Skocz do zawartości
predatorekk

Rozwiązany: Komputer do gier do 3000€ ~ 13000 zł

Polecane posty

Ultrapanoramy 21:9" 34-35” są lepsze od mniejszych ultrapanoram, które są niskie i szerokie. Duży wybór jest małych monitorów 23-24,5" pod gry w tym zakrzywionych. Aorus 27" 1440p 10-bitowy ips 165Hz o bdb kolorach w rozdzielczości i rozmiarze Twojego AOC, zakrzywiony Samsung 27" 1440p 144Hz i płaski LG 27” 4K 144Hz

 

 

 

 

 

Edytowano przez Michal30
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk 34-5" to poszerzane 27". Imo optimum, ale siedziec musze od swojego dobre 80 cm, bo inaczej meczy oczy. Jak kupujesz monitor z FreeSync, zorientuj sie w jakim zakresie dziala na kartami Nvidii, bo ten jest czasem mniejszy niz z Radeonami. I trzeba sie tego naszukac zwykle po recenzjach. Tj. zakres 70Hz-144Hz oznacza, ze zeby dzialal potrzebujesz minimum 70 fps, a to lipa jest. 45 to sensowne minimum, super jak bedzie 30 jak u mnie.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk Na twoim miejscu ogarnalbym sobie stanowisko, w ktorym nic Ci nie bedzie przeszkadzac, a jakies skosy nie beda Cie ograniczac. Nie bedziesz sie sciskal przy duzej obudowie, a biurko bedzie szerokie i - bardzo istotne - glebokie, bys mogl zmiescic kazdy monitor i nie siedzial w meczacej oczy odleglosci.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, predatorekk napisał:

spoko rozumiem, ale nie jestem w stanie na tę chwilę znaleźć innego mieszkania byku :)

Skoro wynajmujesz, rozumiem. Gdybym wynajmowal, tez pewnie nie widzialoby mi sie placic za dodatkowe mebelki, ktore moga okazac sie niepotrzebne lub zwyczajnie nie wejsc do nastepnego lokum.

Zostalbym przy twoim monitorze, bo zly pewnie nie jest. W 4K bym sie nie ladowal, ale mozesz sobie zamowic na probe i zobaczyc, czy bedzie Ci sie kalkulowalo niezle obrabanie z klatek za wyzsza rodzialke. W monitory wieksze niz 27" przy 1440p tez bym sie nie ladowal. W przypadku gigantow typu 31-32" na pewno obraz bedzie mniej ostry, a dolicz sobie dosc duza odleglosc od ekranu, bo nie wydaje mi sie, ze idzie usiedziec przy takim, siedzac mniej niz metr od niego.

Kiedy bedziesz mial tego kompa? Cos w nim zmieniales od czasu ostatniego update'u? Udalo Ci sie dostac karte i ktora w koncu wybrales?

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem kartę od MSI bardzo jestem Tobie wdzięczny że mi ją poleciłeś bo nie wiem czy widziałeś testy, a warto zobaczyć bo ta karta miażdży wszystkie inne autorskie wiadomo FE też ale nie tylko w wydajności ale też pod względem kultury pracy także lepszego wyboru nie mogłem dokonać, obudowa doszła wczoraj reszta części dojdzie dzisiaj, ale będę miał problem muszę podłączyć samemu zasilacz, płytę główną ... przyjdzie jednie złożony procesor i cooler na płycie głównej, a

jeżeli o kartę w zamówieniu jest taka informacja - co w wolnym tłumaczeniu znaczy że jest w przygotowaniu :) czyli chyba się udało ? dopiero o 15:50 zamówiłem bo stronka całkowicie nie działała i nie wiem jakim cudem mi się to udało

 

Bez tytułu.png

 

skorzystam ze zdjęć które zrobiłeś ale mam obawy że mogą nie być do końca dokładne

Edytowano przez predatorekk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk Taki wdzieczny nie badz, bo dobrze wiesz, ze ja Ci ja w ciemno polecilem ;) Na ten moment widze, ze taki TUF od Asusa wypada bardzo podobnie, a jest sporo tanszy, ale co flagowiec MSI, to flagowiec MSI. Tez by u mnie wyladowal, gdybym mogl ja kupic, kupujac Superke.

A co to kurna ma byc z tym montazem procka i chlodzenia na plycie glownej :O ? Ramow Ci juz wcisnac w sloty nie mogli? Co to w ogole za obyczaj i jak oni to zapakuja? Z drugiej strony bardzo dobrze - nauczysz sie skladac komputer i zyskasz pewnosc, ktora pozwoli Ci robic w nim cokolwiek. Obudowe masz chyba najlepsza mozliwa pod taki debiut, bo pelna jest roznych ulatwien. Poswiec godzinke na ze trzy filmiki typu ,,Jak skladac komputer" i zobaczysz, jakie to proste. Na spokojnie, z instrukcjami od plyty glownej i obudowy zrobisz wszystko. Pamietaj tylko, co pisalem w kwestii podlaczania huba do smigiel i coolera i co pozniej zrobic w biosie. Wizyta tam Ci nie minie, jesli chcesz np. by ramy pracowaly z szybkoscia, za ktora zaplaciles. Wracajac do montazu, kabelki od zasilki w pierwszej kolejnosci sobie wyrzuc z obudowy, zobacz jak dlugie sa i ktoredy najlepiej je poprowadzic, pozniej podepnij, wyciagnij nadmiar kabla na strone serwisowa, pomysl, jak mozna bylo zrobic to lepiej i tak zrob ;)

 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co sam się zastanawiam jak oni to zapakują jak tylko paczka dojdzie dodam tutaj zdjęcia :D 

 

no dokładnie tak samo podkręcę procesor a co, spoko kręcony i9 10900k nie daje rady z rtx 3080 to tego poczciwego i7 muszę kręcić :)

ta odpalę filmik z tą obudową na moim 65' samsungu i jakoś to z młodym ogarnę :D 

 

poważnie 40 ojro różnicy to Twoim zdaniem spora różnica ? błagam ...

Edytowano przez predatorekk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk 40 ojro to dla mnie zadna roznica, ale w Polsce wyglada to inaczej. TUF wczoraj stal za niecale 3200-300 PLN, Gaming Trio za 3800-900, wiec roznica duzo wieksza niz 40 ojro. Widzialem tescik, w ktorej karty przy tym samym natezeniu dzwieku oferowaly dokladnie ta sama temperature, wiec stad kozackosc TUFa. Natezenie dzwieku nie mowi wszystkiego, ale ogolem moze to robic wrazenie, bo czegos takiego spodziewalbym sie raczej po Strixie, ktory u nas kosztuje ponad 4ke :>

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bull3t napisał:

Jeśli Ci się nie spieszy z zakupem, to chyba bym odpuścił do przyszłego roku i poczekał na monitory z ekranami Innoluxa lub AUO 31-32" IPS 4K (lub 1440p) 120/140Hz.

https://www.tftcentral.co.uk/articles/high_refresh_rate.htm

Inolux już od dawna robi matryce do laptopów i monitorów w tym do monitora Aorus, który poleciłem w swoim wcześniejszym poscie.

 

Godzinę temu, predatorekk napisał:

brzmi super pewnie że poczekam :) 31-32 cale mi wchodzi beż zadnego problemu

Z modeli 31,5" 1440p możesz zerknąć na monitor ASUS TUF VG32VQ1B Curved HDR, oraz Acer XZ322QUPBMIIPHX czarny. Oba są na matrycy VA 165Hz. Są to zakrzywione monitory w formacie 16:9 i rozdzielczości 1440p, czyli zagęszczenie pikseli będzie rzadsze niż w mniejszym 27" o tej samej rozdzielczości, ale obraz powinien być odpowiednio wyraźny. Jest to dobra opcja dla osób, które chcą kupić duży moniotor w niewygórowanej cenie. Na monitorze 4K można w grach obniżyć rozdzielczość do 1440p a filmy oglądać w 4K, dzięki czemu fps w grach będzie porównywalny z monitorem 1440p a jakość obrazu na co dzień będzie 4K UHD.

Edytowano przez Michal30
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, predatorekk napisał:

ale mimo wszystko brałbyś MSI ? :>

Oczywiscie, ze tak, ale na pewno nie kupowalbym karty na premiere. Bo pierwsze bandyckie pieniadze w porownaniu z tym co bedzie za miesiac, dwa (przyjmujac brak problemow z dostepnoscia), po drugie, jak Ci pisalem, chce miec pelny wybor i wiedziec, ktora karta jest z calej oferty dla mnie najlepsza, a po trzecie wolalbym nie brac karty z pierwszej serii produkcyjnej. Teraz taka mam, bo ceny nie byly frajerskie, juz nie chcialo mi sie czekac, a ludzie skarza sie to na halas chlodzenia i piszczenie cewek. Sa to jednak problemy, na ktore skarza sie przy po prostu kazdej karcie. Wiekszosc pewnie boi sie dotknac krzywej wentylatorow, a wtedy ta karta jest potworna, drugiemu piszcza cewki, kiedy gra w 300 fpsach w CSa. Ja mam tez zamknieta skrzynke z matami bitumicznymi, wiec moga sobie piszczec, a do mnie ten dzwiek nigdy nie dojdzie. Inna sprawa, ze nie piszcza, bo mialem ten config wczesniej w niewyciszanej, bardziej otwartej obudowie, ale faktem jest, ze Gigabyte karte zrewidowal, a mi sie po prostu trafil porzadny egzemplarz.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk OK. Zaczalbym od upewnienia sie, ze jest dobrze zamontowany. Wsadzasz go pod katem 30 stopni i dosciskasz, az kliknie. Jak cos, troszke pochyl go w gore w dol, by wyczuc, pod jakim katem chce wejsc. Wszystko jest tak zaprojektowane, by wpiac mozna bylo tylko w prawidlowy sposob.

Pozniej wejdz do Advanced Mode. Musisz znalezc czesc biosu, ktora dotyczy dyskow. Byc moze trzeba go wpisac w tzw. Boot Priority/Frequence (masz chyba puste). Nie wiem, jaki jest bios MSI, bo mam Asrocka, a wczesniej Gigusia, ale moje opcje uznawane sa za te przesrane, a twoj za najprostszy, wiec bez problemu ogarniesz ;)

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zrobie to jutro dzisiaj nie mam siły, albo mam lepszy pomysł oddam ten śmieszny M2 i wezme po prostu jakiś zwykły SSD ... co to zmieni ? róznica jakis tam 2sekund w ładnowaniu windowsa ? całe ręce sobie pociąłem przez ten dysk i szczerze rzygam na niego co powiecie na https://www.mindfactory.de/product_info.php/1000GB-Crucial-MX500-2-5Zoll--6-4cm--SATA-6Gb-s-3D-NAND-TLC--CT1000MX50_1219929.html ?

Edytowano przez predatorekk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, predatorekk napisał:

ok zrobie to jutro dzisiaj nie mam siły

Co sie odwlecze, to nie uciecze. Bedzie Cie to meczyc, wiec to ogarnij teraz ;) Jestes juz bardzo blisko.

Masz Windowsa na pendrivie? Wrzuc go w lewy 3.0, ustaw w biosie bootowanie z USB i zobacz, co sie stanie.

EDIT: Po prostu wylacz kompa, podlacz pendrive, gdzie Ci powiedzialem i zobacz. U mnie musialem ustawic Boot Priority na naped DVD(mam Winde na plycie), ale moze u MSI zalapie z automatu. Zadnego zasilania do dysku nie podpinasz, to nie SATA.

Edytowano przez SolInvictus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...