Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Monk

Pytania do Monka

Polecane posty

Hej Monk, kilka pytań o Twoim ostatnim artykule w CDA i o tym, co napisałeś głównie o Runes of Magic...

Skoncentruję się na tym, gdyż gram w to już jakiś czas i mam jako takie obeznanie:

Napisałeś, iż jest bardzo drogi Item Shop (Twoim zdaniem droższy niż abonament w grach płatnych). Grasz krócej ode mnie więc postaram się sprostować: Do wszystkiego można dojść z minimalnym nakładem gotówki, nie grając przy tym 20h/doba. Otóż: 55 lvl to dla normalnie grającego człowieka (czytaj: np. pracującego, uczącego się itp - 3h dziennie) jakiś miesiąc regularnej gry bez exp potek itp. Na 55 lvlu zapewne masz już gildię, która powinna pomóc ubrać Ci się w sercu oceanu, więc do tego momentu nie musisz wydawać ani złotówki... W tej instancji lootujesz staty, które wsadzasz do ubrań 2 STATOWYMI fusion stone, co i tak Ci daje dobry wynik przy koszcie max 200 k za itemek... Gdzie tutaj te koszty? Ubranie się w ten sposób do drugiej instancji, czyli HoS, zajmuje z 2 miesiące maksimum. Chodząc tam codziennie możemy wyłapać lepsze części ekwipunku i tak dalej do kolejnych instancji... I da się wyżyć bez diamentów. W końcu zresztą zaczynasz chodzić na instancje, z których itemy i staty są warte bardzo dużo i sprzedając je za złoto można kupować diamenty od innych graczy... Łącząc to z promocjami od frogstera można się całkiem dobrze ubrać za darmo.

Uważam, że to, co napisałeś, było przekazane do ludzi, którzy chcą w miesiąc solować najtrudniejszych bossów... Ale dla ludzi normalnych (czytaj: grających dla przyjemności, nie dla rankingów) wszystko jest możliwe i przychodzi z czasem...

Pisze to ktoś, kto wydał (od czasów bety) jakieś 100 złotych i grając z 3 h dziennie (czasem w ogóle, czasem 1h, różnie bywa) widnieje w rankingach. I co, drożej niż abonament? Nie sądzę.

Ustosunkuj się do mojej wypowiedzi, chętnie usłyszę argumenty (chociaż domyślam się jakie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, szczere gratulacje recenzji w najnowszym CDA (HoN & MO).

Naprawdę dawno nie czytałem tak dobrych, rzetelnych i obiektywnych recek. Pozostali redaktorzy powinni czasem wziąć przykład i spróbować (tak jak ty) napisać tekst uprzednio dokładnie się do niego przygotowując i nie przez pryzmat innych tytułów, a właśnie oceniając konkretną grę.

Również na korzyść tekstów pracuje to, że są to gry...hm...alternatywne ;)

Uwagi, a raczej drobne sprostowania (odnośnie HoNa, bo w Mortala grałem niewiele i to na etapie bety, czyli nazywając rzecz po imieniu dużo patchy wstecz, a do tego stwierdziłem, że nie mam serca do tych niszowych gier MMO, patrz MO, DFO).

- Community faktycznie jest ciężkostrawne (przynajmniej w grze - na forum ludzie pokazują nieco inne, lepsze oblicze - wiadomo w trakcie zmagań między graczami, gdzie wynik mocno zależy od wszystkich zawodników ciśnienie niektórym skacze), ale warto powiedzieć, że tak jest niemal w każdej (a przynajmniej każdej znanej mi) grze rts, lub rtso podobnej. Flame war na chacie, wyzywanie od noobów i chamskie odzywki to smutny standard ;)

- Drobnostka, ale warto odnotować (pewnie zresztą sam się już zorientowałeś), statystyki są zawsze podliczane i pokazywane, ale czasem odświeżenie trwa jakieś parę minut

- Pamiętam swoje trudne początki (nawet tutoriala jeszcze nie było), ale o dziwo w pierwszych meczach pisałem, że dopiero zaczynam i trafiłem na kilka miłych osób, które mi podpowiadały co i jak, dzięki czemu już po paru partiach nie musiałem się wstydzić swojej gry (nie umierać aka nie feedować i będzie dobrze).

- HoN ma potencjał żeby stać się platformą do "progejmingu" jeżeli idzie o ten rodzaj rozgrywki stąd spore nagromadzenie weteranów itd.

Trzeba było pisać, że się zabierasz do recenzji - gram casualowo ze znajomymi od stycznia, mamy komplet osób do gier 4v4 we własnym gronie, więc w nieco milszej atmosferze mógłbyś przebrnąć przez początki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa zagrać z Tobą i enkim w LoL'a? Jestem zainteresowany tą grą,ale nie wiem czy warto.Ile dziennie trzeba spędzić przy tej grze by "poczuć się usatysfakcjonowanym"?

Szansa zawsze jest, choć nawet sami na siebie rzadko wpadamy. W LoL jak najbardziej warto grać, jednak z zasady lepiej chyba zaczynać z osobami na niższym poziomie - dołączenie do grupy z wysokopoziomowymi graczami zawyża ogólny "rating" grupy, co sprawia że nowicjusz zostaje rzucony naprzeciw innym hardkorom, i może się tylko zrazić. A grać wiele nie trzeba, ja gram średnio jeden-dwa mecze dziennie, czasem robiąc sobie parodniowe przerwy. ;)

Uważam, że to, co napisałeś, było przekazane do ludzi, którzy chcą w miesiąc solować najtrudniejszych bossów... Ale dla ludzi normalnych (czytaj: grających dla przyjemności, nie dla rankingów) wszystko jest możliwe i przychodzi z czasem...

Wszystko się zgadza. Taka właśnie miała być wymowa tego artykułu - bez wyłączenia drugiej części cytatu. Niezależnie od czasu poświęconego na podnoszenie poziomu (choć miesiąc to był raczej w trakcie tego kilkutygodniowego eventu z podwójnym XP z okazji otwarcia Cath?), pisząc o levelingu wyraźnie zaznaczyłem, że chodzi o dostępne od ręki maksymalne przyspieszenia tempa. Zakładam, że czytelnik sam dostrzega niespecjalnie skomplikowaną alternatywę, jaką jest gra za darmo, ale wolniej. Jeśli zaś chodzi o ulepszanie przedmiotów, tu z kolei pisałem o "absurdalnych kosztach błyskawicznego ulepszenia sprzętu". Nie neguję możliwości osiągnięcia tegoż samego po X miesiącach, a jedynie wskazuję koszta, z jakimi musi się liczyć ktoś chcący jak najprędzej osiągnąć w grze możliwie dużo bez spędzania godzin na bieganiu po tej samej instancji. Napisałem też o promocjach, choć może winienem był nieco dobitniej podkreślić potencjalną możliwość grania za darmo. Kajam się. :unsure:

Ha, szczere gratulacje recenzji w najnowszym CDA (HoN & MO).

Dzięki. :)

Heroes of Newerth

Ja niestety miałem do ludzi wybitnego pecha - nie trafiłem w zasadzie na żadną miłą osobę, a co najwyżej na innych początkujących objeżdżanych od góry do dołu. ;) Więcej, gdy po podłączeniu się informowałem grzecznie na czacie, że dopiero zaczynam, to częstą reakcją było "omg kick him, not gonna play with him"... i to się działo. Że HoN to gra mająca szansę trafić do pro-graczy, wiadomo, w zasadzie już tak się stało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko pewnie przez fakt, że HoN, w przeciwieństwie do świetnego LoLa nie jest darmowy. Dzięki temu w LoLu jest masa ludzi, która nigdy wcześniej nie miała styczności z podobnymi grami i na takich będziemy na początku trafiać, więc LoL bardziej sprzyja uczeniu się gry i nabieraniu doświadczenia. A jak już ktoś wyda kasę na HoNa, to często ma już jakieś doświadczenie z DotA, czy LoLa i myśli raczej o poważnej grze, więc potem tępi "noobków" psujących mu staty (i sam przez ten fakt robi z siebie nooba, heh).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że odniosłem wrażenie, że prócz rozumienia - na wejście - założeń gry, moje doświadczenia z LoL niespecjalnie przekładają się na rozgrywkę w HoN. I nie chodzi tu nawet o różnice w rodzaju obecności "deniowania" minionów, a po prostu o mniejszą tolerancję błędów i dużo większe ryzyko. Każda śmierć to nie tylko zysk przeciwnika, ale i nasza strata, a na dodatek Ultimate'y zdają się być dwa razy bardziej niszczycielskie. Gdy samotny Blitzcrank przyciągnie gracza do siebie, nawet na wysokim poziomie, szansa na przeżycie wciąż jest. W HoN jest postać (nie pamiętam jej godności), która robi coś podobnego, tyle że jej "przyciągnięcie" ma znacznie dalszy zasięg, a na dodatek obrażenia zadane w ciągu dwóch sekund każą zapomnieć o łatwym wyrwaniu się jakąkolwiek mniej "tankowatą" postacią.

Co nie zmienia faktu, że HoN jest w porządku... jeśli przeżyje się pierwszy szok. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała uwaga - gdy piszesz o premium w tibii mówisz o dodatkowych 50% expa dla graczy z Paccem, ale nie wspominasz o tym że jest to aktywne tylko przez pierwsze 2h staminy, a jeżeli ktoś gra załóżmy 4h dziennie i cały ten czas expi, to ciężko żeby ona się zregenerowała do następnego poranka ; ). Tak swoją drogą w tibii są ogarnięci ludzie - jeżeli wiesz gdzie ich "szukać":P, znaaaaaaaacznie gorzej jest w polskiej wersji Metina2.

I pytanko co do Gw (bo podobno grasz/grałeś :P) - odniosłeś jakieś znaczne sukcesy w PvP?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monk, pilna sprawa, też przeraziło cięto że Dragon Age 2 będzie bardziej zręcznościowy? Nastawiony na akcję i zapewne nie będzie się dało grać elfem!? Aaaaa! Muszę szybko wrócić z Karpacza, włączyć Drakesnanga, NwN2, DA i się porolplejować po staroświecku! Aha, i jeszcze jedno: czekasz na Drakensang: River Of Time?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała uwaga - gdy piszesz o premium w tibii mówisz o dodatkowych 50% expa dla graczy z Paccem, ale nie wspominasz o tym że jest to aktywne tylko przez pierwsze 2h staminy, a jeżeli ktoś gra załóżmy 4h dziennie i cały ten czas expi, to ciężko żeby ona się zregenerowała do następnego poranka ; )

Hm, mój błąd... co nie zmienia faktu, że taki bonus jest przegięty. ;)

I pytanko co do Gw (bo podobno grasz/grałeś - odniosłeś jakieś znaczne sukcesy w PvP?

Niestety nie, moje gildie były wybitnie ukierunkowane na PvE, przez co moim największym osiągnięciem było zdobycie HoH. ;) W GW2 będzie inaczej, mam nadzieję. Albo wraz ze znajomym założę własną gildię, albo dołączę do takiej z nieco innymi priorytetami. I tym razem z pewnością nie będzie to gildia polska.

pisałżeś jakieś opowiadania?

Pisałżem. Do przysłowiowej szuflady, póki co.

Monk, pilna sprawa, też przeraziło cięto że Dragon Age 2 będzie bardziej zręcznościowy?

Czy ja wiem, czy przeraziło? Może nie aż tak, ale wolałbym zarówno własnego bohatera, jak i walkę bardziej taktyczną, niż zręcznościową. Pożyjemy, zobaczymy.

Aha, i jeszcze jedno: czekasz na Drakensang: River Of Time?

Niespecjalnie. Z Drakensangiem miałem styczność bardzo krótko i pamiętam tyle, że gra mnie nie zainteresowała.

Dlaczego tak rzadko witasz na Cath?

Nie jestem aktywnym graczem. Grałem głównie dla celów eventowo-organizacyjno-gildyjnych, bo niestety RoM nie podoba mi się na tyle, by spędzać w niej czas... którego i tak mi brak. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - przegięcie totalne :P. A czy nie orientujesz się może czy w GW2 sprawa gearu - będzie jak w GW1, że tylko określone wzory zbroi u traderów czy jak w WoWie że Smok Ciemności z Otchłani Piekła Zielonego będzie dropił karwasze krwawego norna niedzwiedziego wojownika +121?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z redakcji wybiera się na GamesCom? Może Ty? Pytam, bo będzie dostępna grywalna wersja Guild Wars 2, a jako spec od gatunku napisałbyś dobrą relację

Z tego co mi wiadomo, to Qn'ik, enki, martin i ja. I nie muszę chyba dodawać, na którą prezentację czekam najbardziej. :P

A czy nie orientujesz się może czy w GW2 sprawa gearu - będzie jak w GW1, że tylko określone wzory zbroi u traderów czy jak w WoWie że Smok Ciemności z Otchłani Piekła Zielonego będzie dropił karwasze krwawego norna niedzwiedziego wojownika +121?

Nie wszystko zostało już powiedziane, ale w kwestii karwaszów wiadomo tyle, że bossowie w ogóle nie będą mieć jako takich loot tables. Ich zabicie będzie nagradzane rodzajem waluty/punktów/tokenów/innych dropsów, które potem będzie się wymieniało u traderów na upragnione majtki z gumką z mithrilu. +3, bo w programie jest ulepszanie sprzętu. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze ; ), bo gdyby nie pojawiło się zdobywanie sprzętu odrazu olałbym tą gre :P. To czego mi w GW brakowało mam nadzieje spotkać w GW2 - walnie critów po 30k, i kokszenie fajnymi shoulderami : ). A gdy gamescom sie skonczy to demo nie będzie dostępne dla wszystkich?:<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema monk Y WIESZ CO MAM DWÓCH MŁODSZYCH BRACI ( 10 , 1 i pól ) i Rodziców którzy nie pozwalają mi grac w gry pegi + 12 . No to tyle o mnie o I PYTANIe:

mam super kompa nie będę wymieniał karty graficznej itp.

Chcę cię zapytać jaką grę sobie kupić!

MAM 100 ZŁ I OGRANICZENIE DO PEGI 12 PROSZĘ POMÓŻ MI WYBRAĆ JAKĄŚ DOBRĄ GRĘ !

PROSZĘ

INACZEJ BĘDĘ MUSIAŁ ODDAĆ PIENIĄDZE RODZICOM!

:confused:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demo w jakim sensie? Wiadomo, że zagrać będą mogli tylko ci, którzy będą w Kolonii. Gameplay pewnie będzie można obejrzeć w necie.

Powiem Wam, że demo GW2 mnie zmiażdżyło. I szkoda, że tak mało miejsca dostałem na nie w relacji...

Słyszałeś już nową muzykę z ekranu logowania w Cataclysmie?

Nie słyszałem (wcześniej), ale brzmi porządnie, a jednocześnie jakby znajomo. :)

Y WIESZ CO MAM DWÓCH MŁODSZYCH BRACI ( 10 , 1 i pól )

Gratulacje.

MAM 100 ZŁ I OGRANICZENIE DO PEGI 12 PROSZĘ POMÓŻ MI WYBRAĆ JAKĄŚ DOBRĄ GRĘ !

Mając 100 zł raczej nie kupisz jakiejkolwiek nowości, więc poszukaj w super-kolekcjach i kup sobie kilka starszych, ale utytułowanych gier. Nie wiem w co grasz, więc i niczego polecić Ci nie umiem, sorry. Dobrych erpegów od dwunastu lat (Neverwinter Nightsy, Gothiki, KOTOR) jest w reedycjach aż za dużo.

Grywasz w Age of Conan PL ?

Nie.

Wg.mnie ona niezasłużenie umiera...Bugi naprawił Funcom ale na nic , a kiedy tak mało ludzi gra to wszyscy lecą na WoW-a i inne MMO.

Prawda stara jak świat - dobre wrażenie robi się tylko raz. Funcom miał szansę nauczyć się tego przy okazji schrzanionej premiery Anarchy Online, a że nie zdołał, teraz go boli. Pytanie, jak poradzi sobie przy okazji The Secret World.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grywasz w Age of Conan PL ? Lubisz tą grę ? Wg.mnie ona niezasłużenie umiera...Bugi naprawił Funcom ale na nic , a kiedy tak mało ludzi gra to wszyscy lecą na WoW-a i inne MMO.

Och, PvE ma się świetnie w AoC, ba, z patcha na patch (i wraz z dodatkiem) coraz lepiej.

To co w Conanie umiera, to ta część community, która została zwerbowana hasłami pokroju "heads will roll" i "most savage, brutal and sexy mmo". Czytaj: osoby, które satysfakcję z gry odnajdują w zdrowej rywalizacji, a nie młóceniu AI. Na forach aż wrze - we wtorek powinien się ukazać nowy list skierowany do społeczności, który zapewne sporo wyjaśni w kwestii bliskiej i nieco dalszej przyszłości oraz kierunku rozwoju gry.

Na popularności swego czasu zaważyła "zła prasa" i powtarzany slogan o bugach, ale tak to już bywa jak recenzenci za punkt honoru stawiaj sobie bycie pierwszymi, a nie dbają o dokładne testowanie tytułu i merytoryczną część wypowiedzi. Recenzje MMO przed osiągniąciem level capa? Bleee ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie myle - to ty w numerze z roku 2007(nie pamiętam dokładnie który), w którym było recenzowane "Loki" w dziale "Życie w sieci" napisałeś artykul "W co (nie) grać" i tam była Tibia :P. Chciałbym Ci tylko podziękować bo to ten artykuł mnie zachęcił do grania w tibie :D i chociaż już nie gram poznałem wielu ludzi ; ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej muzyki słuchasz?

Głównie kamień i metal, różne podgatunki.

Jaki masz Ulubiony film i gatunek?

Nie mam ulubionego gatunku. Nie jestem jakimś kinomanem, więc oglądam głównie to, co uchodzi za "klasykę". Lubię thrillery, nie trawię dramatów psychologicznych i komedii romantycznych. Ulubiony film? Zwykłem mawiać, że "Władca Pierścieni", ale sam już nie wiem.

we wtorek powinien się ukazać nowy list skierowany do społeczności, który zapewne sporo wyjaśni w kwestii bliskiej i nieco dalszej przyszłości oraz kierunku rozwoju gry

Swego czasu (przed zmianą władz w Funcomie) widziałem w necie całkiem udany Generator Listów do Społeczności Age of Conan. ;)

Chciałbym Ci tylko podziękować bo to ten artykuł mnie zachęcił do grania w tibie

To był mój debiut w piśmie. Jak widać nie do końca miałem wtedy rozwiniętą zdolność przekazywania myśli i wywierania na odbiorców zamierzonego wpływu. ;)

Grasz jeszcze w GW? Jaki masz nick? Jaka profa? Masz gildie? Jaką?

Nie. Nie powiem. Ranger. Nie. Ładną.

Ile czasu mam jeszcze czekać aż poczta mi przyśle CDA (kupiłem prenumeratę 13 numerów)?

Do niedzieli. :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...