Skocz do zawartości
predatorekk

Rozwiązany: Komputer do gier do 3000€ ~ 13000 zł

Polecane posty

Hej witajcie dawno nie kupowałem nowego kompa , ciagle się bawiłem w używane ale postanowiłem kupić teraz komputer, fajnie jakbyście mi pomogli jak zawsze z reszta:)

 

  • Budżet na komputer: 3000€ 13000 zł 
  • Części do kupienia: cała skrzynka 
  • Czy wliczyć system w cenę: Nie
  • Zastosowanie komputera: gry 
  • Preferowany sklep: mindfactory.de
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): AOC AGON AG271QX schwarz 2560x1440 1xDisplayPort / 1xDVI / 2xHDMI
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Raczej tak jeżeli jest to proste jak kiedyś dawno nie podkręcałem
  • Termin zakupu komputera: powiedzmy 1 listopad ? Albo i wcześniej zależy za ile pieniędzy wyjdzie komp
  • Dodatkowe uwagi: chciałbym zasilacz titanium Chyba ze przekonacie mnie ze nie warto , bardzo szybki ram być może nawet 32 GB , cicha i chłodna obudowę żadnych okien żadnych światełek, żadnego oświetlenia na częściach, raczej na platformie intela chłodzenie raczej nie wodne :) dzięki za pomoc 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, predatorekk napisał:

chciałbym zasilacz titanium Chyba ze przekonacie mnie ze nie warto , bardzo szybki ram być może nawet 32 GB , cicha i chłodna obudowę żadnych okien żadnych światełek, żadnego oświetlenia na częściach, raczej na platformie intela chłodzenie raczej nie wodne

1. Certyfikat 80 Plus Gold lub Platinum powinien wystarczyć, nie ma sensu dopłacać za Titanium, choć w mindfactory jest aktualnie tak słaba oferta zasilaczy o mocy ~850W, że chyba trafi się Titanium. ;)

2. Obudowa będzie albo cicha albo chłodna (i umiarkowanie cicha). Zanim dokonasz zakupu, może dostępna będzie obudowa SilverStone Alta F1 (tu wspomina o niej pewien jegomość) - powinna być dość cicha (czarna wersja z filmu ma wygłuszone boki i front), a również dobrze wentylowana (powietrze dostaje się od dołu, a wylatuje górą). Z obecnie dostępnych skrzynek, pewnie celowałbym w Phanteks Enthoo Pro 2.

3. Z tymi światełkami to może być problem, bo teraz większość choćby płyt głównych ma jakieś podświetlenie. Można to jednak wyłączyć, a skoro bierzesz obudowę z blachą na boku - to nie będzie tego widać.

4. Zastanowiłbym się jednak nad Zen 3. Premiera może być blisko - BIOS z nowym mikrokodem dla płyty X570 Aorus Master.

5. Przy podkręcaniu pomyślałbym chyba jednak o AiO, np. EK-AIO 360 D-RGB.

  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Potrzebuje 850W? 
2. chodzi ci o ta obudowę ? https://sklep.hard-pc.pl/p11607,obudowa-phanteks-enthoo-pro-2-black.html
3. tak skoro skrzynka zamknięta to światełka -temat wyjaśniony .

4. Czy z zen 3 pojawia się nowe płyty główne ? I czy będą miały PCI 4.0? I czy jest szansa ze się pojawia przed 17 listopada?
5. Czy jest to chłodzenie dostępne bez rgb?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 750-850W bym wziął przy rzekomej "prądożerności" nowych kart Nvidii.

2. Tak. Trzeba tylko wentylatory dobrać, bo w zestawie nie ma żadnego.

4. Pewnie pojawią się nowe płyty - jak przy premierze każdej generacji. Kiedy mogą się pojawić - nie wiem. Już obecne płyty (B550 i X570) mają PCIe 4.0, więc nie trzeba będzie czekać, jeśli płyty pojawią się później niż procesory. Nie spodziewałbym się znaczących różnić względem płyt X570.

5. Nie. Jeśli nie chcesz RGB, to nie podłączasz jednej z wtyczek. Jedna zasila pompkę i wentylatory, a druga jedynie podświetlenie.

  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok super sprawdzę ceny z alternate.de :)

podmienie to i dodam posta z tym co stworzyliśmy , i jaka karta teraz 3080 czy 3090?

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/MSI-MEG-Z490-UNIFY-So--1200--Retail-_1363081.html

czy ta płyta jest ok? I procek ?

https://www.mindfactory.de/product_info.php/Intel-Core-i9-10850K--10C-20T--3-60-5-20GHz--So-1200--Tray--CM807010460_1373001.html

Edytowano przez predatorekk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorky17+2015-02-18+23-04-15-25.jpg

@predatorekk Ze o mnie chodzi :D ? Pisales do mnie jakis czas temu, zaproponowalem Ci zestaw i nic sie nie zmienilo.

Pozostaje czekac na nowe Nvidie. Podejrzewam, ze 80 i 90 beda mocarzami do 4K (chyba pisales, ze chciales w niej grac?) i moga byc ograniczane przez obecne procesory (jakiekolwiek) nawet w 1440p. Moze PCIe 4.0 u AMD cos da, a procki dadza rade? Na ten moment dalej jestem za Intelem, ale 10700K, dalej nie szalalbym z plyta, bo nie ma sensu tego proca krecic, a miec na uwadze, ze zanim dodatkowe rdzenie i watki i9 sie przydadza, mozna byc niemal pewnym, ze warto bedzie zawedrowac na platforme z DDR5 i PCIe 4.0. I dopiero wtedy bym szalal. Chyba ze chcesz szalec teraz i za 2 lata, nie ma problemu, ale zeby nie bolalo jak jednak za dwa lata szalec nie bedziesz.

Z zestawu powyzej popieram RMXa zamiast bq! i to dobre 850W, bo dlaczego nie, a gwara na 10 lat, wiec glupio zmiejszczac szanse na jego przydatnosc mniejsza moca. Odpuscilbym tego Phanteksa, bo swoje kosztuje, wazy srednio jak na wymiary, cichy na pewno nie bedzie i wlasnie ogarnij, czy Ty masz na niego miejsce, bo to kawal skrzyni.

Dalej proponuje moja skrzynke. Prawdopodobnie najcichsza, lepszej jakosci od Phanteksa, pomiesci wszystko, a wielka nie jest, skonstruowana tak, ze kiedykolwiek bedzie potrzeba (watpie), mozesz przerobic ja z wyciszanego klocka na najlepiej wentylowana skrzynke: dac alternatywna kratke na top, otworzyc drzwiczki tylko kiedy tej wentylacji trzeba. Poswiecic tylko tyle ciszy na wentylacje, ile bedzie potrzeba. U mnie to nic nie daje, ale moze twoj config bedzie na tyle goracy, ze cos da. Wentylatory masz mocne w standardzie, a zawsze mozna wymenic, ale na starcie nie trzeba ich kupowac.

 

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, predatorekk napisał:

Płyta ok. Procesor jest w wersji OEM, zatem rok gwarancji. Na wersję BOX producent daje 3 lata.

 

Poza tym, tak jak wyżej wspomniano - również wziąłbym dysk w wersji Evo Plus. Chłodzenie sugerowałbym w wersji 280 lub 360 mm - raczej optowałbym za większym. Wcześniej sugerowałem EKWB, bo to AiO ma gwarancję na 5 lat względem 2 lat Arctica.

Za podane pamięci Cruciala nie płać więcej niż 170 euro.

Wentylatory do obudowy: Arctic P14 PWM PST (3x front, 1x tył). Na górze zamontuj AiO.

 

Co do karty, to ja bym raczej wybrał RTX 3080. 3090 ma raczej chorą cenę.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor - i9-10850K

Płyta główna - MSI Z490 Unify

RAM - Crucial Ballistix Red DDR4 3600 MHz 32GB (16GBx2) CL16 (BL2K16G36C16U4R) - może być też zestaw o innym kolorze radiatorów

Chłodzenie procesora - Arctic Liquid Freezer II 360 lub EK-AIO 360 D-RGB

Dysk SSD - Samsung 970 EVO Plus 1 TB

Zasilacz - Corsair RM850X (2018) lub Corsair HX850

Obudowa - Phanteks Enthoo Pro 2, choć dobrą opcją - jeśli do czasu zakupu się pojawi - może okazać się również SilverStone Alta F1

Wentylatory - Arctic P14 PWM PST

  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postawil na jednak wyzszej klasy wentylatory. Wiem, ze P14 oferuja wydajnosc i kulture pracy topu branzy typu Noctua, ale to smigla za trzy dyszki. Od marki budzetowej, ktora po prostu umie w to co robi tak jak najlepsi i najdrozsi w branzy. Sam sie na nie nie skusilem i wolalem troszke mniej wydajne Silent Wingsy. Np. dlatego, ze bardziej mi lezy ich brzmienie, ale walic brzmienie, bo kazdy ma inne ucho, ale brak podkladek antywibracyjnych, zwlaszcza w otwartej obudowie, to juz duzy minus. Arctiki maja najlepsze lozysko FDB, ale nie spodziewalbym sie po nim, ze jest rownie dobre co FDB w drozszych Silentach czy Kaze Flexach, elektroniki tez rownie dobrej bym sie nie spodziewal, a tym bardziej zywotnosci. Gwara imponujaca, jak to Arctic, ale osobscie wole, zeby sie nie zepsuly/zdegradowaly, ja nie bujal sie z gwara, a w te 6 lat ich gwarancji pewnie wyjdzie cos lepszego i bede wolal to kupic. Moja propozycja to Kaze Flex 140 mm 1200 rpm PWM lub Silent Wings 3 140 mm High Speed PWM. Wybralbym Silenty, ale Kaze troszke bardziej wydajne i moze wyglad czy cena maja znaczenie.

To samo w kwestii AiO - EK jesli kolega dostanie, ewentualnie Celsius+ od Fractala, bo tez da rade, a calkiem cichy jak na grzejnik. Osobiscie postawilbym na krola coolerow powietrznych: NH-D15, bo AiO to zawracanie dvpy.

  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://m.alternate.de/Corsair/RM850X-(2018)-850W-PC-Netzteil/html/product/1417709?utm_term=1417709&partner=DeIdealo&utm_campaign=deidealo&utm_medium=referral&campaign=PC-Netzteil/Corsair/1417709&utm_source=idealoDe Czyli ten :) i poważnie nie ma lepszego jakiegoś ? Dużo kompa używam czy na dłuższa metę certyfikat titanium nie zdaje egzaminu ? Nie zaoszczędzi się na prądzie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że są lepsze. Nie zmienia to faktu, że ten jest już bardzo dobry.

Zanim zaoszczędzisz na prądzie różnicę w cenie zasilacza, to pewnie upłynie sporo lat. Skoro jednak kusi Cię wyższy certyfikat, to z Titanium masz np. Corsair AX850. Kupisz, co uznasz za słuszne.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk Wingsy to imo najlepsza i raczej najlepsza jakosciowo opcja. Reszta producentow za bardzo nie chwali sie innymi szczegolami poza iloscia przepychanego powietrza i typem lozyska, wiec nie idzie wyrokowac, ale sam na bq! postawilem. Pamietaj, zeby kupic opcje PWM, bo opcja 3-pin ma dosc wysoka predkosc startu, wiec zawsze Ci bedzie szurac. Dodatkowa predkosc ponad 1000 rpm raczej Ci sie nie przyda, ale w Polsce sa za ta sama kase co HS.

1 godzinę temu, predatorekk napisał:

Z powyzszymi wentylatorami jak najbardziej powinno, ale nigdy nie da sie tego przewidziec. Wspomniane AiO beda pare stopni bardziej wydajne, ale trzeba wziac poprawke na to, ze zamontowane na topie skrzynki beda tez pare stopni do tylu ze wzgledu na ta pozycje. Jak Ci bedzie za malo wydajne (bardzo watpie), to raczej nic sie z tym nie zrobi - pozostanie zamontowac AiO na froncie i podgotowac z kolei grafike. Sprawdzales, jaki przyrost wydajnosci da Ci krecenie tego procka?

23 minuty temu, predatorekk napisał:

Czyli ten :) i poważnie nie ma lepszego jakiegoś ? Dużo kompa używam czy na dłuższa metę certyfikat titanium nie zdaje egzaminu ? Nie zaoszczędzi się na prądzie ?

A na jakiej podstawie twierdzisz, ze warto wziac cos lepszego? Ja szczerze watpie w sens brania RMXa, bo nie uwazam, ze kupowanie high-endowego zasilacza na 10 lat ma sens w przypadku kompa do gier. Kompa, w ktorym czesciej zmienia sie podzespoly, a trudno powiedziec, ile karty czy ogolem komputery beda zrec za 5-10 lat. Po prostu w tym budzecie juz jakosc nie wypada brania czegos z nizszej polki, bo kasa jest na high-end. Mozesz skonczyc jak kolega z tematu obok, ktory pol roku temu wywalil 550 PLN na zasilacz 650W, a teraz sie stresuje, czy mu uciagnie 3080 (btw ktorej pewnie nie uciagnie jego procesor, ale nie chce dodatkowo dolowac). A jak uciagnie, to bedzie cholernie glosny, bo taka jego zasilka ma kulture pracy, chociaz z RMXem jest w tym temacie bardzo dobrze.

Zasilacze o wyzszym certyfikacie niz Gold kupuje sie ze wzgledu na jeszcze mniejsze straty energii, ktore maja znaczenie w przypadku stacji roboczych zasuwajacych 24/7, a nie kompa na ktorym posiedzisz nawet parenascie godzin dziennie, a z tego pograsz piec. W przypadku kompow do gier zauwazylem, ze ludzie na tych zasilaczach od skrajnosci do skrajnosci:  albo dziaduja i leci jakis Power Zone 700W do kompa za dyche, albo laduja jakies SeaSoniki Prime'y do obudowy od Silentium PC.

Mowilem Ci, zebys poczytal o temacie zasilaczy, ich certyfikatach czy bebechach ;) Ogolem mowilem Ci, zebys sie zorientowal i sam wybieral sprzet, bo wtedy zlozysz sobie najlepszy komputer pod swoje oczekiwania, a tu mozesz dac do sprawdzenia.

1 minutę temu, predatorekk napisał:

No wlasnie to najgorsze, co mozesz zrobic. Zasilacz na Bog wie ile, ktorego szanse na taka zywotnosc obnizasz zmiejszaniem zapasu mocy. Wyzszy certyfikat to mniej dodatkowego ciagnietego pradu z gniazdka, ale zawsze lepiej wyjdziesz w zapasie mocy na o stopien nizszym certyfikacie i tych 100W wiekszej mocy.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli chodzi o titanium to to najlepsza opcja https://www.proshop.de/Netzteile/Corsair-AX850-Netzteile-850-Watt-135-mm-80-Plus-Titanium-bis-zu-90-effektiv/2696655?utm_source=idealo&utm_medium=cpc&utm_campaign=pricesite ?

 

zestaw wyglada tak - 

Procesor - i9-10850K

Płyta główna - MSI Z490 Unify

RAM - G.SKILL 32GB (2x16GB) 3600MHz CL16 Ripjaws V

Chłodzenie procesora - Noctua NH-D15

Dysk SSD - ADATA 1TB M.2 PCIe NVMe XPG GAMMIX S11 Pro 
 

zasilacz - Seasonic Prime TX-850 

Obudowa - Phanteks Enthoo Pro 2

Wentylatory - be quiet! Silent Wings 3 PWM High-Speed 140x140x25mm / 4 sztuki ?

 

Jak oceniacie zestaw jak wam się podoba ? Coś do zmiany ?

Edytowano przez predatorekk
Doklejenie komputera
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj sie Seasonikami Prime'ami. Jesli sie nie myle, to absolutnie najlepsze zasilacze na swiecie. Zwlaszcza, ze nie wiem jak w przypadku AXa, ale Corsair (taki RMx) ma bebechy wlasnie SeaSonika. Moj XFX tez ma, oczywiscie nizszej polki, bo SeaSonic zaopatruje kawal branzy.

Tylko, zeby potem nie zabraklo budzetu na grafike w lepszej wersji i super-duper PSU nie zasilal Zotaca AMP ;)

EDIT wzgledem twojego editu: Mi sie dalej nie podoba ta obudowa, bo ogolem srednia opcja, gigant dla kogos kto giganta potrzebuje i nie laczy sie z tym czego oczekujesz (,,cicha i chlodna obudowa"), ale to twoj komputer, wiec nalegac na zmiane nie bede.

Edytowano przez SolInvictus
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...