacz itp. Takze to jest dziwne, ze zdarza sie to tylko przy niektorych grach oraz ze wystepuje tylko po pierwszych kilku minutach grania.

Czy ktos potrafilby cos doradzic, macie jakies pomysly co jest przyczyna? Zmiana sterownikow grafiki nic nie zmienila.

BTW - nie wiem czemu w sygnaturce pojawia sie moja stara karta - obecnie mam Palit JetStream 2070 super. Zmienione jest to w moim profilu jednak w postach pojawia sie stara karta . Dziwne.

Edytowano przez human
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@human Dziwna sprawa, ale zaczalbym od zaktualizowania Windowsa. Owe aktualizacje potrafia niezle napaskudzic. Pare miesiecy temu zauwazylem, ze podczas doslownie w przeciagu paru minut grania grafika grzala mi sie z minuty na minute dochodzac do dobrych 85 stopni, kiedy po prostu wylaczylem gre, by zastanowic sie, co z tym zrobic. Pomoglo wgranie najnowszej aktualizacji Windowsa, bo nie kazda robiona jest z automatu podczas restartow komputera.

To juz raczej nie te czasy, ale duzo syfu robi sie na kompie, jesli co jakis czas nie przelecisz go CC Cleanerem.

Nie wiem, co znaczy dla Ciebie temperatura ,,ok", ale ten RTX nie powinien osiagac w grach temperatur wiekszych niz 80C, zwlaszcza na domyslnej krzywej, jesli sie nia nie bawiles. Procek z mocnym coolerem w ogole nie powinien nawet zblizac sie do takich tempow, ale nie wiem, jaka masz skrzynke, ktora tez potrafi popsuc sprawe temperatur.

Sterowniki grafy usunales za pomoca DDU? Jesli nie, zorientuj sie jak to nalezy zrobic i zrob, a po tym zainstaluj najnowsze.

W ostatecznosci zrobilbym reinstal Windy z formatem, bo pozwoli Ci to ustalic, czy problem jest po stronie programowej, czy sprzetowej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@human A to byl reinstal z formatem?

Jesli tak, zwyczajnie nie mam pomyslu, bo zaden ze mnie serwisant, a nie spotkalem sie z czyms takim.

Piszesz jednak, ze nie pamietasz, czy problem wystepowal przed wymiana grafiki. Sprobowalbym bez karty na integrze albo starej, jesli ja masz. Byc moze to wina karty, a gware pewnie masz, jesli niczym jej nie naruszyles. Jesli gwara jest, nawet fajnie by bylo. Zasilke masz bardzo dobra, mocy jej nie brakuje, ale gdyby tak bylo raczej gry by Ci po prostu wywalalo do pulpitu. Od biedy mozesz zmienic kabel, ktorym podlaczona jest karta, ale zasilka to raczej slepy zaulek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do reinstalacji windy to byla bez formatu ale z kasowaniem wszystkich plikow poza prywatnymi.

Wlozylem stara karte i po 3 dniach testow nic sie nie dzialo wiec to raczej wina karty graficznej. Napisalem juz do sklepu z reklamacja, zobacze co bedzie dalej.

Jesli kogos interesuje jak wyglada ten efekt crashu w grze to nagralem filmik na YT dla celow reklamacyjnych:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu miałem identyczny problem. Jego przyczyną było przegrzewanie się karty graficznej. Zacząłbym od wymiany pasty na GPU choć nie wiem, czy to nie narusza gwarancji... Wiem, że masz nową kartę, więc teoretycznie pasta powinna być ok, ale w praktyce różnie z tym bywa. 

Możesz jeszcze ściągnąć sobie ten programik https://www.aida64.com/downloads i sprawdzić po kolei wszystkie podzespoły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 47 napisał:

Dawno temu miałem identyczny problem. Jego przyczyną było przegrzewanie się karty graficznej. Zacząłbym od wymiany pasty na GPU choć nie wiem, czy to nie narusza gwarancji... Wiem, że masz nową kartę, więc teoretycznie pasta powinna być ok, ale w praktyce różnie z tym bywa. 

Możesz jeszcze ściągnąć sobie ten programik https://www.aida64.com/downloads i sprawdzić po kolei wszystkie podzespoły.

Karty na pewno nie bede rozkrecal bo to pozbawi mnie gwarancji. CO do przegrzewania to dziwne bo czujniki temperatur nie pokazywaly nigdy wiecej niz 75 stopni o ile dobrze pamietam. W kazdym razie nic co moglo by zaniepokoic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary juz temat ale jak ze mam update to podam informacje.

Otoz karta byla w serwisie sklepowym, tam ja testowali w benchamarkach i wszystko niby OK (temperatury itp) co mnie akurat nie dziwi bo problem nie dotyczyl temperatur. Pozniej niby jeszcze na moja prosbe testowali w grach ale nic nie znalezli i karta wrocila do mnie. Problem opisywany wczesniej wystepuje dalej czy to prawdopodobnie wina czegos innego :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...