Skocz do zawartości
predatorekk

Rozwiązany: Komputer do gier do 3000€ ~ 13000 zł

Polecane posty

9 minut temu, predatorekk napisał:

ale ja potrzebuje dla siebie kompa Bullet

Pożyczenie maszyny od syna grozi scenami jak z filmu/gry Mortal Kombat? :D

 

Właściwie, jakbyś wymienił obudowę na ten sam model, co w komputerze syna - to istnieje jakaś szansa, że się nie zorientuje, jeśli nie będzie sprawdzał specyfikacji.

 

Tak już całkiem poważnie, to ja bym spokojnie poczekał do premiery Cyberpunka. Wtedy się okaże jak to będzie działać na Twoim sprzęcie.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk Typowa ,,bajerancka" i ,,futurystyczna" gamingowa obudowa gdzies tak z 2013r. Tak samo za pare lat beda odbierane dzisiejsze stylowy buildow typu szyby i swiatelka - jak to z moda.

A tak wyglada Fractal z 2013r. :

Small%20(1%20of%2013).jpg

Imo dalej kozak. I jak skrzynka, ktora rownie dobrze moglaby miec premiere za lat dziesiec czy trzydziesci.

Co do sprzetu, poczekaj na Cyberpunka i zobaczysz, jak to bedzie latac. W razie czego zrobienie upgrade'u zajmie Ci przeciez pare dni. Obudowe mozesz sobie oczywiscie zmienic, ale poczekalbym na jakies nowosci od bq! czy Fractala. Jesli nie odpowiada Ci kultura pracy obecnej skrzynki, linkowalem Ci poradnik do tego, jak wszystko nalezy ustawic, by bylo chlodno i cicho. Jesli nie zrobiles tego w przypadku buildu z Fractalem, duza szansa, ze otrzymasz lepszy efekt po wlasnie zrobieniu tego w twojej ,,kosmicznej" obudowie.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej chłopaki synek nie wytrzymał i zakupił sobie z aukcji EVGA gaming 3080 za 950 euro, ale nadal mam opłaconą w koszyku tą MSI GeForce RTX 3080 Gaming X Trio 10G, 10240 MB GDDR6X za 840 euro, chyba bede musial ja zwrocic ....  bardziej jestem skłonny do zakupu rx 6800xt albo rx 6900xt co o tym myślicie ?

 

swój komputer chciałbym z prockiem 5800X + rx 68000xt co myślicie panowie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej wziać RTX-a, w przypadku AMD były takie jazdy ze sterownikami do serii RX 5000, że jakoś miałbym obawy kupować kartę za tyle kasy i bawić się ze sterownikami. Chyba, ze dla nowej serii bardziej je dopracują, ale no cóż - to okaże się w przeciągu kolejnych miesięcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Widzę, że jednak zostaną wydane poważne pieniądze, a nie żadna reanimacja staruszka mniejszym kosztem. ;)

Będę nudny i się powtórzę. 5800X jest kiepsko wyceniony względem 5900X. Po dopłacie 500 zł (X-kom) dostajemy o połowę rdzeni więcej i 2 razy tyle pamięci podręcznej. Jak to się ostatecznie przełoży na wydajność - okaże się jutro.

 

Co do karty, same slajdy z konferencji AMD nie zapowiadają, że RX 6800 XT zgniecie RTX 3080. Wszystko okaże się w trakcie premierowych testów.

NV oferuje DLSS i dużo wyższą wydajność RT, co też jest jakimś plusem. Wspomniane wyżej sterowniki to też trochę zagadka.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no pewnie że 5900X wtedy łyknę a może xt 6900x + 5900x ?

 

tak ze staruszkiem dałem sobie spokoj bo ludzie chca za wysokie ceny za tak marne karty graficzne/procesory... stac mnie na nowy sprzęt to po co mam oszczędzać ... a co z tym systemem wspólnego działania od AMD +13% jak będą razem funkcjonować ?

Edytowano przez predatorekk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, predatorekk napisał:

6900x + 5900x ?

5900X + RTX 3080 Ti. :D

Tak już całkiem poważnie, najlepiej byłoby zobaczyć jednak jakieś testy tych kart, a nie tylko slajdy od producenta.

1 godzinę temu, predatorekk napisał:

a co z tym systemem wspólnego działania od AMD +13% jak będą razem funkcjonować ?

Zauważ, że np. RX 6900 XT jest porównywany do RTX 3090 z włączonym RAGE Mode (czyli OC karty) i SMART ACCESS MEMORY: https://www.purepc.pl/image/news/2020/10/28_amd_radeon_rx_6900xt_rx_6800xt_rx_6800_premiera_kart_rdna_2_34_b.png

Nie zmienia to faktu, iż RTX 3090 nadal jest o połowę droższa, więc tu NV do rywalizacji potrzebuje RTX 3080 Ti w cenie zbliżonej do produktu AMD. Zaznaczam, że nie sugeruję czekać na RTX 3080 Ti, bo data premiery jest nieznana, a dostępność kart pewnie znów będzie znakomita. :trollface:

 

 

Co do samej technologii SAM, ludzie w internecie sugerują, iż to jest nowa funkcja w Windowsie, a coś podobnego od lat ma Linux. Zatem AMD może nam wciskać kit, że to tylko ich produkty będą to obsługiwać.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się już pierwsze testy: https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-9-5900x-ryzen-7-5800x-and-ryzen-5-5600x-tested-in-16-games

https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_procesora_amd_ryzen_5_5600x_amd_utarlo_nosa_intelowi-13913.html

Dobrze to wygląda.

 

Odnośnie samego zestawu, można dorzucić jeszcze jeden wentylator Silent Wings 3 PWM 140 (można dać go na tył, a fabryczny przerzucić na przód - wtedy z przody będą 3 takie same) i użyć pasty Thermal Grizzly Kryonaut jako postawienie kropki nad "i".

Wiem, że nie chciałeś chłodzenia wodnego, ale jak tak przyjrzałem się obudowie P600S, to na górę można wrzucić AiO 360 mm (np. Actic Liquid Freezer II 360) i zostawić zamkniętą górę, bo - w przeciwieństwie do Fractala Define 7- są wyloty powietrza na froncie i z tyłu. To tak do przemyślenia.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...