Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Monk

Pytania do Monka

Polecane posty

A warlock ? Jednak moim zdaniem zmieni się w nim więcej niż u huntera

U huntarda nielimitowaną i poddającą się sprzętowym modyfikacją manę zastąpi ściśle limitowany, niepoddający się takowym focus. Wpłynie to, jak sądzę, na działanie praktycznie wszystkich umiejętności, całych drzewek talentów itd. W przypadku locka nie wiadomo nawet, czy i jak rozwiąże się kwestię Soul Shardów, koniecznych przecież przy używaniu tylko części zdolności. :)

1.Jaka jest twoja ulubiona bohaterka:

a ) gry

b ) książki

c ) filmu

2.Jaki jest twój ulubiony bohater

a ) gry

b ) książki

c ) filmu

1.

a) Dogmeat. On był kobietą.

b ) Carrie. Bo wiele mnie z nią łączy.

c) Księżniczka Leia, hłehłehłe (...).

2.

a) Moja własna postać w dowolnym erpegu, z reguły zwana Narcyzem.

b ) Redaktor Tomaszewski z książek Lewandowskiego. Ach, doskonały to wzór do naśladowania dla każdego młodego dziennikarza.

c) Jacek Wróbel. Mierzę w podobną brodę.

Czy Małgosia Gajderowicz zajęła twoje miejsce recenzenta gier MMO? Czy w najbliższej przyszłości będą jakieś artykuły z rodzaju tych dawnych "Życie w sieci"?

Nie wydaje mi się, by w CDA była tylko jedna osoba, posiadająca wyłączne prawo do recenzowania gier MMO. Poza tym, mon zrecenzowała póki co chyba tylko jeden taki tytuł i miana Naczelnego No-life'a tak łatwo mi nie odbierze. ;) Jeśli zaś chodzi o publicystykę/artykuły poświęcone kolejnym aspektom tematyki MMO jako gatunku w ogóle (rozumiem, że o tym mówisz) - zaczekaj do najbliższego numeru. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lubisz gw?

Tak, to od niego rozpoczynam lekturę CDA. :rolleyes:

Czy jako redakcyjne nołlajfiszcze i fan GW (swój chłop, zresztą) masz już jakieś teorie na temat fabuły dwójki?

Akurat na temat fabuły wyjawiono stosunkowo wiele informacji, trudno więc mieć tu jeszcze jakieś rozbudowane teorie. Wszystko wskazuje jednak na to, że historia opowiedziana w dwójce będzie naprawdę porywająca. Cholernie podoba mi się koncept Pradawnych Smoków oraz kataklizmów, jakie przetaczają się nad Tyrią. Jeśli wierzyć J. Grubbowi, informacje nt. gadzin zdobywać będziemy stopniowo, przechodząc od dziwienia się nad falami wysokości kościoła do walki z żywą trupocizną i, w końcu, z Zhaitanem. Martwi mnie tylko informacja, że kolejne smoki "to dobry materiał na dodatki". :/

Ponadto interesuje mnie twoja opinia nt nowego wyglądu Asurek oraz rasy Sylvari.

Asury zawsze wyglądały i będą wyglądać zabawnie, i grać nimi raczej nie zamierzam. I choć nowy ich wygląd prezentuje się może mniej "bajkowo" (?), wolałem chyba poprzednią ich inkarnację. Sylvari z kolei bardzo mi się podobają, choć wszystko zależy jeszcze od tego, jakie opcje personalizacji postaci dostaniemy do dyspozycji. Tych kilku "samców" pokazanych na stronie nie wygląda zbyt poważnie - chciałbym zobaczyć, jak będą się prezentować panowie w wersji nocnej/zimowej. :ninja:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ba, znając model ekonomiczny GW Zhaitana poznamy w podstawce, Primordus czaić się będzie do czasu jakiegoś content patcha a reszta smoków będzie służyła jako high-end. W sumie dobrze, bo eksploatowanie tematu na raz (halp uz heruez dregonz keelin uz!) to głupota ;< Ale ale, Kintaj i Elona może wrócą - Usoku przecież robi humanocentryczne państwo na południu, a w Elonie obudził się Palawa i robi zadymy.

Co do asurek, dużo lepiej prezentowały się stare. Miały ten pazur i powierzchowność drapieżników małej postury, te obecne przypominają chomiki po botoxie. Co do sezonów kiełkowania Sylvari, ciekaw jestem, czy zmontują do tego jakiś racial, np. dla elesów - zimowcy mają wodę +10% etc. Nieźle prezentuje się też idea legionów Charrów, czy nie widzieliśmy w grze infiltratorów Popiołu, bo są tacy cwani? :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie powiem że w WoW'a też grałem Huntem :D (grało mi się tą klasą najlepiej :P)

A co do moich pytań:

1)Dlaczego i Jak przestałeś grać w WoW'a ?? (Mi odciągnięcie od tej Gry szatana zajęło 2 lata :o)

2)Wracając do Hunta ... twój ulubiony pet ?

3)Hmm jesteś typem maniaka gier czy wolisz bardziej wyjść do ludzi , pogadać , poszaleć itp.??

4)no i chyba ost. pytanko. Czy czujesz się jakoś mniej doceniony ?? W końcu pracujesz w CDA od niedawna.

A tak poza to Cie Serdecznie Pozdrawiam :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ba, znając model ekonomiczny GW Zhaitana poznamy w podstawce, Primordus czaić się będzie do czasu jakiegoś content patcha a reszta smoków będzie służyła jako high-end.

Czekanie na content patche z kolejnymi smokami - bardzo proszę, jestem jak najbardziej za (Sorrow's Furnace, wróć!). Tyle, że skoro w GW2 ma być nieco inaczej - dodatki jako takie, zamiast całych kampanii - to rozwlekanie wątku smoków na parę dodatków wydawanych np. 1/rok, to już IMO przesada. Mam nadzieję, że Grubb miał na myśli co innego.

Co do sezonów kiełkowania Sylvari, ciekaw jestem, czy zmontują do tego jakiś racial, np. dla elesów - zimowcy mają wodę +10% etc.

Nie byłoby to takie głupie, jednak wywiad na IncGamers wątpliwości w kwestii raciali już raczej nie zostawia - będą działały tak jak zwykłe umięjętności klasowe, tylko słabiej. Swoją drogą, ten artykuł przyniósł kilka naprawdę ciekawych informacji. Może nawet zajmę się organizacją oficjalnych turniejów pod patronatem CDA? ;)

1)Dlaczego i Jak przestałeś grać w WoW'a ??

2)Wracając do Hunta ... twój ulubiony pet ?

3)Hmm jesteś typem maniaka gier czy wolisz bardziej wyjść do ludzi , pogadać , poszaleć itp.??

4)no i chyba ost. pytanko. Czy czujesz się jakoś mniej doceniony ?? W końcu pracujesz w CDA od niedawna.

A tak poza to Cie Serdecznie Pozdrawiam

1) Osiągnąłem to, co chciałem - tak w PvE, jak i PvP. Tytuły, mounty, ecziwmenty, sprzęt, złoto "na" Cataclysm. Ze wstydem muszę jednak przyznać, że i teraz daję się czasem zaciągnąć na Arenę.

2) Świniak z Razorfen Kraul. Towarzyszy mi od zawsze, zwie się "Oink" (w końcu GW > WoW) i stanowi ważną część uskutecznianego przeze mnie role-playingu.

3) Życie rzeczywiste jest dla mnie dużo ważniejsze, nie osiągnąłem etapu na którym rezygnuje się ze spotkania z dziewczyną by partycypować w raidzie. Jednocześnie nie jestem też fanem typowych "imprez ze znajomymi". Nie licząc koncertów, obracam się raczej w niewielkim gronie bliższych osób.

4) Mniej doceniony? W jakim sensie? Mieszkam w Warszawie i współpracuję raczej na odległość, co siłą rzeczy sprawia, że nie mogę uczestniczyć w życiu redakcji jako takiej - to jednak rzecz naturalna w mojej sytuacji.

A tak poza tym to dziękuję, i również pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Oglądałeś kiedyś drogi Kapłanie The Guild? Ten mój(obecnie) ukochany serialik o życiu... hyhy... niejakich "no-life'ów"? :) Jeśli nie to polecam(m.in. dlatego że jest za darmo, nawet na JuTjubie). Co tu reklamować - LINK - warto obejrzeć w wolnym czasie, bo i cała seria jest krótsza niż większość filmów.

2. Kim grałeś w Knight Online? :)

3. Twoje ulubione darmowe MMO?

4. Ilu Turków spotkałeś w swojej całej historii współpracy z MMO? Możesz podać w przybliżeniu do miliona :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Oglądałeś kiedyś drogi Kapłanie The Guild?

2. Kim grałeś w Knight Online? smile_prosty.gif

3. Twoje ulubione darmowe MMO?

4. Ilu Turków spotkałeś w swojej całej historii współpracy z MMO? Możesz podać w przybliżeniu do miliona

1. Owszem, parę odcinków widziałem, jednak nie powiem bym był jakoś przesadnie zachwycony. Inna rzecz, że mogło to wynikać z faktu, że odcinki które obejrzałem były praktycznie losowe. ;)

2. Barbarzyńcą (tym dużym panem, którym można było wybierać jedynie wojownika), człowiekiem. Och, kiedy to było.

3. Runes of Magic, chyba.

4. Trudno powiedzieć. Poza KO, widziałem nieco Turków w MU Online i w Guild Wars. Nie jestem rasistą, choć panowie bywali irytujący. ;)

Czy jako naczelny nołlajf masz tabletki anty-grind?

Nie, wolę szprycę z Muchozolu. Odświeża, orzeźwia i dodaje mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz moja kolej :)

Zacznę od tego, że podobnie jak ty jestem fanem MMO, gram przez 99 % w ten gatunek gier, ba, jestem fanboyem GW (spędziło się te kilka tysięcy godzin... według xfire coś koło 3,5-4k). Jednak mój nick nie jest związany z GW, chociaż pasuje :) Obecnie nie gram w GW, znudziło mi się. Brak rewarding pve i pvp oraz rzadkie updaty zniechęciły mnie do gry. Tak więc szukam jakiegoś MMO albo darmowego, albo tak jak GW pay-at-once żeby znowu stracić te kilkaset-kilkatysięcy godzin życia. Od razu mówię że Runes Of Magic odpada, mam bardzo słabą maszynę. A jeżeli nie MMO, to jaka gra (pewnie RPG) wciągnęła się na długo? Podobnie jak ty czekam na premierę GW2, więc wypada zapytać - jaki nick będziesz miał? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego, że podobnie jak ty jestem fanem MMO, gram przez 99 % w ten gatunek gier, ba, jestem fanboyem GW (spędziło się te kilka tysięcy godzin... według xfire coś koło 3,5-4k). Jednak mój nick nie jest związany z GW, chociaż pasuje smile_prosty.gif Obecnie nie gram w GW, znudziło mi się. Brak rewarding pve i pvp oraz rzadkie updaty zniechęciły mnie do gry. Tak więc szukam jakiegoś MMO albo darmowego, albo tak jak GW pay-at-once żeby znowu stracić te kilkaset-kilkatysięcy godzin życia. Od razu mówię że Runes Of Magic odpada, mam bardzo słabą maszynę. A jeżeli nie MMO, to jaka gra (pewnie RPG) wciągnęła się na długo? Podobnie jak ty czekam na premierę GW2, więc wypada zapytać - jaki nick będziesz miał? smile_prosty.gif

W GW również nie grałem od dosyć dawna, za to GW2Guru odświeżam średnio co godzinę. Nieco podobieństwa do GW znajdziesz w Chronicles of Spellborn, toto jest chwilowo darmowe. A jaka gra wciągnęła mnie na długo? Ostatnio Dragon Age, teraz z dużym poślizgiem bawię się w Fallouta 3. A w GW2 wystąpię, korzystając z dobrodziejstw Hall of Monuments, pod tym samym imieniem co w GW1. Kto zainteresowany, niech szuka recenzji GWEN. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ugh, wydawało mi się, że odpowiedziałem. Uważam, że pomysł spolszczenia jakiegokolwiek MMO jest z zasady zły. Dzieli to community i sprawia, że Polak od początku grający w wersję polską nigdy nie dogada się z graczem zagranicznym. "Excuse me, where can I find [Pantalony Żyrafy Przedwiecznego Czknięcia]?". Z drugiej strony otwarcie MMO dla ludzi niewładających angielskim jest w teorii zaletą... choć jeśli ktoś nie jest w stanie zrozumieć podstawowych zwrotów w angielskim, to nie wiem czy ja chcę widzieć takiego człowieka w swoim MMO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś co nieco powiedzieć o twoich obowiązkach w redakcji?

Jakie miałeś kwalifikacje, skoro CDA przyjęło cię jako praktykanta? Czy musiałeś mieć staż w jakimś innym magazynie? Jakie studia skończyłeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś co nieco powiedzieć o twoich obowiązkach w redakcji?

Jestem współpracownikiem spoza Wrocławia, wobec czego nie, pawy nie karzę. Piszę jeno, a co piszę - widać w piśmie/na stronie.

Jakie miałeś kwalifikacje, skoro CDA przyjęło cię jako praktykanta? Czy musiałeś mieć staż w jakimś innym magazynie? Jakie studia skończyłeś?

Moje kwalifikacje zostawiam do wglądu pracodawcy. :) Pisałem dla paru stron internetowych, kilkakrotnie mnie drukowano, umiem obsługiwać zszywacz. Do przyjęcia na praktyki z pewnością przyczyniło się też to, że po prostu od dobrych dwóch lat byłem już współpracownikiem (przykro mi, światem rządzą znajomości ;) ). I tak jak zdradził niedobry Arnie, dzielący ze mną uniwersytecką ławę, studiów jeszcze nie skończyłem. Obaj straszymy w Instytucie Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dlaczego tak zafascynowało Cię MMO?

2. Jakie były początki tego zafascynowania?

3. Kiedy to zainteresowanie się zaczęło?

4. Czy oprócz MMO grasz jeszcze w inne tytuły?

5. Skąd masz tyle czasu, żeby grać w te wszystkie tytuły MMO?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dlaczego tak zafascynowało Cię MMO?

2. Jakie były początki tego zafascynowania?

3. Kiedy to zainteresowanie się zaczęło?

4. Czy oprócz MMO grasz jeszcze w inne tytuły?

5. Skąd masz tyle czasu, żeby grać w te wszystkie tytuły MMO?

1. Lubię erpegi i granie z innymi ludźmi, a że zabawa w jakieś co-opy średnio mnie kręci, rezultat był oczywisty.

2. Złe i typowe. Komputer w sali od informatyki, ikonka Tibii na pulpicie i głupi pomysł, by sprawdzić co to jest.

3. W którejś klasie gimnazjum. Na swe usprawiedliwienie powiem, że chyba nie należałem do "tych" nastolatków od krzesła i żałosnej ortografii.

4. Tak. :dry: Przede wszystkim cRPG dla solistów, choć chętnie też bawię się w FPS-y i strategie.

5. A mam?

Czy twoim zdaniem wprowadzenie różnych ras, otwartego świata w GW2 jest dobre? (IMO nie, GW stanie się kolejną grą ? la WoW)

Otwarty świat i różnorodność grywalnych ras nie świadczą jeszcze o tym, że coś będzie klonem WoW-a. Liczę, że w GW2 zostaną zachowane limity statystyk u postaci i na przedmiotach, co już samo w sobie poważnie "odgrindzi" tę grę, odróżniając ją od 95% innych tytułów. Choć gra jedynie ludźmi ma pewien urok i jest cechą charakterystyczną serii, na udostępnienie nowych ras nie narzekam. A już zupełnie nie mam nic przeciwko otwartemu światowi - wreszcie będzie można w pełni współpracować z innymi osobami. Zdecydowanie wolę sytuację taką, niż świadomość że jednocześnie nad tym samym zadaniem trudzi się bezskutecznie X graczy, każda w oddzielnym instansie. Poza tym GW2... nadal będzie GW! A świat tej gry przemawia do mnie chyba nieco bardziej, niż Azeroth.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegos mroczniejszego, w co mógłbym się wkręcić

Może koła w Harleyu? ;)

Mówiąc poważnie - mroczny jest z założenia Warhammer Online, choć i tam w modelach postaci trudno doszukiwać się Wielkich Przedwiecznych i fotorealizmu. To jednocześnie w gruncie rzeczy raczej typowe MMO, a że ostatnio wprowadzono nielimitowane - czasowo - triale, to może warto? Ba, zapewne sam zajrzę tam niebawem, żeby sprawdzić co tam Mythic majstruje. Na swój sposób "mroczny" (czy raczej brutalny, bo słonecznych plaż jest tam sporo) jest też Age of Conan. Liczbą aktywnych graczy nie powala i początki miała tragiczne, jeżeli jednak otrzymała na MMORPG.com najbardziej poprawionej gry ubiegłego roku, to coś w tym musi być. Trudno mi jednoznacznie wskazać na jakikolwiek tytuł - każdy ma własne preferencje i co do tego, kogo chce zabijać, i w jaki sposób chce to robić.

Jeżeli jednak masz ochotę na nieco "łagodniejsze" przejście od single'a do MMO, to tak, Guild Wars jest dobrym wyborem. To w ogóle pozycja obowiązkowa z zasady.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Zacznę od Warhammera, jako że na razie jest darmowy, a potem się obaczy :smile:

Chyba znalazłem coś dla siebie - Requiem Memento Mori. Właśnie ściągam klienta. Próbowałem z kilkoma "klasycznymi" mmorpg, ale żadne nie zdołało utrzymać mnie na dłużej, może teraz będzie inaczej. I tu moje pytanie - Monk, miałeś jakiś kontakt z tym mmo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pod jakim nickiem można Cię spotkać (jeżeli można) w GW ? Przeszedłeś którąś z kampanii ?

Obecnie nie można, od dłuższego czasu czekam już tylko na GW2. Prophecies i Factions przeszedłem tak kompletnie jak tylko się da, Nightfall i Eye of the North już w stopniu mniejszym.

Requiem Memento Mori

Swego czasu nazywało się toto Requiem: Bloodymare, i Enki recenzował to w tym samym numerze, w którym ja odważyłem się wziąć na warsztat Maple Story. ;) I wiem tyle, że zachwycony nie był. No, ale może Tobie się spodoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...