Skocz do zawartości
predatorekk

Rozwiązany: Komputer do gier do 3000€ ~ 13000 zł

Polecane posty

W wyciszonej obudowie nie będzie go słychać. Kwestia też slyszalnosci bez obciążenia. Mam wysokiej klasy zasilacz i słychać go jak buczy kiedy tylko włączam listwę zasilająca. Kwestia też tryby pół pasywnego, który włącza się dopiero od poboru 380watt, to jeśli dajmy na to komp Autora pobierze z sieci 360w i nie włączy się fan, to on się nie spoci zbytnio jak młody będzie długo grał na pasywny trybie. Może lepiej było by wybrać 650-tkę. Podczas grania będzie wydawał dźwięk, ale też będzie studzony przez wentylator. Głośny to od może i jest jak obciażysz go na Maxa. 

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wezmę to co zaproponowaliście widzę obydwoje daliście ta sama propozycje a to coś znaczy dzięki chłopaki - zasilacz seasonic 750 i ramy ripjaws , temat nie zamykam bo będę pisał w październiku odnośnie zen 3 i amd :) a co zamówię dla młodego to zaraz wyślę w temacie a karte RTX msi 3080 wezmę tak jak polecaliscie :)

Edytowano przez predatorekk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, predatorekk napisał:

Super wezmę to co zaproponowaliście widzę obydwoje daliście ta sama propozycje a to coś znaczy dzięki chłopaki...

Nie daliśmy tej samej propozycji.

Z mojej strony: Seasonic Prime GX/PX oraz pamięci 3600/CL16

Od Michała: Seasonic Focus PX oraz pamięci 3600/CL18 (czyli słabe parametry)

Godzinę temu, Michal30 napisał:

Mam wysokiej klasy zasilacz i słychać go jak buczy kiedy tylko włączam listwę zasilająca. Kwestia też tryby pół pasywnego, który włącza się dopiero od poboru 380watt, to jeśli dajmy na to komp Autora pobierze z sieci 360w i nie włączy się fan, to on się nie spoci zbytnio jak młody będzie długo grał na pasywny trybie.

I jesteś pewien, że autor akurat również nie trafi na buczący egzemplarz? Ja nie jestem. Zatem żaden to argument.

Jak może włączyć się tryb "pół-pasywny" od 380W? Powyżej 380W zasilacz ma aktywne chłodzenie, poniżej pasywne.

Syn autora nie będzie grał w trybie pasywnym na RTX 3080 + i7-10700K w wymagających tytułach, bo sama karta ma TDP rzędu 320W. Chyba jesteś myślami przy jakimś zestawie z RTX 2060S.

Edytowano przez Bull3t
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podszedl do tego tak, ze jak brac kozacki zasilacz, to po to by mial znaczny zapas mocy i byl cichy przy jak najwiekszym obciazeniu. By z kolejnymi upgrade'ami styknal, ale tez nie dawal sie we znaki. W innym wypadku sensu bulenia za high-endowa zasilke nie widze, bo nie mowimy tu o stacji roboczej i konkretnych oszczednosciach na pradzie. Rekordzista w powyzszym temacie jest chyba Corsair RMx i chyba nic nawet sie nie zbliza, ale moze po prostu nie znam takiego.

@predatorekk Co do ramow, jesli bedziesz krecil wzialbym zaproponowane wczesniej przez Bull3ta Cruciale. Jesli nie, wyslij mi linka do wszystkich zestawow 32GB w tym sklepie (strasznie upierdliwa wyszukiwarka, ale moze ja za slabo mowie po niemiecku albo nie czaje dzialania), bo moze idzie wyrwac cos bardziej atrakcyjnego niz 3600, C16 za sensowna doplata.

Wracajac do zasilki, zamow RMxa z innego adresu i nie boj sie podlaczyc zasilacza do sprzetu za 10K. Bedziesz mial do podlaczenia cale cztery kable: zasilanie plyty glownej, zasilanie procesora, zasilanie karty graficznej i hub Define. W razie czego bedziesz mial instrukcje. Kolejny raz Ci powtorze, ze jak bedziesz sie bal grzebac w kompie, za rok, max dwa bedziesz mial jakis problem. Moze latwiej Ci bedzie zrozumiec, jak zobaczysz, ze to zadna filozofia - te cale cztery kable:

 

1.jpg

2.jpg

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bull3t napisał:

Nie daliśmy tej samej propozycji.

Z mojej strony: Seasonic Prime GX/PX oraz pamięci 3600/CL16

Od Michała: Seasonic Focus PX oraz pamięci 3600/CL18 (czyli słabe parametry)

I jesteś pewien, że autor akurat również nie trafi na buczący egzemplarz? Ja nie jestem. Zatem żaden to argument.

Jak może włączyć się tryb "pół-pasywny" od 380W? Powyżej 380W zasilacz ma aktywne chłodzenie, poniżej pasywne.

Syn autora nie będzie grał w trybie pasywnym na RTX 3080 + i7-10700K w wymagających tytułach, bo sama karta ma TDP rzędu 320W. Chyba jesteś myślami przy jakimś zestawie z RTX 2060S.

Wzrost poboru prądu nowych kart jest wyraźnie zauważalny w porównaniu do poprzedniej generacji.2080TiWzrost poboru prądu nowych kart jest wyraźnie zauważalny w porównaniu do poprzedniej generacji.

Wzrost poboru prądu jest wyraźnie zauważalny w porównaniu do kart poprzedniej generacji. 2080Ti ma tdp 260w i pobiera z zestawem złożonym z 8700K około 350w, to zestaw z 3080 320-340w tdp pobierze nieznacznie więcej, to 750w wystarczy. Może być prime, tylko ogólnie mało kto kupuje takie ustrojstwa, bo są drogie. 

Można też wybrać wyżej traktowany ram, ale będzie też droższy. Druga kwestia, to że większy wybór pamiątek z wyższym taktowaniem jest 2x8GB a 2x16GB niżej taktowanego nawet starczy na dłużej. Chyba, że masz na myśli dwa takie zestawy i zapełnić nimi 4 sloty. Tomahawk ram do 4400Mhz ogarnia.

https://www.mindfactory.de/product_info.php/16GB-G-Skill-Trident-Z-silber-weiss-DDR4-4000-DIMM-CL18-Dual-Kit_1157531.html

https://www.mindfactory.de/product_info.php/16GB-Patriot-Viper-Steel-DDR4-4400-DIMM-CL19-Dual-Kit_1314877.html

Czy może chodziło Ci o to, że można taniej kupić ram 3200 cl16 i da się go ustawić na 3600 cl18.

https://www.mindfactory.de/product_info.php/32GB-G-Skill-RipJaws-V-schwarz-DDR4-3200-DIMM-CL16-Dual-Kit_1017414.html

 

Edytowano przez Michal30
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama karta potrafi po podkręceniu "łyknąć" powyżej 300W (link), więc taki zestaw (z i7-8700K) pobierze więcej niż 350W. Nie twierdziłem, że zasilacz 750W nie wystarczy do RTX 3080 + i7-10700K. Napisałem jedynie, że z pewnością ten Focus nie będzie działał pasywnie w nowych grach.

"Może być prime, tylko ogólnie mało kto kupuje takie ustrojstwa, bo są drogie." - to nie jest żaden argument. ;)

 

W kwestii pamięci RAM - tak, lepiej taniej kupić 3200/CL16 niżeli 3800/CL18. Wydajność będzie podobna. Lepiej jednak wziąć zestaw 3600/CL16, jeśli autorowi zależy na wydajności.

 

Sądziłem, że jednak autorowi tematu zależało na jakości i wydajności. Zrezygnował z drogich zasilaczy z certyfikatem Titanium oraz procesora i9, ale jakieś standardy należałoby trzymać. Pamięci 3600/CL18? Seasonic Focus? Czemu nie - ale to raczej w przypadku, gdy kupujący chciałby bardziej zaoszczędzić, a tu chyba nie o to chodziło.

 

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test poboru karty 2080Ti wraz z całą platformą, gdzie pobór wynosi 352w, to nawet jak zestaw Autora pobierze te około 400w-450w nie będzie dramatu i 750w wystarczy. Między ram-em 3600 cl16 a 3600 cl18 nie powinno być w grach dużej i zarazem odczuwalnej różnicy. Zasilacz za ponad 500zł, to nie aż tak oszczędnie. :icon_wink:

Edytowano przez Michal30
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Furmarku obciążenie cpu wynosiło pewnie 5-15%, więc to żaden pobór mocy całej platformy.

Powtarzam: nie twierdzę, że zasilacz 750W nie wystarczy. Trzeźwy jesteś? ;)

 

Toż to napisałem, że ja tu nie chcę być zbyt oszczędny, skoro autor chyba tego nie chciał.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze nie chciałem być oszczędny :) sprzęt zamawiam jutro podkreślam dla syna , dla siebie poczekam jak wyniknie z testami amd i zen 3 :) tak jak mi poleciliscie nie jestem w gorącej wodzie kompany jak młody :d sprawdzić zdjęcie czy wszystko się zgadza i można zamawiać 

60FC66E6-BCDC-496C-9635-C0D0E9A14232.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk wziąłem samsunga bo adata tylko 512 GB była dostępna w tym sklepie ... chyba ze macie jakaś lepsza propozycje dysku ? Ale dostępnego w mindfactory.de , karte zamówię na caseking.de bo narazie na mindfactory nie widzę żeby się szykowali na preordery ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk Znasz moje zdanie na temat kupowania zasilacza na 10 lat, ale jesli ktorys ma starczyc i nie byc przy tym uciazliwy, RMx 1000W wydaje sie miec najwyzsze szanse na to.

Nie bierzesz w koncu Silent Wingsow? Spokojnie mozesz dac szanse domyslnym Dynamikom, bo to bardzo wydajne smigla ogolem i do tej konfiguracji, a przy tym bardzo ciche nawet na maxymalnej predkosci obrotowej. Jak bedziesz chcial jeszcze wyzszej kultury pracy czy wydajnosci, wiesz czym je zastapic. W razie czego skrzynka ma tez miejsce na naped.

 

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz będzie w porządku.

Widzę, że mogą ściągnąć dysk Adaty z magazynu zewnętrznego w ciągu 3-5 dni: https://www.mindfactory.de/product_info.php/1000GB-ADATA-XPG-Gammix-S11-Pro-M-2-2280-PCIe-3-0-x4-NVMe-1-3-3D-NAND-T_1299756.html

 

Swoją drogą, niewiele droższa jest płyta Gigabyte Z490 Aorus Pro AX (w Polsce różnica w cenie względem Z490 Tomahawk jest zauważalnie większa): https://www.mindfactory.de/product_info.php/Gigabyte-Z490-AORUS-PRO-AX-ATX-So-1200_1361854.html

Gdyby WiFi czy Bluetooth miały się przydać - można wziąć płytę Gigabyte. Jest w pełni przygotowana na PCIE Gen4 - jeśli procesor miałby być wymieniony na Rocket Lake.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie bywa może się przydać, ale raczej wątpię , mimo wszystko mógłbym wziąć ta płytę główna . Dysk zamienię na tego adata samsung wydaje się być zbyt oklepany - ok finałowa wersja która dzisiaj zamawiam 

C7F79D17-2A42-4246-A5EF-A9F3AAFFB8EB.jpeg

Edytowano przez predatorekk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk Obudowa ma trzy wentylatory w zestawie, ktore na moje bez problemu ogarna ten config. Wentylatory skrzynki zawsze mozna wymienic na wskazane wczesniej. Silent Wings 3 o tej samej predkosci co Dynamiki sa bardziej wydajne i cichsze, lepszej jakosci, wiec raczej dluzej pociagna, a takie w opcji High Speed kosztuja taka sama kase, a moga byc nawet 60% szybsze, wiec bardziej wydajne - jesli to sie kiedykolwiek przyda. Gdybym nie kupowal swoich pod obudowe bq! z kontrolerem 3-pin i wiedzial jak dobrze wycisza Define, ktora przewrotnie u mnie wyladowala, zdecydowanie wzialbym opcje PWM High Speed, bo wylaczajac okolicznosci podobne do moich, jest to z calej rodziny Silentow 140 jedyny sluszny wybor.

Odpusc znowu tego Gammixa, bo wolny, swoje kosztuje, a jak juz pisalem - plyta i tym razem ma radiator. Wez Adate z mojej sygnaturki, bo zdecydowanie szybsza, a pare euro tansza. Zanim zloza Ci ten komputer, pewnie go tez sciagna. Nie spinaj sie o dzien, dwa szybciej komputer w domu, ale z gorszym dyskiem, bo jeszcze chyba karty nie kupiles i nie jest to takie oczywiste.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bull3t napisał:

SX8200 Pro to jest dokładnie ten sam dysk co S11 Pro, zatem nie wiem skąd to "zdecydowanie szybsza". Różnicą jest brak radiatora.

Zmylila mnie bledna specyfikacja na stronie dysku mindfactory - zapis i odczyt: na poziomie 2100 i 1500 (MB/s). Na stronie Adaty faktycznie sa rowne, wiec zwracam honor ;)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, predatorekk napisał:

Co masz na myśli mówiąc ze ta płyta główna jest wolna ?

Pisał o dysku SSD. I jak widać wyżej - pomylił się co do specyfikacji.

2 minuty temu, SolInvictus napisał:

Zmylila mnie bledna specyfikacja na stronie dysku mindfactory - zapis i odczyt: na poziomie 2100 i 1500 (MB/s).

To jeszcze nie zauważyłeś, że te dyski poleca się zamiennie na tym forum i musisz w specyfikację zaglądać? ;)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...