Skocz do zawartości
predatorekk

Rozwiązany: Komputer do gier do 3000€ ~ 13000 zł

Polecane posty

@predatorekk Z tego co sie orientuje, biosy nie zawsze widza dyski tego typu, a zawsze widza SATA. Szczerze mowiac, skladalem swojego kompa rok temu i przywitalo mnie to co napisalem powyzej - trzeba bylo przestawic bootowanie na DVD, bo nie mialem zainstalowanego na dysku systemu, wiec moglem sobie co najwyzej wejsc do biosu. A nie pamietam, czy Adatka byla wtedy widoczna, czy nie, bo nie czulem potrzeby zawracania sobie tym glowy. Teraz jest, to Ci moge powiedziec.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, że czasem dysku komputer może nie widzieć. Nie ma znaczenia, czy będzie to M.2, czy SSD, lub HDD na Sata. Trzeba go ustawić z poziomu Windowsa. Polecam M.2 PCIe, bo są szybsze a przy takim kompie szybkość działania jest bardzo ważna.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o gnieździe na szybkie dyski M.2 PCIe?  Z490 MSI Gaming Plus z dwoma slotami, którą proponowałem jest dużo tańsza a na to samo wyjdzie, co byś kupił droższą.  

Płyta Z490 Unify kolega proponował za 266,71Eu, żeby nie dawać do budy bez okna świecidełek ma trzy sloty m.2. Dobrze też zmieniłeś RAM z Tridentów RGB na RP Jawsy, skoro buda nie ma okna. 

POTRÓJNE TURBO M.2 I M.2 SHIELD FROZR Turbo M.2 zapewnia prędkość transferu do 32 Gb / s dla najnowszych dysków SSD. Konstrukcja Shield Frozr zapewnia odpowiednie chłodzenie i jednocześnie zapobiega dławieniu dysków SSD, dzięki czemu działają one szybciej.aHR0cHM6Ly9jZG4ubG9hZGJlZS5jb20vbXNpL2Y2

Edytowano przez Michal30
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Michal30 napisał:

Inolux już od dawna robi matryce do laptopów i monitorów w tym do monitora Aorus, który poleciłem w swoim wcześniejszym poscie.

Jasne, że już od dawna produkują matryce 27" 1440p 144Hz. Nie widziałem jednak jeszcze na rynku monitora z ich matrycą 31,5" 4K 120/144Hz - bo o tym była mowa.

 

8 godzin temu, Michal30 napisał:

Na monitorze 4K można w grach obniżyć rozdzielczość do 1440p...

Można. Będzie to jednak wyglądać nieciekawie. Lepiej kupić monitor 1440p, jeśli zamierzasz grać w 1440p.

Jeśli już posiada się monitor 4K, to lepszym rozwiązaniem będzie obniżenie detali niż zmiana rozdzielczości.

10 minut temu, Michal30 napisał:

POTRÓJNE TURBO M.2 I M.2 SHIELD FROZR Turbo M.2 zapewnia prędkość transferu do 32 Gb / s dla najnowszych dysków SSD...

Po co powtarzasz tu marketingowy bełkot? Autor już kupił płytę. Nie działa mu dysk i w tej materii potrzebuje pomocy.

Kolego, weź naprawdę się zreflektuj.  ;)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk Pasuje jak ulal, ale najgorsze mozliwe ;) W takie wneki mozesz sobie wstawiac wszystko poza mocnymi kompami. Moze jeszcze z tylu nie ma otworu, ktorym uciekaloby gorace powietrze? Te wloty na bokach maja po 3 cm, zeby zasysac powietrze? Niech ten komp wyladuje obok tego wiklinowego koszyka i daj mu dokladnie 10 cm odleglosci od sciany, by mial gdzie wyrzucac gorace powietrze.

Wrzuc ta pierwsza strone biosu, a powiem Ci co trzeba ustawic, by bylo wydajnie i by bylo cicho.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, predatorekk napisał:

Wyglada na to ze do złego gniazda próbowałem przykręcić ten dysk...

Zatem jest to gniazdo pod przyszłe procesory z liniami PCIe 4.0. Instrukcja jakoś pomijała informacje o tym gnieździe.

10 minut temu, predatorekk napisał:

pytanie czy to dobre miejsce na komputer ?

Oba boki są zabudowane? Jak wygląda tył? Wrzuć zdjęcia.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...