Skocz do zawartości
predatorekk

Rozwiązany: Komputer do gier do 3000€ ~ 13000 zł

Polecane posty

tak zrobię dzięki chłopaki,,, mam problem z komputerem młodego gra teraz w nowego Assassin’s Creed Valhalla, problem jest taki że wykorzystanie karty jest 98%+, a procesora około 15-20% i do tego temperatura karty dochodzi do 85C i strasznie głośno chodzi wentylatory około 70%....

 

ma i7 10700k 32 gb ramu i RTX 3080 EVGA ... zasilacz wiecie jaki ma ten corsair 1000 W więc dziwne...

 

 

gra w 1440p podobnie w RDR2 wszystko na ultra ma zaledwie 60-65 fps często spadki do 47... twierdzi ze wczoraj przedwczoraj dobrze mu RDR2 działało...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra w rozdzielczości 2560x1440 czy 3440x1440?

 

Jaki to konkretnie model karty? Pewnie jakiś model z niezbyt udanym układem chłodzenia.

Jeśli obudowa to Define 7, to niech syn otworzy drzwiczki - jeśli były zamknięte. Ciekawe, o ile spadną temperatury.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie całość zamknięta, może powód być taki że ciepłe powietrze nie ma gdzie uciekać? bo w sumie ten delfine 7 jest cały zamknięty i jest komp wsadzony we wnękę wiem że tam nie powinien być ale syn płacze że tam jak jest to ładnie wygląda... 

 

no jestem zdziwiony tą kartą młody wziął ją z lokalnej aukcji za 940 euro.........

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w stanie fabrycznym, na cpu rewelacja jakieś 40C? 45C mówię ci że procesor w tym assassinie valhalla się nudzi 30%-35% wykorzystanie podobnie w RDR2, karta coś nie domaga... też nie widziałem żeby była ponad 2000mhz jest raczej na 1850 czy coś takiego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co ja chyba bym zrezygnował z "cichej i chłodnej obudowy" w swoim zestawie i poprosił o propozycje jak najbardziej chłodnej wiadomo nie chce odkurzacza w domu pod względem głośności, ma być normalnie słyszalna ale bardzo chłodna żebym na karcie nie miał 85C bo to jakieś szaleństwo ?!

2 godziny temu, Dirian napisał:

Zawsze można wziąć i9 10850k, do gier to nawet lepsza opcja i nie ma problemów z dostępnością.

tak rozumiem Ciebie @Dirian ale chyba oczywiste że wole coś świeższego z rynku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phanteks P600S można przestawić na wersję wentylowaną i wtedy temperatury są dobre. Obudowa nie ma drzwiczek, tylko zdejmowane panele na górze i z przodu. Po ich zdjęciu zostaje siatka i filtr.

https://www.eteknix.com/phanteks-p600s-mid-tower-chassis-review/2/

Moim zdaniem, to jest lepsza opcja niż Define 7, bo nie ma tych drzwiczek, po których zdjęciu - wygląda to jak jakaś "kaszana".

Możesz wrzucić zdjęcie/-a, jak umieszczona jest ta obudowa?

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze kiepski ten phanteks nie przemawia do mnie hmm, no jest po 1cm z boku z tylu jest ściania i nad kompem jest 25cm i jest blat biurka typowa wnęka na komputer w biurku :)

ale szczerze? opcja z oknem mi sie zaczela podobac szczegolnie ze zaproponowales plyte od msi i bede mial grafe od MSI jeszcze jakies propozycje ? zeby zestaw ladnie wygladal przez szybe ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, predatorekk napisał:

szczerze kiepski ten phanteks nie przemawia do mnie...

W porządku. :icon_cry:

Wygląd to kwestia gustu, dla mnie wygląda w porządku. Samo wykonanie obudowy stoi na wysokim poziomie.

Godzinę temu, predatorekk napisał:

zeby zestaw ladnie wygladal przez szybe ?

Masz na myśli światełka? Można dorzucić pamięci RAM oraz AiO z RGB.

Jeśli to miałeś na myśli, to obudowa z wentylatorami RGB nie zaszkodzi, np. Phanteks P500A DRGB, Cooler Master H500M.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, predatorekk napisał:

tak rozumiem Ciebie @Dirian ale chyba oczywiste że wole coś świeższego z rynku :)

Dla mnie nie jest to oczywiste - składasz zestaw do gier i wolisz wziąć procesor, który wypada w grach gorzej, tylko dlatego że jest nowszy? 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Daimyo napisał:

A może taki Lian Li O11 Dynamic XL + kilka wentylatorów ?

nawet fajnie to wygląda ale kuźwa bydlak za duży żona by mnie chyba zabiła

Teraz, Dirian napisał:

Dla mnie nie jest to oczywiste - składasz zestaw do gier i wolisz wziąć procesor, który wypada w grach gorzej, tylko dlatego że jest nowszy? 

no ale jest bardziej przyszłościowy prawda ? w przyszłości może nadgonić i9 10900k czy nie ?

  • Haha 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, predatorekk napisał:

no ale jest bardziej przyszłościowy prawda ? w przyszłości może nadgonić i9 10900k czy nie ?

W zastosowaniach typowo "do gier" to oba procesory są równie przyszłościowe. Ryzen lepiej wypada w zastosowaniach profesjonalnych.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, predatorekk napisał:

dobra mordeczki dajcie mi propozycje najpiekniejszej i najchłodniejszej obudowy bo narazie nic mnie nie urzekło 

A co Cię urzeka? :DLian Li O11 Dynamic XL zaproponowana przez kolegę wygląda naprawdę dobrze, więc ciężko może być znaleźć coś lepszego, choć to już kwestia gustu.

Dobrze wygląda też np. Lian Li PC-O11 Air, ale coś ciężko ją dostać.

3 minuty temu, predatorekk napisał:

W takim razie jakby wyglądał zestaw z i9 ?

Wystarczy zmienić cpu na i9-10850K/10900K oraz płytę główną na np. MSI Z490 Unify lub Z490 Tomahawk.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...