Skocz do zawartości
detri

Laptop 17" mobilny do pracy - 3000zł

Polecane posty

Cześć, poszukuję laptopa dla żony do pracy. Ma służyć do wykonywania pracy zdalnej w domu, ale też do zabierania do biura. Zależy mi na możliwie niskiej wadze przy 17" dobrej wydajności i długiej pracy na baterii (szukam oczywiście kompromisu między tymi cechami). Laptop z system chyba, że będzie coś wyjątkowo ciekawego bez systemu to system kupię osobno. 

  • Cena. 3000zł. z system, ale możliwość zwiększenia budżetu do 4000zł. 
  • Główne zastosowanie. Do pracy w mało wymagających programach księgowych i pakiecie office, oglądanie filmów i przeglądanie internetu.
  • Rozmiary. 17"
  • Mobilność. Laptop mobilny lekki z długim czasem pracy na baterii?
  • System operacyjny. Windows opcjonalnie bez jw.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, możesz zobaczyć laptop HP 17, lub Aspire jak ma być czarny. Większy wybór modeli jest z 15-stek.

HP 17 Ryzen 5 3500/8GB/256/Win10 IPS

Acer Aspire 3 i5-10210U/8GB/512/Win10

W niewygórowanej cenie z systemem jest MateBook D15. Wyżej z ceną są modele z podświetleniem klawiatury takie jak Aspire i mój faworyt VivoBook S15.

Acer Aspire 5 i5-1035G1/8GB/512 IPS Srebrny

ASUS VivoBook S15 M533IA R5-4500U/8GB/512

Typowo biurowe laptopy, to serie biznesowe takie jak Dell Vostro z 3 letnią gwarancją i Win10 w wersji Proffesional, lub ThinkPad i ThinkBook.

Dell Vostro 5501 i5-1035G1/8GB/512/Win10P

 

 

 

 

Edytowano przez Michal30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak na prawdę ten HP ma sens, jeżeli chodzi o 17 cale. 32 GB RAM to za dużo do takiej pracy i śmiało można brać 16GB. Do tego ten hp jest na i7 https://www.x-kom.pl/p/580059-notebook-laptop-173-hp-17-i5-1035g1-16gb-480-win10-ips.html


Do tego jest jeszcze matryca IPS, więc pod filmy sprawdzi się idealnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor znalazł ten sam laptop co zaproponowałem, tylko w droższej wersji na Intelu z pojemniejszym dyskiem i więcej ram. Zgodzę się z przedmówcą, że 32gb ram, to przerost formy nad treścią i też jestem zdania, że wersja z 16gb ram to i tak na wyrost. Można też doinwestować do pojemniejszego dysku. Wersja na AMD jest tańsza od tej na Intelu.

HP 17 i5-1035G1/16GB/480/Win10 IPS

HP 17 Ryzen 5 3500/16GB/480/Win10 IPS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za odpowiedź. W takim razie biorę HPka z 16 gb RAMu. Dysk wezmę 480 to i tak będzie już dużo. W tym AMD po prostu nie wyświetla się żaden opis na stronie więc miałem wątpliwości co do tej oferty. Nie wiem jaka jest różnica między AMD a Intelem, ale od kilku lat we wszystkich sprzętach stawiam na Intel.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz AMD też robi dobre procesory. R5-3500 ma wydajność pomiędzy i3 a i5. Sklep nie dodał zdjęć i opisów w niektórych modelach, ale to ten sam laptop. Można też brać pod uwagę laptop Acer Aspire 3 i5-10210U/12GB/512/Win10, który ma może przeciętny wygląd, ale jest cichy jak przeglądasz neta. 12GB RAM wystarczy w zupełności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...