Skocz do zawartości
predatorekk

Rozwiązany: Komputer do gier do 3000€ ~ 13000 zł

Polecane posty

hej hej, karta zamówiona i opłacona 17 września ani widu ani słychu po niej, ale nie o to chodzi...

 

będę chciał pograć w cyberpunka na swoim komputerze mógłbym coś w nim ulepszyć żeby grać w 1440p ?

 

to moja specyfikacja - 

i5 7600k

msi z270 pro gaming carbon MS 7A63

gtx 1070 armor

dysk m2 od kingstona przydały się większy więc kupię raczej nowy A-daya 8200 pro ten który zamawiałem dla syna chyba, że macie lepszą propozycje ?

chłodzenie aio arctic            - raczej bym chciał wymienić na zwykłe chłodzenie jakieś polecane tanie modele ? bo to już wydaje się być wiekowe i mało wydajne

zasilacz be quiet 80+bronz bot-L8-cm-630W

ramy - ddr4 16-17-17 300mhz corsair 8gb(2x4)

obudowa - jakaś okropna chyba nie przewiewna śmierdzi fajkami najchętniej bym ją wymienił na coś taniego i fajnego ,,,, nie wiem może delfine 7? ale do takiej luksusowej obudowy wsadzać takie śmierdzące części to trochę nie pasuje

na pewno karta do wymiany na cos mocniejszego i być może dokupienie ramu, chciałbym kupić używane częsci

Edytowano przez predatorekk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzasz jeszcze kupić pc z Zen 3 oraz RTX 3080, czy syn przejął ten zakup w postaci i7-10700K? ;)

 

Wymagania Cyberpunk 2077 sugerują, że przydałoby się wymienić cpu na i7-6700/7700 (K). Poza tym, przyda się dołożyć 8GB RAM i wymienić kartę.

Nie podano konkretnych wymagań co do karty graficznej w 1440p, więc ciężko ocenić, na co miałbyś się zdecydować. Pewnie przyda się co najmniej RTX 2070S.

Jak tak patrzę na ceny na allegro (nie wiem jak w Niemczech), to i7 oraz RTX 2070S tak nie bardzo zachęcają do zakupu, bo w podobnej cenie można (lub będzie można) mieć nowe podzespoły - w postaci R5 3600 i pewnie nowych kart NV lub AMD.

 

Jakie masz AiO? Jeśli to Liquid Frezer 240, to masz porządny sprzęt.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

młody ma komputer z i7 10700k, ale dalej bez karty..

no tak się zastanawiałem bo pieniądze mam nie ma problemu, ale skoro mam tylko grać w cyberpunka i w następnym roku w WoW TBC - wymagania tak niskie że na telefonie by się gra odpaliła, to pomyślałem żeby ulepszyć to co mam za niewielkie pieniądze a kupić konkretnego kompa pod koniec 2021 czy na początku 2022 bo mają się pojawić DDR5?

 

a nie sądziłeś np o gtx 1080 Ti ? ceny używanych części są dosyć śmieszne - w jaki konkretnie celować procesor? ta płyta główna która mam może zostać? 

 

 

wiesz co okazało się że dobre temperatury są na procku w stresie widzę ok. 50 jak sprawdzić co to za chłodzenie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, predatorekk napisał:

młody ma komputer z i7 10700k, ale dalej bez karty..

Wiem, wiem.

 

GTX 1080 Ti to fajna karta, ale widzę ją w podobnej cenie do RTX 2070S. Płyta główna może zostać. Gdyby chcieć ją wymienić, to nie ma sensu zostawać na tej samej podstawce. Szukaj wspomnianych wyżej i7.

 

Chłodzenie musisz porównać pod względem wizualnym do oferty firmy Arctic. Nie ma sensu szukać niczego wydajniejszego, bo na tę platformę nie ma aż tak wymagających cpu względem chłodzenia.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk Zaczalbym od tego, po co robic taki upgrade? Bo patrzac na wymagania, zrobisz to jedynie po to, by pograc sobie w lepszej grafice. Twojemu kompowi do spelnienia ZALECANYCH wymagan brakuje jedynie procka z dodatkowymi watkami i wiecej ramu. Trudno jednak powiedziec, co oznaczaja te zalecane (czy wysokie ustawienia graficzne, czy w ogole komfortowa rozgrywke). Wymagania pewnie dotycza rozdzialki Full HD, ale 1440p to raptem 20-25% klatek mniej (zalezy czy 16:9 czy 21:9), a karte masz mocniejsza niz stoi w zalecanych.

Raczej bym sie tematem nie martwil, odpalil Cyberpunka i jak bedzie kicha, to kupisz zrobisz sobie ten upgrade. Podchodze do tego tak, ze uzywki i7 stoja zwykle za bandyckie pieniadze i tak glupio kupowac za tyle kasy tego kasztana, ramy do kompletu moze byc znalezc ciezko, a kupujac inne roznie moze byc, a samej mocniejszej karty raczej nie bedziesz potrzebowac.

Sama obudowe mozesz kupic na zapas, bo raczej nic sie w temacie nie zmieni i przyda sie do nastepnego configu. Osobiscie bym poczekal. Cos czuje, ze be quiet! w koncu spusci bombe, ktora zmiecie Define, a maja do tego warunki. Mowie o legitnym nastepcy Dark Base 900, ktora obudowa jest juz dosc przestarzala i stawiam, ze taki bedzie nastepny ruch bq!. Ostatnio robili wszystko to, co obecnie jest w modzie, a odeszli wlasnie od swoich korzeni, ktorych 900 byla uosobieniem.

19 minut temu, predatorekk napisał:

jak sprawdzić co to za chłodzenie ?

Nie masz jakies fakturki gdzies? To tak najprosciej, a inaczej pozostaje to, co napisal Bull3t.

1 minutę temu, predatorekk napisał:

w jakie ceny celować tego rtx2070S ?

Jak najnizsza i taka, ktora jestes sklonny zaplacic. Bardziej celowalbym w model, bo dobry model tez latwiej i lepiej sprzedasz. Imo bezapelacyjnie najlepszym jest Gaming X Trio, ale opcja z dwoma wentylatorami tez swietna. Fajny jest moj Gigus z sygnaturki (nie pomyl z Windforce'em), spoko sa Palit Jetstream i KFA2 EX (nie pomyl z tymi bez EX w nazwie, bo pazdzierz).

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Sollvictus zrobie jak mówisz, co do wstrzymaniem się z zakupem kompa do następnej generacji DDR5 to dobry pomysł, zważywszy że chce właśnie grac w dokładnie te 2 gry... wiadomo że więcej w World of warcraft :)

 

kiedy przewidują premiere tej nowej obudowy od bq!  ? to sobie po prostu części do niej przełożę bo ta mnie męczy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, predatorekk napisał:

intel i7 7700k widzę za 200 euro - nie wydaje się cena wygórowana ? ;>

Zważywszy, że nowy Ryzen 5 3600 jest tańszy, to cena nie zachwyca.

2 godziny temu, predatorekk napisał:

w jakie ceny celować tego rtx2070S ?

Nie płaciłbym za tę kart więcej niż ~1600 zł. Na allegro sprzedający chcą więcej - najwyraźniej premiery nowych kart muszą ich "otrzeźwić".

 

 

Co do obudowy, przyjrzyj się np. SilverStone Alta F1 (jest wersja wyciszona oraz ze szkłem): https://www.youtube.com/watch?v=01uOM54Oer8

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk Ja Ci zadnej premiery nie obiecuje, ale to kwestia czasu. Na ten moment najblizsza ( listopad ) nadchodzaca skrzynka od bq! jest Silent Base 802, czyli Silent Base 801 z wymienianymi panelami frontowymi i gornymi z siatki, a to z cisza nie ma niczego wspolnego. Wjedzie tez odswiezony Silent Loop, ale w AiO bym sie nie bawil. Niech Cie nie podkusi, bo Silent Base'y to w temacie cichych komputerow obudowy nizszej klasy od Define. Najistotniejsze w temacie ciensze blachy i wentylatory z glosniejszym lozyskiem. Mozesz sobie zobaczyc, jak taka siatka na topie dziala na przykladzie swojej Define. W testach z decybelomierzami 7ka notuje troszke mniej decybeli w wersji z wentylowanym topem, bo podzespoly maja troszke chlodniej, wiec ciszej pracuja. Jednak decybele wiele nie mowia. Obciaz sobie komputer, podmien panel i zobacz, jak w zasadzie cale wyciszenie idzie sie walic, szkrzynka szelesci i raczej uznasz ja za glosniejsza.

Mysle, ze do DDR5 spokojnie wyjdzie cos fajnego od bq! i bedzie mozna rozwazac. Obecnie maja kozacka tanioche w postaci Pure Base 500 i niezle szyby i swiatelka: Dark Base 700, ale to juz nie jest ten poziom wyciszenia co Define. Bardziej najcichsza i najwyzszej jakosci opcja dla fanow szyb i swiatelek. A Fractal to tylko Define, wiec na ten moment mozesz zastanowic sie nad szara albo pomyslec nad Compactem, bo to jest po prostu cholernie ladne i imo ze wszystkich skrzynek najladniejsze.

2 minuty temu, Bull3t napisał:

Co do obudowy, przyjrzyj się np. SilverStone Alta F1 (jest wersja wyciszona oraz ze szkłem): https://www.youtube.com/watch?v=01uOM54Oer8

Proponowales mu to wczesniej jako cicha skrzynke, ale nie ma bata, zeby to bylo ciche z przyczyny wyzej opisanej. A dojda do tego jeszcze wentylatory na topie, ktore z miejsca zrujnuja jakikolwiek efekt wyciszenia. SilverStone jest innowacyjny, bo w zasadzie myslacy po swojemu i to pewnie bedzie topowo wentylowana obudowa, ale z cisza nie bedzie miec nic wspolnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk Ja Ci zadnej premiery nie obiecuje, ale to kwestia czasu. Na ten moment najblizsza ( listopad ) nadchodzaca skrzynka od bq! jest Silent Base 802, czyli Silent Base 801 z wymienianymi panelami frontowymi i gornymi z siatki, a to z cisza nie ma niczego wspolnego. Wjedzie tez odswiezony Silent Loop, ale w AiO bym sie nie bawil. Niech Cie nie podkusi, bo Silent Base'y to w temacie cichych komputerow obudowy nizszej klasy od Define. Najistotniejsze w temacie ciensze blachy i wentylatory z glosniejszym lozyskiem. Mozesz sobie zobaczyc, jak taka siatka na topie dziala na przykladzie swojej Define. W testach z decybelomierzami 7ka notuje troszke mniej decybeli w wersji z wentylowanym topem, bo podzespoly maja troszke chlodniej, wiec ciszej pracuja. Jednak decybele wiele nie mowia. Obciaz sobie komputer, podmien panel i zobacz, jak w zasadzie cale wyciszenie idzie sie walic, szkrzynka szelesci i raczej uznasz ja za glosniejsza.

Mysle, ze do DDR5 spokojnie wyjdzie cos fajnego od bq! i bedzie mozna rozwazac. Obecnie maja kozacka tanioche w postaci Pure Base 500 i niezle szyby i swiatelka: Dark Base 700, ale to juz nie jest ten poziom wyciszenia co Define. Bardziej najcichsza i najwyzszej jakosci opcja dla fanow szyb i swiatelek. A Fractal to tylko Define, wiec na ten moment mozesz zastanowic sie nad szara albo pomyslec nad Compactem. Raczej tylko, jesli jesli za bardzo nie masz miejsca na podstawke. Imo to jest ta najladniejsza obudowa na rynku i moze dla Ciebie takie wzgledy wiecej waza, bo dla mnie w ogole.

15 minut temu, Bull3t napisał:

Co do obudowy, przyjrzyj się np. SilverStone Alta F1 (jest wersja wyciszona oraz ze szkłem): https://www.youtube.com/watch?v=01uOM54Oer8

Proponowales mu to wczesniej jako cicha skrzynke, ale nie ma bata, zeby to bylo ciche z przyczyny wyzej opisanej. A dojda do tego jeszcze wentylatory na topie, ktore z miejsca zrujnuja jakikolwiek efekt wyciszenia. SilverStone jest innowacyjny, bo w zasadzie myslacy po swojemu i to pewnie bedzie topowo wentylowana obudowa, ale z cisza nie bedzie miec nic wspolnego.

Edytowano przez SolInvictus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SolInvictus napisał:

Proponowales mu to wczesniej jako cicha skrzynke, ale nie ma bata, zeby to bylo ciche z przyczyny wyzej opisanej.

Nigdy nie twierdziłem, że to będzie cichsze rozwiązanie niż np. Define 7 (czy mam przy każdej okazji udowadniać, że nie jestem wiebłądem? ;) ). Mimo wszystko, może dać to jakiś efekt przy zamkniętym froncie i wyciszonych bokach.

7 minut temu, predatorekk napisał:

bullet co myślisz o tym kupować nowego kompa skoro do konca jego az tak nie potrzebuje czy poczekac na nowa platforme ?

Skoro głównie zamierzasz grać w WoW TBC, to raczej nie ma takiej potrzeby.

Poczekaj na cpu z obsługą DDR5.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Bull3t napisał:

Nigdy nie twierdziłem, że to będzie cichsze rozwiązanie niż np. Define 7 (czy mam przy każdej okazji udowadniać, że nie jestem wiebłądem? ;) ). Mimo wszystko, może dać to jakiś efekt przy zamkniętym froncie i wyciszonych bokach.

Tylko tak Ci ,,przepowiadam" - ze nie bedzie nizej niz 39 dBA na testach GN :) A to juz obudowy po prostu nieglosne. Maty biutumiczne cos tam robia, ale one beda pod wentylatorami, a ile takie typu rozwiazania robia, mozesz sobie zobaczyc ponizej. Najwiecej robia grube blachy i jak najmniej otworow. Do tego oczywiscie ciche czesci. Tu masz przyklad pazdzierzu wylozonego wygluszeniem (ktore tez pewnie rozni sie moca), a HW maja jeszcze dwa filmiki, gdy robili cichy build z AiO oraz drugi na powietrzu w Silent Base 801.

 

 

 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, SolInvictus napisał:

Tylko tak Ci ,,przepowiadam" - ze nie bedzie nizej niz 39 dBA na testach GN 

Jeśli dla np. Lancool 215, zmierzono 38.8 dBA, to ja liczę na jakieś 38.99 dbA dla Alta F1. :D Będzie to obudowa za ~$180-$200, więc można oczekiwać solidnej blachy, a duże wentylatory mogą okazać się dość ciche.

corsair-4000d-noise.png

Tak poważnie - ile zmierzą, to zmierzą. Nie grzeje mnie to, ani nie ziębi.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bull3t napisał:

Tak poważnie - ile zmierzą, to zmierzą. Nie grzeje mnie to, ani nie ziębi.

Poki jej nie kupujesz. Ja tylko przewiduje, ze cicha skrzynka to nie bedzie, a kolega od poczatku tego tematu zglaszal na taka zapotrzebowanie.

32 minuty temu, predatorekk napisał:

co myślisz o tym kupować nowego kompa skoro do konca jego az tak nie potrzebuje czy poczekac na nowa platforme ?

A to sorry, jak je pominalem. Myslalem, ze odpowiedzialem na twoje wszystkie pytania :D

To samo co mysle o kupowaniu sobie wiecej niz jednego samochodu, kiedy nikt poza Toba tym jedynym nie jezdzi - mozesz se kupic, mozesz nie kupowac. Na pewno najdalej mi do tego upgrade'owania na starego i7, 16GB ramu i jakiegos 1080Ti, bo to dla mnie razaca dysproporcja pomiedzy kosztem, efektem, a twoimi potrzebami. Dla mnie. Jak masz wiecej pieniedzy ode mnie czy inny stosunek do nich od mojego, twoje zdanie moze byc zupelnie inne i to kompletnie spoko. Najlepszy czas bedzie - jak od poczatku pisalem - gdy pojawia sie na rynku plyty majace zarowno PCIe 4.0 i DDR5, bo to bedzie po prostu przyszlosciowa platforma. Jesli potrzebujesz kompa na wczesniej, czekaj na Zeny i wtedy bym zbudowal jakiegos cena/jakosc (jesli grasz glownie w malo wymagajace gry) albo do nowych gier koksa na lata, liczac ze DDR5 sie nie przyda.

To, czy nowa platforma bedzie potrzebna tez moze roznie byc, bo poki na rynku jest Ampere, PCie 4.0 sie nie przyda, a karty AMD z racji problematycznosci dla mnie nie istnieja. Ramy DDR5 tez byc moze na starcie jakiejs bomby do wydajnosci nie zaoferuja, ale srednio mnie ten temat interesuje, poki ich nie ma, wiec moze jednak szykuje sie owa bomba.

 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niemczech nie jest popularne za pobraniem to już jest skrajność i wiekszość sklepów nie ma nawet takiej opcji wyboru :)

 

ale przemyślałem tego upg, bo tego procka co mam teraz sprzedam i karte sprzedam to niewiele dorzucę i będę miał jakiś tam lepszy sprzęt prawda?

 

jak coś mam 16gb ramu jednak

 

w sumie to 1080 ti jest mocniejsza od 2070s dlaczego mi ją zaproponowałeś ? malo tego jest 2x mocniejsza od 1070...

 

wiec jakbym 1080ti za 300ojro wyhaczył to może dobra opcja ? muszę wyczekać dobrego momentu kiedy karty znowu pójdą w dół a będzie to wtedy gdy rtx 3080 nabierze w siłę i cenę bo jak była premiera to szwaby zaczeli sprzedawać swoje 2080 ti za 400euro, ale jak się okazało że premiera wynikła tylko papierowa to się okazało że zaczeli kupować inne karty pokroju 1080ti w oczekiwaniu na swoje 3080 rozumiecie o co mi chodzi ?

Edytowano przez predatorekk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, predatorekk napisał:

w sumie to 1080 ti jest mocniejsza od 2070s dlaczego mi ją zaproponowałeś ? malo tego jest 2x mocniejsza od 1070...

Jak dla mnie to te karty oferują podobna wydajność: https://www.purepc.pl/test-asus-geforce-rtx-3080-tuf-gaming-niereferencyjny-ampere

Jednak RTX 2070S jest kartą nowszą i z pewnością znajdziesz oferty z dość długą gwarancją producenta. Poza tym, dochodzi obsługa DLSS oraz RT. W niektórych silnikach graficznych architektura Turing zyskuje przewagę - widać to w np. Control i Doom Eternal.

13 godzin temu, predatorekk napisał:

ale jak się okazało że premiera wynikła tylko papierowa to się okazało że zaczeli kupować inne karty pokroju 1080ti w oczekiwaniu na swoje 3080 rozumiecie o co mi chodzi ?

Rozumiem. W przypadku szerszej dostępności nowych kart oferujących wyższą wydajność za podobne lub niższe pieniądze - ludzie będą obawiać się, że sprzedadzą swoje karty za "czapkę gruszek".

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie znalazłem kompa https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/high-end-gaming-pc-4k-gtx-1080ti-i7-7700k-m-2-ssd-256-gb/1513576751-228-5386

 

pytam gościa czy chce mi sprzedać samą karte procek i obudowe ;D zobaczymy co odpisze  w razie co za procek i karte jak się zgodzi na 400euro to brać ?

 

jednak chce sprzedać jako całość także nie ważne turdne te tematy z używanymi częsciami masakra, a musze coś zmienić bo za słaby mam ten procek i karte na tego Cyberpunka !

Edytowano przez predatorekk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk Mi to sie juz nie podoba z prostej przyczyny. Zdjecie nie zgadza sie z zawartoscia w opisie, ale moze mu sie pomylilo, a kompow sprzedaje kilka.

Plyte wg tego co pisze sprzedaje Gigusia, na zdjeciu Asus. Dysk widze to HDD, a nie SSD. Obudowa ,,be quite" to rozumiem inaczej pieprzony Sharkoon. Zasilacz wydaje sie to potwierdzac.

I co Ty w ogole sie tak uparles na zmiane obudowy? Jaka masz teraz?

 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...