Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mimizu

Metal Ogólnie

Polecane posty

Miał być backup - a backupu nie ma. :( Nie wiem, czy ostatecznie zostanie on przywrócony - z trzech osób, do których napisałem w tej sprawie (Smugg, Ko'ń i Ghost) odpowiedziała mi tylko jedna - Qn' ik, który to właśnie odesłał mnie z moją prośbą do Ghosta. -_- Dlatego też założyłem ten temat. Tu możecie rozmawiać o wszystkim, co związane z muzyką metalową. Jeśli dostaniemy jednak upragniony backup - wywali się go. Jeśli zaś nie - pozostanie on, jako główny temat, gdzie dyskutować będzie można o wszystkim (w granicach Metalu ofkoz), o czym nie można rozmawiać w pozostałych tematach. Zatem - miłej dyskusji!

Do kolegów moderatorów:

Wiem, wiem - z nikim nie ustaliłem tego posunięcia. Ale też zważcie na fakt, iż nasz ukochany dział stoi w miejscu, a debaty między nami tylko opóźniłyby i tak nieuniknione działania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, backupu nie będzie, bo nie;] Pozostaje tworzyć historię od nowa - oby nie była gorsza od starej :) Mam nadzieję, że dział będzie się cieszył większym powodzeniem... Zakładam tylko, że nikt nie będzie próbował wciskać kitu niemetalowego :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A juz chcialem zakladac topic o tekno i hip-hopie :twisted: :twisted: .. ja mysle, ze ludzie beda sluchali moderatorow i nie beda pisali o rocku, punku, nu-metalu, neo-hardcorze czy innych hard popach, ani zadengo hejwi.. hm.. nie, rozpedzilem sie zbytnio :wink::wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A juz chcialem zakladac topic o tekno i hip-hopie :twisted: :twisted: .. ja mysle, ze ludzie beda sluchali moderatorow i nie beda pisali o rocku, punku, nu-metalu, neo-hardcorze czy innych hard popach, ani zadengo hejwi.. hm.. nie, rozpedzilem sie zbytnio :wink::wink:
Hehehe, gdziezby znowu :twisted: btw. patrze > nowy topic > patrze 5 minut pozniej juz 2 posty :P Hehehe... grunt to miec tempo.

Ps.<joke>I tak kazdy wie ze White-Metal [White Power] jest najepszy</joke> :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niccer

No, no jak tak dalej będzie szło to za 10 lat osiągniemy liczbę postów starego forum. Albo załadować backup albo wywalić to forum. Takie jest moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cooler
moderatorow i nie beda pisali o rocku,

Nie można pisać o tak świetnym zespole jak AC/DC? :(

lol, a co, nalezysz do grupy, ktora uznaje ich za 'tradycjonalny' metal? No, bez przesady, Linkin Park miejscami gaja ostrzej niz AC/DC. I nie, ze nie lubie AC/DC, ale to jest board o metalu, zadnych tam AC/DC, Led Zeppelin, The Shadows czy Scorpions. To takie ostrzezenie na przyszlosc, nastepny post tego typu laduje od razu do kosza - eRyahXa0S/Darth Wojtex

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no jak tak dalej będzie szło to za 10 lat osiągniemy liczbę postów starego forum. Albo załadować backup albo wywalić to forum. Takie jest moje zdanie.

A racja, racja. W sumie na dzień dzisiejszy nic tu sie nie dzieje.

Cały czas zastanawia mnie jeden fakt: Czy z tym backupem sa faktycznie takie problemy ?? Czy rozchodzi się tu o coś INNEGO...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rozchodzi się tu o coś INNEGO...
Taka jest wersja oficjalna - zarówno dla moderatorów jak i dla forumowiczów. Żadnych przecieków mających świadczyć, że coś za tym stoi - brak, można oczywiście kombinować że to ze względu na Elda lub lenistwo admina :P Ale po co :?:
No, no jak tak dalej będzie szło to za 10 lat osiągniemy liczbę postów starego forum. Albo załadować backup albo wywalić to forum. Takie jest moje zdanie.
Too late, comrade. Ale zawsze możesz się postarać i pospamować nieco Smugga, by jednak dał backup :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest między rockiem i metalem granica? za metal można uznać nawet niektóre (konkretnie jeden) utwory The Beatles...

Jeśl fatkycznie tak jest (nie wiem, nie słucham Żuczków), to proszę bardzo - możesz tu sobie porozmawiać o tym jednym utworze The Beatles. ;) A tak na poważnie - nie silmy się na żadne odjazdy w rodzaju mianowania Led Zeppelin zepsołem metalowym. Rozmawiamy o tym, co ogólnie jest za metal uznawane.

Słyszał ktoś z Was kiedyś o czymś takim jak JAPOŃSKI METAL? Ostatnio trafiła mi się płytka popularnej tam kapeli Dir En Gay... Grey. Wrażenia są dość... mieszane. Zapuszczam - zaczyna się fajnie, muzyka całkiem przyzwoita. Ale gdy usłyszałem wokal, mało nie spadłem z krzesła. Jeśli zdarzyło się Wam kiedyś usłyszeć opening (piosenkę tytułową) z jakiegoś anime, to dodajcie do tego metalową muzykę i otrzymacie to co usłyszałem. Inna sprawa to image wykonawców. Jeśli sądzicie, że The Darkness wygląda gejowsko, to musicie zobaczyć Dir En Gray.

I pytanie do znawców - czy w Japonii gra się "normalny" metal, czy tylko takie popowate... coś, co właśnie opisałem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pytanie do znawców - czy w Japonii gra się "normalny" metal, czy tylko takie popowate... coś, co właśnie opisałem?
Średnio na jeża. Tam wszystko sprowadza się do tzw. J-popu. W tym zarówno są utwory tekno, popowe jak i metalowe... Inna rzecz, że typowego metalu tam nie znajdziesz, Japońce muszą wszystko przerabiać na swoją modłę.

Co do ubioru - tutaj nawet pusty śmiech nie ogarnia, bo po co... Ulubionym zajęciem inszych muzyków jest przebieranie się za kobiety... Dobra, każdy robi co lubi, nie nam roztrząsać mentalność Dżapońców, którzy ostatnio zainstalowali na przystankach kolejowych automaty z używanymi damskimi majteczkami... Pomińmy resztę milczeniem.

a jaka jest między rockiem i metalem granica?
Hmm, wiesz, jak by ci to wytłumaczyć... Puść sobie jakiś utwór The Beatles albo innego Lenny'ego Kravitza, po czym puść chociażby Burzum lub Cannibal Corpse. Jeżeli dalej nie widać różnicy, to mi bardzo przykro.
Kto z Was lubi Tiamat ?
Clouds rulz;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, cos ten topic sie nie kula ;-( A szkoda. Wiec doloze swoje 3 grosze. Kto z Was lubi Tiamat ? [ten stary bo nowy to shit]

Heheh, Obi... Tiamat'u nie da się nie lubić :P "Wildhoney", "Clouds", Astral Sleep" ( w kolejności anty-chronologicznej :) ) to były kolejne moje przystanki w mojej niekończącej się podróży przez metalową krainę... Dodam że jedne z najlepszych przystanków....

Kurde, jak to poetycko zabrzmiało :):)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszał ktoś z Was kiedyś o czymś takim jak JAPOŃSKI METAL?

No, japonce maja pare zespolow gore grind, noise/grind i tam brutal death. Np jeden bedzie supportowal Mannhajm niedlugo :). Ale ogolnie to Japonce maja lepszy duzo industrial noise, a nie metal :)

pytanie do znawców - czy w Japonii gra się "normalny" metal, czy tylko takie popowate... coś, co właśnie opisałem?

nie, tam graja najbardizej chore odmiany metalu, bo normalnych jakos nie umieja :lol: :lol:. Poza tym jest jeszce pare dobrych kapelek z Filipin i Tajwanu. Ofkoz sama pathological/grind/gore i industrialny noise :lol:

Inna rzecz, że typowego metalu tam nie znajdziesz, Japońce muszą wszystko przerabiać na swoją modłę.

Jak ty malo wiesz o ciezkiej muzyce :wink: :wink:.. maja brutalniejsze zespoly niz te murzyny z ich dlugimi narzadami.. choc jest tez pare afrykanskich zespolow gore grind. Ale tam chyba biali graja.. w kazdym razie i tak najbardziej patologiczni sa metale europejscy i ew. amerykanscy.. no, i ofkoz z poludniowej Ameryki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtex, twoja wiedza mnie przytłacza! ;) O czym jak o czym, ale o afrykańskim metalu jeszcze nie słyszałem. :) Nazwa "black metal" nabiera nowego znaczenia. :D

Mógłbyś jeszcze zarzucić paroma nazwami japońskich kapel z tych mniej Dir En Grey'owatych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtex, twoja wiedza mnie przytłacza! ;)

LOL, a wystawisz mi pomnik? :twisted: :twisted:

O czym jak o czym, ale o afrykańskim metalu jeszcze nie słyszałem. :)

Co Ty wiec slyszales, synu, co slyszales? :twisted: :wink::wink:

Nazwa "black metal" nabiera nowego znaczenia. :D

No, basista PoD jest murzynem :wink::wink:

Mógłbyś jeszcze zarzucić paroma nazwami japońskich kapel z tych mniej Dir En Grey'owatych?

Hm.. Black Metalowe: Abigail /Yakuza Black Metal :wink::wink: /, Deathchurch, Funeral Rites, Sabbat,

Death: Ablaze, Genocide, Nyarlathotep, Transgresor

Brutal Death/Grind : CSSO, Defiled /to wlasnie ten support Manhajma/, SOB

Noise: Aube, Gerogerigegege, Merzbow.

I zeby nie bylo, ze znam te wszystkie zespoly. Po prostu sa to te bardziej znane z japonskiej sceny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra, jeszcze nie zwariowałem żeby się interesować metalem z dalekiego Wschodu... :wink: Wolę północnozachodnie europejskie produkcje;]

No, basista PoD jest murzynem
Co nie przeszkadza mu grać na gitarze... Zawsze się dziwiłem jak oni sobie radzą z całym sprzętem... to musi być okropnie niewygodne :twisted:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak kto ale posłuchałbym jakiegoś połączenia blacka z irlandzką muzyką folkową i nie żartuję :)

Jak by kto znalazł to bymbyłbym w stanie mu podziękować za udostępnienie info.

A wracając do tematu topicu :

#Soulfly (wszystko co mi wpadnie w ręce[jump the [beeep] up ?])

#Black Sabbath (Paranoid i Iron Man)

#Iced Earth (a bo ja wiem jakieś śmieszne numerki :( )

#no i pewne radyjko studenckie po godzinie 22 :)

Do eRaXaOS666 (Darth Wojtex) - z japońskiego słuchałem tylko Genocide i nie powiem całkiem, całkiem nice.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra, jeszcze nie zwariowałem żeby się interesować metalem z dalekiego Wschodu...

Ja również, a co sie dzieje z polskim metalem?? Nikt o nim nie rozmawia więc pewnie jest "bardzo dobry" . :(

Ja natomiast spędzam wiele godzin na www.mp3.wp.pl gdzie są leglane mp3 do ssani. Czasem sie znajdzie prawdziwą perełkę tak jak ostanio : Merciless Death-Sick Sanctities. Zespoły mało znane ale imho najważniejsza jest MuZa :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nemesis enforcer
Nie wiem jak kto ale posłuchałbym jakiegoś połączenia blacka z irlandzką muzyką folkową i nie żartuję :)

moge Ci polecic zespół Storm => folk metal z naciskiem na folk, moze z blacka tam zbyt wiele nie ma, ale za to elementy folkowe są *prawdziwe*, a nie tylko jakiestam prowizoryczne wstawki na skrzypcach/klawiszach.

japonski metal? słuchalem troche zespołu X-Japan, to raczej taki power metal, wyraznie inspirowany tym europejskim, ale dosc interesujący, bo mimo wszystko brzmi oryginalnie i ma troche nieprzecietnych aranzacji. polecam 'poszukiwaczom' :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe przepadam za metalem jaki tworzą Japończycy. Wole szwedów :). A folk to fajnie wypada w Misterii.

No faktycznie Szwedzki metal jest spox, ale jezeli ktos chce posluchac Japonskiego to zapraszam do mnie na mejla albo gg ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanderhaus - polski zespolik ciekawe teksty plus ciekawa muza
Sama nazwa obiła mi się o uszy, ale co grają jakoś nie mam pojęcia. Ktoś mnie oświeci?

Ja tymczasem zbieram kasię na nowego, nutone'owego IF... Chyba się opłaci, podobno tylko singiel jest taki NT, reszta to stary, dobry melodic death... Hope so.

Ma ktoś podzielić się nagraniami Tower albo Lacuna Coil? Spojrzałem na swoje zbiory i jest cienko ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board
No faktycznie Szwedzki metal jest spox, ale jezeli ktos chce posluchac Japonskiego to zapraszam do mnie na mejla albo gg ;-)

Szwedzi graja troche plastikowo i plasko... widac to po nowych krazkach In Flames, Edge Of Sanity etc., ale mimo to, maja kilka dobrych kapel, ze o Marduk wspone... Japonia to jedna wielka kiszka, lepszy juz jest Abyssos z Gwatemalii... Wietnamskiego blacku takze nie polecam [sword Of Darknes... fuj!] bo wali chala prawie tak jak Japonia i Chiny, lepiej spojrzycie w kierunku Grecji - Naer Mataraon, Rotting Christ, Darkthule itd., to sa naprawde dobre zespoly. W Polsce mamy tez sporo dobrych kapel - Witchmaster, Anima Damnata, Throneum, Hangover, Neasit, Graveland, Veles, Capricornus... pozecie na Vinlandwindsie zamowic, albo w jakims dobrym sklepie muzycznym, raczje nie ma problemow z dostaniem tam tego... a polecam, bo jest czego sluchac.

Z polskich nieznanych kapel dobry jest tez Northwail, takie norweskie rytym, polaczenie Satyricon, Emperor i Darkthrone, wiec kogos moze zainteresowac, dobra scene zas ma np. Kanada ze swoim kultowym Blasphemy na czele. Brazylia tez byla dosc mocna - Sarcofago, Sepultura..., Ameryka to kicha, dobre zespoly tam mozna na palcach jednej reki zliczyc - Abazagorath... Judas Iscariot... wiecej mi na mysl ne przychodzi. Wart uwagi jest tez Beligijski, Ancient Rites, lub z bardziej kultowych rzeczy - angielski Venom. NIE polecam finskiego blacku, chyba ze ktos ma zamiar siegac po jakis undergroundowy stuff pokroju Beheritu albo sprawdzone kapele takie, jak Impaled Nazarene... ale w to watpie. Mozecie tez posluchac angielskiego Anaal Nathrakh, ktore niszczy w pyl, albo australijskiego Sadex... ale o tym kiedy indziej ;)

czyzby kolejny viking, pagan, black, nekro trollish warrior? :roll: :roll: .. hehe.. spoko.. no, przynajmniej dopoki nie zaczniesz rzucac haslami w stylu 'Biala Duma, Bialy Honor', 88, White Power. Tymczasem - slawa! :twisted: - eRyahXa0S/Darth Wojtex

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...